samet2
9.9.2019
Kategorie: Historie

Prognóza na listopad? Bude možná dost horko…

Sdílejte článek:

J3K

Letošního 17.listopadu  si připomeneme významné výročí. Uplyne 30 let od předání moci komunisty …. komu vlastně? Vzhledem k tomu, že nešlo úplně jen o spontánní akci, byť to tak mělo vypadat, ale o víceméně dopředu připravenou událost, v jejímž důsledku se komunisté obratně stáhnuli do pozadí a na scénu vystoupil disident, dále bývalí členové KSČ, současní ochotní se reformovat, převléknout kabát a napomáhat přerozdělení státní moci a zároveň i velkého bohatství, pár umělců a šíbrů do té doby postávajících před Tuzexy, nebuďme naivní. Do činnosti se záhy zapojili i prognostici a pár navrátivších se ze zahraničí. Kola se roztočila a mašinérie postupně schroupala státní majetek, vytvořila nové rozvrstvení společnosti, umožnila návrat živnostníků a soukromého podnikání, vytvořila elity, politickou šlechtu, dala i vzala naděje.

Před 30ti léty jsme na nějakou dobu nabyli svobodu, abychom o ni o pár let později zase začali přicházet. Kdo má dostatečný počet odžitých let, může srovnávat obě éry, přičemž jedna se uzavřela a druhá se vyvíjí. Ta první začala nadšením pro socialismus a vírou v lepší dny, budou li se mít všichni stejně, což se záhy tak nějak zvrhnulo v pogromy vedené proti soukromému majetku, jiným názorům a vyznavačům svobody a demokracie. Přišel strach, období protekcí, udávání, vznikla vedoucí vrstva – komunisté. Vstup mezi elity byl většinou podmíněn vlastnictvím rudé knížky, bez ní to bylo složité a často nemožné. Hospodářství a průmysl se už do pozice před 2.světovou válkou nevrátily, nicméně z pohledu dnešních ekonomů na tom nebyly nejhůře. Zemědělství a potravinářství nám sice nenabízely tak bohaté spektrum produktů, každá novinka byla prezentována jako výdobytek socialismu, ale na druhou stranu jsme byli plně soběstační a naše pole, sady a lesy dokázaly uživit 15 milionů krků v tehdejším Československu. Nebyl to žádný luxus, tím byly exotické banány a mandarinky, nicméně dalo se s tím žít. Průmysl vycházel ze zastaralé předválečné techniky, ale lecos bylo brzděno soubytím se Sovětským svazem v RVHP, naši inženýři by byli mnohem dále, kdyby k tomu měli otevřené dveře. To komunisté již chápali, takže se pomalu začala otevírat stavidla a první vlaštovkou bylo Slušovické JZD. Nicméně fungovalo školství, zdravotnictví, bylo na důchody, všichni pracovali, jedli, pili, pivo chutnalo, armáda byla plně funkční a dokonce se stihnulo vybudovat to, co se později stalo základem k vytouženému vstupu na Západ. Nebyly jsme tedy žádná elita, ale pozdější zájem Západu o naší zemi a vše, co je v ní, znamenal jistou pochvalu a vděk směrem ke komunistům a nečekaně rychle i díky porevolučním elitám to nejzajímavější změnilo majitele a skončilo za směšné částky většinou v německých, italských a francouzských rukách. Nejhorším následkem komunismu tak byla naše naivita.

Ti dnes mladší neměli možnost tuto éru poznat, jsou s ní seznamováni nyní a bohužel často těmi, kteří ji také neabsolvovali, nebo se jich dotknula jen lehce. Komu je dnes pod 40, ten může těžko předávat realistické informace o době, kdy de facto mohl prožívat pohodové dětství bez elektroniky (výjimkou byly magnetofony), ale zato v neustálém pohybu. Neuvědomují si euforii z roku 89 a ani nadšení vložené do budování kapitalismu s příslibem toho, že brzy dohoníme Západ. Netušili jsme, jak ten se rychle změní a místo našeho sprintu za srovnáním úrovně se postupně otočí chod dějin a námi vysněný život západního střihu bude nahrazen devastací evropských hodnot a otočením kormidla směrem k neomarxismu.  Ač to nikdo nyní nechce slyšet, Evropská unie se stala obdobou RVHP, ve vedoucí roli je Německo a místo diktátu proletariátu tu máme zelený ekodiktát spojený s liberálně demokratickým směřováním, jehož součástí jsou úvahy o vyvlastňování, znárodňování a totální kontrola činnosti obyvatelstva s přídavkem povinné účasti na migraci a s následkem prvoplánovaného snižování životní úrovně. Ač to právě mladí vnímat nemohou, ti starší, kteří tento posun podporují a jsou často ve věku jejich rodičů, jim v podstatě umožní za pár let poznat, co to byl komunistický žalář, disident a strach cokoliv kdekoliv říct, aby si tím lidé nezničili pofidérní budoucnost. Pokud nevěřícně kroutíte hlavou, vzpomeňte si na Tommyho Robinsobna, žaloby na Marine LePen či na Salviniho, fyzické násilí na členech AfD prováděné příslušníky Antify, kterou podporují i naši Piráti s Bartošem v čele.

