covidvir
22.12.2020
Kategorie: Společnost

Profesor biologie varuje svět před dalšími pandemiemi, mnohem horšími než korona

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Biolog Josef Settele pracuje v Lipsku na Helmholtz-Zentrum, kde se vědci věnují výzkumu životního prostředí a jeho bezprostředním účinkem na planetu a na lidstvo.

Nedávno vydal knihu Triple Krise, kde hovoří o budoucích ohroženích lidstva. Jeho vývody jsou katastroficky znepokojující. Z jeho argumentace vyplývá, že se máme připravit na mnohem horší katastrofy jako je korona-pandemie.

V rozhovoru pro televizi NTV své argumenty zopakoval. Zdůraznil, že jim třeba věnovat náležitou pozornost, neboť budoucí pandemie, které nevyhnutelně přijdou, budou mít charakter hororů.

Profesor Settele:

“Naše naděje, že se příroda během korona-lock-down ze svých dramatických ran zotaví, se rozplynula. Nedávné obrovské požáry v Austrálii, v povodí Amazonky, nebo v Kalifornii ukázaly, že ničení planety pokračuje stále dál. Přitom vědci už dávno dokázali přímé spojení mezi ničením přirozeného životního prostředí a ničím nebrzděným šířením pandemií.

Co politici ignorují – ti kteří to vědí – a z běžných lidí nikdo ani jen netuší, je fakt, že nové pandemie dřímají v džunglích, dešťových lesích, nebo v obrovsky rozlehlých australských křovinách. Jen v Austrálii zahynulo během dlouho trvajících požárů více než miliarda zvířat. V důsledku toho narostlo riziko přenosu virů na lidi enormně a viry z džunglí jsou mnohem nebezpečnější než korona.

Je nejvyšší čas, abychom přestali nesmyslně přírodu ničit a vykořisťovat. V opačném případě na to katastrofálně doplatíme – proti virům z vypálených a zničených džunglí je Covid-19 jen něčím téměř bezvýznamným. “

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 231 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 2,20 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)