milionchd
10.6.2019
Kategorie: Politika

Prohra všemi variantami

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska si probereme pouliční protesty proti Andreji Babišovi z druhé strany. Včera jsem tvrdil, že nevím, jestli Andrej Babiš ustojí soustředěný útok z více směrů proti sobě a mám důvod se domnívat, že je to na něj už moc. Ale pokud to neustojí, tak ne kvůli protestům, ani kvůli Čapáku, ale kvůli Agrofertu, který teď má jako kouli na noze, případně kvůli EU, která je schopna nasadit ještě další páky. Pamatujete ještě Jorga Haidera – prvního známého předsedu rakouských Svobodných, který se mohl stát premiérem a celá Ojrópa ho začala bojkotovat a škodit mu tak vehementně, že to nakonec dopadlo úplně jinak. To stejné samozřejmě hrozí i Babišovi.

Na druhou stranu, volič Babiše prozatím nezradil a to si o Andym nedělal žádné iluze.  Pokud si ho Andrej neznepřátelí poklonkováním Bruselu a Americe, pokud ho nehodí přes palubu a nezačne o něm říkat, že je hloupý, tak má stále všechny trumfy v rukou. Jinými slovy, pokud to Andrej neustojí, bude to v podstatě jeho vlastní chyba. Ale to není dnešní téma.

Víte, zajímalo by mě, o co tomu Minářovi a jemu podobným vlastně jde… Chtějí Babišovu demisi… super… a co potom? Chtějí demisi Benešové…. super…  a co potom? Stejně tak se divím, když je ten Minář na obrazovce v podstatě imrvére, proč mu nějaký investigativec nepoložil právě tuto otázku?  Nemusel ho shazovat, naopak, mohl být jeho kámoš, ale v celém obrazu mi jaksi chybí, co má následovat. A když ho tak slyším, o něčem podobném ani nepřemýšleli.

Zatím to nejlépe vyjádřila Tereza Spencerová – Řev ulice k sezazení premiéra, pak nové volby, které zase vyhraje a pak zase řev ulice? Bohumil Pečínka to vidí obdobně. Stačily by předčasné volby a hned by bylo jasno… Ale po těch tam na Václaváku nikdo nevolá. Je to jen takový den hněvu, kdy si tam všichni vyvětrají adrenalin a pak jdou domů, aniž by to cokoliv znamenalo.

Ví ten Minář, že v podstatě nemůže vyhrát?

Pokud Babiš rezignuje, nebo podá demisi, nebo cokoliv jiného, všechna moc přejde k Zemanovi. Milion chvilek z ní nedostane ani kousek. Naopak prezident má milion možností, jak s tím naložit. I kdyby se Andrej sesypal a skončil na kapačkách, Zeman si může najmenovat libovolnou úřednickou vládu, která může téměř neomezeně dlouho vládnout bez důvěry. I kdyby Babiš skončil ve cvokárně, pořád je tam Faltýnek, nebo náš předseda sněmovny a ti si ostaní poslance své strany ukočírují. Zeman bohužel pro naše milionové demokraty je všechno jiné jen ne senilní stařík.

Proti čemu bude ulice protestovat pak? Proti úřednické vládě? Proti ústavním procedurám? Budou stupňovat požadavky, které nebude komu předat? Nebo budou tlačit na Zemana, který narozdíál od Andreje v tomto prostředí plave jak ryba ve vodě? Který se neposere ani před větším davem?

A i kdyby Zeman z nějakého popudu vyhlásil předčasné volby, opravdu tam někde mezi těmi miliony chvilkami někdo věří, že Babiš už ve volbách neuspěje? Nota bene když bude vědět, že hraje vabank a v sázce je jeho svoboda, peníze i život? Že mu bude všechno jedno a žádná cizí oběť nebude dost velká, aby voliči přišli a hodili mu to? Že by mohl být snadno historicky první člověk, který by vyhrál s nadpoloviční většinou mandátů?

Nebo se Minář a spol hodlají odmaskovat a pokusí se o skutečný puč? Jednak tomu nedokážu uvěřit ani v nejdivočejších snech a jednak si nedovedu představit, že by pak měli jakoukoliv legitimitu. Není to poprvé v dějinách, co se někdo s cizím vojskem a cizím zlatem stal v čechách potentátem. Ale místo sto dvaceti tisíc příznivců už kolem něj bude jen hrstka kolaborantů.

Zkrátka Minář a ostatní nemají žádnou možnost vyhrát. Jedině skutečným majdanem.  Jenže to je věc zatraceně nejistá.

Autor: Vidlák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 664 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
114 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.