2476137-trumpbiden
26.10.2020
Kategorie: Politika

Proč vyhraje Trump?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ ZEMPLINER

Američtí demokraté, čeští čtenáři Respektu i trendsetteři z Letné si mnou ruce. Podle všech předpokladů se podaří od válu odstavit odporného šovinistu a mentálního chudáka, amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Sázkové kanceláře Bidena silně favorizují, průzkumy jsou jednoznačné. Z 270 volitelů nutných pro zvolení jich Biden má jistých či pravděpodobných již 273, zatímco Trump pouze 125. I kdyby Trump získal všech 140 volitelů z nerozhodnutých států, stále by mu to na vítězství nestačilo. Je to tedy loženka, oranžový klaun míří do historie. Nebo snad existují důvody si myslet, že hollywoodské celebrity dostanou další příležitost k emigraci? Dostane Žeryk Tábery další doušek konzervativního elixíru vystřízlivění?

Záleží Na Černých Životech Záleží?

Hořící čtvrti, vypálené obchody, násilné davy a požadavek na rozpuštění pořádkových sborů. Z médií se podpora hnutí Black Lives Matter jeví silná, odpor proti němu poněkud opatrný. Ostatně, na potřebě rovného přístupu ke všem rasám se všichni shodneme. Položme si však otázku, zda bychom takové hnutí podpořili svým hlasem v tajných volbách. Podpořili bychom hnutí, jehož cílem je změnit uspořádání společnosti do té míry, že nebudou existovat pořádkové síly? Domnívám se, že je-li v sázce bezpečí vlastní rodiny a majetku, budou lidé spíše volit konzervativní přístup před levicovým radikalismem, i kdyby se ztotožňovali s některými z jeho cílů.

Skryté hlasy pro Trumpa

V roce 2016 byla průměrná nepřesnost volebních průzkumů v “battlegroud states”, tedy státech, kde není předem jisté, na kterou stranu se přikloní, celých 5.75 % ve prospěch Hillary Clinton. Stranou od běžné manipulace s výsledky průzkumů byla odchylka způsobena tzv. “skyrtými hlasy” pro Donalda Trumpa, které respondenti průzkumů zapřou, aby se vyhli opovržení ze strany tazatelů. Vyjádřit sympatie Trumpovi v Pensylvánii je totiž podobné, jako říct na pražské náplavce, že volíte Trikolóru. Jste tím okamžikem nácek a společensky vyřízený člověk vyznávající vládu bílého muže, utlačování žen, menšin a veganů. Vzhledem k tomu, že společenská situace je letos opět vyhrocená, nelze předpokládat, že by tento efekt nezapůsobil. Pokud odchylky předvolebních průzkumů od skutečných výsledků voleb v roce 2016 aplikujeme na současné průzkumy, šance na Trumpovo vítězství vypadají o poznání realističtěji.

Přání otcem myšlenky

Média jsou ve Spojených Státech stále především levicová a progresivní, preferující Joe Bidena. Tak, jako před čtyřmi lety vytvářejí iluzi vedení kandidáta Demokratů a Trumpovi bezradnosti. Je to před volbami tradiční manévr, ostatně ze stejného důvodu se manipulují předvolební průzkumy. Snahou je vytvořit dojem úspěchu s vědomím, že se lidé raději přidávají na vítěznou stranu, případně nepřijdou volit svého kandidáta, protože jsou přesvědčeni, že nemůže vyhrát. Média však znovu zapomínají, že lidé jsou vůči mediální manipulaci značně imunní a médiím nevěří. Navíc se média svou propagandistickou rétorikou staví do pozice vševědoucí vrchnosti, čímž Trumpovi umožňují zaujmout pozici revolučního kandidáta, stojícího na straně mediální masáží utlačovaného lidu. Výsledkem tak může být situace, kdy útoky levicových novinářů Trumpovi pomohou, neboť je voliči chápou jako útok na sebe samé.

Úspěšné prezidentství

Jakkoli to zní nepravděpodobně, jsou i lidé, kteří se u voleb rozhodují podle toho, jak hodnotí dosavadní vládu. Ekonomika za Trumpa utěšeně rostla a nezaměstnanost vytrvale klesala. Trump správně přehodnotil vztah k Číně a dokázal vyjednat dosud nepředstavitelné uznání Izraele Spojenými Arabskými Emiráty a Bahrajnem. Jako první prezident od Cartera nezačal žádnou válku, byť jeho odpůrci předpovídali, že Spojené Státy zatáhne přímo do války třetí světové. Nedostatky vlády byly tak především formální, chcete-li kosmetické, totiž poněkud osobitý styl komunikace a úsměvná nekorektnost.

Proto se domnívám, že Joe Biden musí být poražen.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 456 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)