FAVLICEKPES
7.2.2021
Kategorie: Společnost

Procházka se psem na Šumavě ukázala na nesmyslnost některých opatření…

Sdílejte článek:

MAREK ZEMAN

Pan ministr Havlíček má prý problém … sice ne protiprávní, ale ukazující na jeho politickou neobratnost, alespoň tak o ní hovoří někteří účastníci diskuze v Otázkách Václava Moravce.

6813279_v2Pan ministr Havlíček je prý politicky neobratný, protože jel se psem na výlet na Šumavu. A to v situaci, kdy má vláda v pondělí rozhodovat o tom, že třeba v rámci dalšího “zpřísnění” protiepidemických opatření zakáže občanům pohyb mezi kraji.

Myslím, že to spíše ukazuje, že pan ministr Havlíček, stejně jako většina z nás, nevěří v účinnost některých stávajících nebo navrhovaných opatření. Totiž, že pobyt lidí na horách vede ke zhoršení epidemické situace, zvláště, když někdo tam jde na procházku se psem nebo běží na běžkách (bylo nám na ČT vysvětleno prostřednictvím Státního zdravotního ústavu, že běžec na běžkách vytváří za sebou jakýsi aerosolový rauš, který může přenášet virus Covid -19). A to vůbec nemluvím o nesmyslnosti zavření lyžařských areálů jen proto, že by lidi (my občané) stáli ve frontě na vlek, i když v rouškách, a mohli se nakazit. A co fronty před poštou, na úřadech nebo jízda v MHD?

Jde totiž o to, že celé řadě opatření se prostě věřit nedá! Nemají žádnou logiku! A ani s těmi čísly PES to nemusí být tak silné…Počty nakažených ještě nejsou počty nemocných, ale jsou počty přenašečů a nemocných. Jistě je správné, že by měli být v izolaci. Ovšem je třeba říci, že i očkovaní (a já jednoznačně očkování podporuji) mohou být přenašeči, ale vědět to nemusí…a do karantény přirozeně nechtějí, dokonce mají mít v bodoucnu covid pas, který jim umožní to nebo ono. Takže hru s čísly berme s rezervou!

A to vůbec nemluvím o dětech doma a ne ve školách! I některé významné vědecké studie ukazují, že dlouhodobá absence prezenční výuky vede ke zhoršení nejen vzdělanosti, ale i psychiky mládeže, mohou vést k asocializaci (minimálně ke ztrátě některých návyků) a vzniku depresivních stavů, nehledě k problémům rodičů..

Vše mě vede k závěru, že trvání premiéra na neustálém prodlužování nouzového stavu může mít jiné než protiepidemické důvody. Může to být neschopnost věci lépe organizovat, může to být politický kalkul ve stylu, kdo nic nedělá nic nezkazí (a máme před volbami) nebo to může být i skutečnost vyjímek z výběrových řízení na to či ono. Nejspíše však všechny tyto důvody dohromady!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 179 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.