17.listopad bude tentokrát pravděpodobně dost drsný. Velmi dobře financovaný ze zahraničí i od nás a již profesionálně organizovaný subjekt Milion chvilek pro demokracii bude hnacím motorem událostí, které se toho dne stanou. Může přijít vše včetně násilí. Dá se očekávat více větších demonstrací napříč republikou svolaných k oslavě třicetiletého výročí, které postupně i díky komediantům a politikům na pódiích přejdou v další atak vlády Andreje Babiše. Dá se očekávat mobilizace veškerých sil, které budou moci tzv. Demokratický blok společně s neziskovým sektorem sehnat. Spojí se všichni nespokojení s Babišem a Milošem Zemanem, přidají se ekoaktivisté, LGBT komunity, zfanatizovaná mládež, promigrační sluníčkáři, aktivní Pražská kavárna a zaslepení posthavlisté, příznivci Bruselu a eura nenávidějící Rusko a Čínu. Do ulic tak vyjde společný dav vytvořený liberály a klimatopredátory, idealisté školou povinní. To už bude velká síla, zvláště,  když cílem jejich nenávisti budou víceméně tři lidé. K Babišovi a Zemanovi se přidá ještě šéf SPD Okamura, to proto, že patří k nejhlasitějším odpůrcům eurohujerismu a právě migrace.  A lze rozhodně očekávat, že se budou chtít výrazně připomenout strany stojící v bloku proti Babišovi. Takže nás čeká hitparáda projevů tváří jednotlivých stran. V hlavní roli tak budou Kalousek, Fiala, Pekarová (ta ani netuší, jak se tu žilo před rokem 1989), Rakušan, Schwarzenberg (ten pro změnu díky Havlovi získal zpět majetek jen díky proražení dekretů vydaných Edvardem Benešem), samozřejmě na premiérskou funkci třesoucí se Bartoš a možná se objeví i náznak počátku předvolební prezidentské kampaně. To by mohl vystoupit Šimon Pánek, stahovač králíků profesor Drahoš, pár lidí z umělecké sféry, kteří by rádi na prkna znamenající cestu na Hrad, objeví se Dominik Hašek a plno dalších možných uzurpátorů funkce prezidenta. Plamenné projevy plné zášgi a potlesk davu připomínající nesourodé stádo, které spojila nenávist vůči vlkovi. Tedy šelmě, kterou zrodil systém tvořený částečně těmi, kteří proti němu stojí.

Čeká nás možná žhavý podzim a dramatický listopad. Pár prognóz jsme na inadhledu již měli a sami můžete posoudit, je li 95 % úspěšného předvídání dost či jde li o nezanedbatelné číslo. Pokud někdy přijdou předčasné volby, pak jedině po tomto datu. Aktivita opozice a subjektů s ní spolčených bude narůstat a vyvrcholení bude směřováno právě k 17.listopadu. Postupně se bude zvyšovat hysterie namířená proti vládě a prezidentovi, budeme svědky agresivní propagace EU, pokračování dehonestace Salviniho, Johnsona, Trumpa, Orbána a Ruska s Čínou, rozšíří se množství těch, kteří budou označeni za rusofily a každý odpůrce politiky Západu bude nazýván ruským agentem. Česká televize a další proliberální média zvýší tempo a Nora Fridrichová společně s Moravcem zatlačí na pilu, stejně tak reportéři Seznamu a pozadu nezůstane Forum24 a podobné štvavé plátky. Ze zahraničí se dozvíme jen pozitivní zprávy, na obrazovky se vrátí tvář Havla a jeho nejbližších. Masáž bude pokračovat až do dne oslav výročí. Kam nevstoupí liberální agitátoři, tam je zastoupí klimatologové. Budou li vám chodit děti ze školy tak nějak zmanipulované, nedivte se, lákadlo volných pátků je silné. Ustát tento tlak bude vyžadovat heroický výkon a vnitřní sílu. A nejen to, možná bude hůře, to až rozvášněný dav půjde směrem k Hradu či ke Strakově vile. Možná se zdá, že malujeme čerta na zeď, ale za necelé tři měsíce uvidíme. Buďte na to připravení a zachovejte si rozum a logické uvažování.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 599 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.