milionchd
10.6.2019
Kategorie: Politika

Prohra všemi variantami

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska si probereme pouliční protesty proti Andreji Babišovi z druhé strany. Včera jsem tvrdil, že nevím, jestli Andrej Babiš ustojí soustředěný útok z více směrů proti sobě a mám důvod se domnívat, že je to na něj už moc. Ale pokud to neustojí, tak ne kvůli protestům, ani kvůli Čapáku, ale kvůli Agrofertu, který teď má jako kouli na noze, případně kvůli EU, která je schopna nasadit ještě další páky. Pamatujete ještě Jorga Haidera – prvního známého předsedu rakouských Svobodných, který se mohl stát premiérem a celá Ojrópa ho začala bojkotovat a škodit mu tak vehementně, že to nakonec dopadlo úplně jinak. To stejné samozřejmě hrozí i Babišovi.

Na druhou stranu, volič Babiše prozatím nezradil a to si o Andym nedělal žádné iluze.  Pokud si ho Andrej neznepřátelí poklonkováním Bruselu a Americe, pokud ho nehodí přes palubu a nezačne o něm říkat, že je hloupý, tak má stále všechny trumfy v rukou. Jinými slovy, pokud to Andrej neustojí, bude to v podstatě jeho vlastní chyba. Ale to není dnešní téma.

Víte, zajímalo by mě, o co tomu Minářovi a jemu podobným vlastně jde… Chtějí Babišovu demisi… super… a co potom? Chtějí demisi Benešové…. super…  a co potom? Stejně tak se divím, když je ten Minář na obrazovce v podstatě imrvére, proč mu nějaký investigativec nepoložil právě tuto otázku?  Nemusel ho shazovat, naopak, mohl být jeho kámoš, ale v celém obrazu mi jaksi chybí, co má následovat. A když ho tak slyším, o něčem podobném ani nepřemýšleli.

Zatím to nejlépe vyjádřila Tereza Spencerová – Řev ulice k sezazení premiéra, pak nové volby, které zase vyhraje a pak zase řev ulice? Bohumil Pečínka to vidí obdobně. Stačily by předčasné volby a hned by bylo jasno… Ale po těch tam na Václaváku nikdo nevolá. Je to jen takový den hněvu, kdy si tam všichni vyvětrají adrenalin a pak jdou domů, aniž by to cokoliv znamenalo.

Ví ten Minář, že v podstatě nemůže vyhrát?

Pokud Babiš rezignuje, nebo podá demisi, nebo cokoliv jiného, všechna moc přejde k Zemanovi. Milion chvilek z ní nedostane ani kousek. Naopak prezident má milion možností, jak s tím naložit. I kdyby se Andrej sesypal a skončil na kapačkách, Zeman si může najmenovat libovolnou úřednickou vládu, která může téměř neomezeně dlouho vládnout bez důvěry. I kdyby Babiš skončil ve cvokárně, pořád je tam Faltýnek, nebo náš předseda sněmovny a ti si ostaní poslance své strany ukočírují. Zeman bohužel pro naše milionové demokraty je všechno jiné jen ne senilní stařík.

Proti čemu bude ulice protestovat pak? Proti úřednické vládě? Proti ústavním procedurám? Budou stupňovat požadavky, které nebude komu předat? Nebo budou tlačit na Zemana, který narozdíál od Andreje v tomto prostředí plave jak ryba ve vodě? Který se neposere ani před větším davem?

A i kdyby Zeman z nějakého popudu vyhlásil předčasné volby, opravdu tam někde mezi těmi miliony chvilkami někdo věří, že Babiš už ve volbách neuspěje? Nota bene když bude vědět, že hraje vabank a v sázce je jeho svoboda, peníze i život? Že mu bude všechno jedno a žádná cizí oběť nebude dost velká, aby voliči přišli a hodili mu to? Že by mohl být snadno historicky první člověk, který by vyhrál s nadpoloviční většinou mandátů?

Nebo se Minář a spol hodlají odmaskovat a pokusí se o skutečný puč? Jednak tomu nedokážu uvěřit ani v nejdivočejších snech a jednak si nedovedu představit, že by pak měli jakoukoliv legitimitu. Není to poprvé v dějinách, co se někdo s cizím vojskem a cizím zlatem stal v čechách potentátem. Ale místo sto dvaceti tisíc příznivců už kolem něj bude jen hrstka kolaborantů.

Zkrátka Minář a ostatní nemají žádnou možnost vyhrát. Jedině skutečným majdanem.  Jenže to je věc zatraceně nejistá.

Autor: Vidlák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 336 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
114 komentářů