apoc3218
11.8.2019
Kategorie: Společnost

Prognózy konce lidstva

Sdílejte článek:

J3K

Lidstvo procházející svým z pohledu historie planety nedlouhým vývojem vždy inklinovalo k filozofické otázce, na jak dlouho tu budeme. Což je důvodem pro mnohé ,,znalce” vytvářet prognózy o tom, co a kdy nás čeká. Přitom jde o naprosto nesmyslné představy a úvahy podložené neznalostí přírodních zákonů, existence různých jevů ve vesmíru a hlavně nemožností předvídat to, jaká individua se dostanou k vládě a moci.

Země si prošla určitým vývojem, jehož součástí byla i různě se měnící flóra i fauna. Počátek života byl spíše chemickou reakcí, než božím přispěním, a vše ostatní bylo už jen pouhým následkem toho, že k ní vůbec došlo. Všechny další stupně vývoje a progresu jednotlivých druhů rostlin i živočichů dovedly život na modré planetě až k tomu, že se tu ocitl člověk. Jeho útok na čelo potravního a inteligenčního žebříčku trval dlouho a lze zaznamenat i určité slepé vývojové větve. Teď není myšlena současná africká, která bohužel ukazuje, že ve stejné době na stejném místě ve vesmíru mohou žít dva shodně vyvíjející se druhy, přičemž mezi nimi existuje relativně vysoký rozdíl ve výši koeficientu IQ. Pokud by totiž toto někdo uveřejnil, byl by nazván rasistou a xenofobem, navíc je prokázáno, že stačí několik generací žijících v prostředí úspěšnější části lidstva a IQ se postupně zvýší na slušnější úroveň. Předpokladem je však určitá izolovanost od jiných soukmenovců. Budete li totiž poměřovat inteligenci v ghettu osídleném pouze Afričany, byť je na předměstí Paříže či New Yorku, moc překvapeni absencí moudrosti nebudete. Vliv prostředí je znát i opačně, ale o tom zase jindy. Zblbnout je totiž možné také.

V minulosti existovaly určité fáze, kdy existovaly vyspělé říše udivující nás dosud svou vyspělostí. Čína, Japonsko, Mezopotámie, Persie, Egypt, Řecko, Řím, na všech těchto místech a nejen na nich lidé dokázali předběhnout svou dobu. My dosud občas čerpáme z tehdejšího vědění a zároveň často přemýšlíme, proč všechny čekal ve své době podobný osud, tedy že dynastie vládnoucí v nich časem dovedly svá království, císařství či jinak označené říše k úpadku či zániku. Nakonec po nich zůstalo pár informací, uměleckých děl, minimum vědomostí o té době a mnoho tajemství, která nebudou nikdy odhalena. Často si události spojené s jejich existencí spojujeme i s přítomností mimozemských civilizací, natolik jsme překvapeni schopnostmi bývalých lidských generací. Některé nálezy nás totiž odsuzují do role překvapených statistů. Elektrický článek objevený v místě, kde stál Babylon, obrovské obrazce viditelné z vesmíru či křišťálová lebka zvláštních tvarů, kovový hřeb nalezený ve skále vzniklé v druhohorách a další záhady nás vedou k myšlenkám, kde a jak na to naši dávní předci mohli přijít.

V kontextu s výše uvedeným a jistou znalostí dějin nás tedy může napadnout myšlenka, kdy přijde podobná situace pro nynější civilizaci. Dá se považovat za již natolik vyspělou, že opět zapracuje sebedestrukce, která stála za mnoha konci velkých říší? Zlikvidujeme sami sebe, nebo to za nás udělá příroda? V podstatě tu máme dva zásadní konkurenty v boji za změny v lidském vývoji, příroda proti lidské sebezdrcující kreativitě. Může však přijít něco méně čekaného, nicméně i tak dost reálného. Jaký je tedy seznam možností?

Zkáza přijde z vesmíru. Přestože odborníci sledují dění kolem zeměkoule, stačí přehlédnutí několikatunového předmětu řítícího se k Zemi a může být zaděláno na slušný problém. Podobným průšvihem by byla závada na Slunci a jeho přirozené existenci. Vesmír je vůbec velkým rizikem a jednou nás dožene. Ostatně dinosauři mohou vyprávět.

