dum1018
24.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Prodej bytu: má smysl oslovit realitku?

Sdílejte článek:

Jednoduchá otázka má také jednoduchou odpověď: ano. Spolupráce s realitní kanceláří vám ušetří čas, peníze a minimalizuje rizika s prodejem spojená. Proč?

Vždy chceme to nejlepší

Ve svém oboru se vyznáme a jsme si jistí tím, co děláme. V ostatních věcech se ale obracíme na odborníky, auto vezeme do servisu, s bolavým zubem jdeme k zubnímu lékaři a dort na oslavu narozenin si necháme upéct u cukrářky. Na odborníky se obracíme jednoduše proto, že mají ve svém oboru lepší znalosti i praxi a udělají tak požadovaný úkol lépe, než my sami. To samé platí i pro prodej nemovitosti, protože většinou nemáme dokonalé znalosti trhu s realitami a všech jeho úskalí. Můžeme si sice postup a informace zjistit třeba na internetu, vždy ale budeme muset počítat s rizikem, že jsme něco nevěděli, zapomněli nebo neudělali. Musíme zajistit inzerci a prohlídky a mimo to nás čeká i běhání po úřadech, právnících a notářích. Realitní kancelář tohle vše obstará za nás, včetně komunikace s případnými zájemci, sepsání smlouvy právníkem i veškerou propagaci naší nemovitosti.

Čas jsou peníze

Hlavním důvodem, proč s oslovením realitní kanceláře často váháme, je provize. Ta se může na první pohled zdát vysoká, a tak ve snaze ušetřit můžeme zkoušet vše zařídit sami. Když si ale spočítáme čas i energii, kterou budeme muset investovat do návštěv úřadů a komunikace se zájemci, je provize výhodnou investicí za ušetřený čas i nervy. Realitní kancelář zajistí odhad ceny nemovitosti, a to s ohledem na její stav, lokalitu, velikost a další specifika. Uvede vaši nemovitost v inzerci včetně kvalitních fotek a veškerých potřebných informací, které zaujmou potencionální kupce a inzerát rozšíří i po inzertních portálech. Po prohlídkách se pak postará i o přípravu smlouvy a zajistí bezproblémovost celé transakce.

Realitní kancelář je u prodeje vaší nemovitosti od začátku až do konce, tedy do doby, než máte vy peníze na svém účtu a vše je správně přepsané a nahlášené na patřičných úřadech. Vy tak můžete během prodeje i po jeho ukončení klidně spát beze strachu z případných rizik nebo problémů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 224 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.