dum1018
24.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Prodej bytu: má smysl oslovit realitku?

Sdílejte článek:

Jednoduchá otázka má také jednoduchou odpověď: ano. Spolupráce s realitní kanceláří vám ušetří čas, peníze a minimalizuje rizika s prodejem spojená. Proč?

Vždy chceme to nejlepší

Ve svém oboru se vyznáme a jsme si jistí tím, co děláme. V ostatních věcech se ale obracíme na odborníky, auto vezeme do servisu, s bolavým zubem jdeme k zubnímu lékaři a dort na oslavu narozenin si necháme upéct u cukrářky. Na odborníky se obracíme jednoduše proto, že mají ve svém oboru lepší znalosti i praxi a udělají tak požadovaný úkol lépe, než my sami. To samé platí i pro prodej nemovitosti, protože většinou nemáme dokonalé znalosti trhu s realitami a všech jeho úskalí. Můžeme si sice postup a informace zjistit třeba na internetu, vždy ale budeme muset počítat s rizikem, že jsme něco nevěděli, zapomněli nebo neudělali. Musíme zajistit inzerci a prohlídky a mimo to nás čeká i běhání po úřadech, právnících a notářích. Realitní kancelář tohle vše obstará za nás, včetně komunikace s případnými zájemci, sepsání smlouvy právníkem i veškerou propagaci naší nemovitosti.

Čas jsou peníze

Hlavním důvodem, proč s oslovením realitní kanceláře často váháme, je provize. Ta se může na první pohled zdát vysoká, a tak ve snaze ušetřit můžeme zkoušet vše zařídit sami. Když si ale spočítáme čas i energii, kterou budeme muset investovat do návštěv úřadů a komunikace se zájemci, je provize výhodnou investicí za ušetřený čas i nervy. Realitní kancelář zajistí odhad ceny nemovitosti, a to s ohledem na její stav, lokalitu, velikost a další specifika. Uvede vaši nemovitost v inzerci včetně kvalitních fotek a veškerých potřebných informací, které zaujmou potencionální kupce a inzerát rozšíří i po inzertních portálech. Po prohlídkách se pak postará i o přípravu smlouvy a zajistí bezproblémovost celé transakce.

Realitní kancelář je u prodeje vaší nemovitosti od začátku až do konce, tedy do doby, než máte vy peníze na svém účtu a vše je správně přepsané a nahlášené na patřičných úřadech. Vy tak můžete během prodeje i po jeho ukončení klidně spát beze strachu z případných rizik nebo problémů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 242 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...