Vybouchne supervulkán na Zemi. Pár jich tu máme a jejich spánek může být kdykoliv přerušen. O tom, co umí, není třeba polemizovat. Popel z nich by zchladil nejen Gretu, ale i všechny další klimatology amatéry.

Dojde k rozpadu jednoho z Kanárských ostrovů a sesunutí do moře. Mohutná vlna poté zasáhne rozsáhlá území a změní velkou část planety k nepoznání.

Změny budou postupné. Problémy s vodou a ústupem vegetace způsobené ignorací přírody, nevhodné hospodaření s půdou a různé stupně lidských dovedností dovedou lidstvo na pokraj migrace a války. Realita dnešních dnů.

Ekonomické zájmy jednotlivců získají převahu nad logikou, přirozeností a reálným vývojem technologií. Také realita dnešních dnů.

Ekofanatismus přeroste v totální potřebu zachránit planetu, což povede paradoxně k likvidaci přirozených podmínek. Příkladem je nynější kampaň v Německu vůči hovězímu při nepochopení toho, že živočišná výroba je součástí pěstování plodin. Absence hnoje a jeho nahrazení chemií povede k další chemikalizaci potravin, a tím i k vytváření nezdravého prostředí. Podobná situace je v oblasti biopaliv i těch běžných, přechod na elektřinu bez existence dostatečných zdrojů k její relativně čisté výrobě při popírání výhody jádra. Opět dnešní stav.

Někdo se prostě zblázní a zmáčkne tlačítko, kterým se spustí dominová likvidace lidstva.

Zlikviduje nás choroba, kterou nebudeme schopni vyléčit.

Existuje možnost, že nás objeví jiná a mimozemská civilizace a nebudeme se jí zrovna líbit.

Přestaneme se rozmnožovat, protože dojde k zániku institutu rodiny.

Samozřejmě mohou nastat i jiné případy, nelze však zodpovědně předpovědět jaké. Zároveň je možná souhra více aspektů. Ani nejlepší prognostik nedokáže předpovědět, kdy se co stane. Kdo mohl před stoletím očekávat, že se jednou ujmou moci Zelení, kteří udělají vše proto, aby náš život udělali nezáživným? A dá se tušit, v kterém roce vybouchne některý ze supervulkánů, dá se na to připravit? Byli bychom schopni ovlivnit trajektorii vesmírného tělesa, které by zamířilo na Zemi? Zatím jsme byli pouze součástí procesů, ve kterých samotní lidé dokázali při sebezničení více, než příroda. Pompeje, Atlantida, mor, války, to vše byly pouhé lokální epizody v historii lidstva, i přesto ukázaly svou sílu. Ale nikdo neumí odhadnout, co přijde zítra. Nenechme se strašit změnou klimatu, koncem světa či nutnou migrací, aniž bychom se zamysleli nad realitou.

Momentální posun myšlení vedoucí ke kolonizaci Evropy muslimy a podstrkování nutnosti obávat se skleníkového efektu vedoucího k následné likvidaci aut, letadel a lodí je pouhým nástrojem k zblbnutí lidí a převzetí moci. Ano, zaměřme se na navrácení způsobů, kterým naši předci pečovali o půdu v zemědělství, v hospodaření s vodou a v lesích, věnujme se nepotřebě vyrábět nadbytek plastů a likvidaci odpadů, ale zároveň si neotravujme život tím, co bude, když některé věci neovlivníme. Vše má svůj čas. Možná za 50 let už budeme umět vyrábět kvalitní pohonné hmoty jinak, než nyní, objevíme jiné zdroje. Také vrátíme zeleň tam, kam patří. Ale nečekejme, že krávy přestanou prdět a ostatní zvěř dýchat, že CO2 potřebující stromy nahradíme větrnými elektrárnami a stromy, že nekonečné lány budou navždy zelené, když jim neumožníme zadržovat vodu. Opravdu jsou věci, na kterých lze pracovat. Ale ne tak, jak si to představují Zelení, socialisté a liberálové. Těm o tu přírodu vůbec nejde. Jde jen o moc a o peníze.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 715 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.