spdokamura
29.4.2018
Kategorie: Politika

Proč všem tolik vadí SPD?

Sdílejte článek:

IN

Snaha o sestavení vlády mající podporu v Parlamentu se stala během na dlouhou trať. Důvodem není jen vítězství ANO s Andrejem Babišem v čele, které bylo sice ,,o parník”, ale naštěstí ne dostatečně velkým na to, aby se ANO obešlo bez někoho dalšího, ale zároveň částečný populistický odpor většiny standardních stran k možné spolupráci ANO s KSČM a přímo nenávist k SPD Tomio Okamury částečně podporované jen Milošem Zemanem? Jak vznikla tato schizofrenní situace?

Většina poslanců se v Parlamentu pokaždé i přes divadlo pro občany nějak domluvila, což platí i pro KSČM. Všechny sedící v lavicích tohoto ústavu vždy spojoval jeden zájem, tedy vydržet celé volební období v dostatečně honorované pozici bez jakékoliv kontroly, za to s možností získat další odměny, bonusy a diety s perspektivou dalších výhod, které práce poslance přináší. Zapomeňme na stížnosti některých poslanců na to, že díky práci v Parlamentu přišli o rodiny. V době, kdy kandidovali, museli počítat se svým častějším přesunem do metropole a nikdo je k jejich kandidatuře nenutil. Ostatně podobný problém řeší řada Čechů pracujících v soukromém sektoru, kdy kvalitní manažeři ve velkých společnostech poměrně pravidelně mění své působiště, často musí odejít i do zahraničí. Udržet si mandát spojený s poslaneckým platem je natolik lákavou představou, že jsou někteří ochotní proto udělat cokoliv a vzdát se tohoto života se mnohým zdá být smutnou představou. Takový Marek Benda nikdy nic jiného nedělal a stal se inventářem Sněmovny.

SPD ústy svého předsedy přináší do soužití poslanců zásadní zvrat. Vynechme nyní skutečnost spojenou s tím, že Okamura nepůsobí příliš seriózně. Určitý náhled na něj může zkreslovat mediální válka proti němu vedená, takže ne vše o něm řečené a psané je zároveň pravdivé, nicméně jeho ohýbání zad je součástí taktiky, která má Okamuru dovést co nejvýše. Osobní ambice jsou tak pro šéfa SPD pravděpodobně prioritní, což jej spojuje s Andrejem Babišem. Byl by Tomio ochotný opustit post ve vedení SPD, kdyby to byla jediná možnost, jak toto hnutí dostat do vlády? Asi nikoliv. Proč se tedy tolik stran vymezuje vůči SPD? Odpověď je velmi jednoduchá. Cela ta fašizace hnutí a jejího předseda nevychází ze skutečných pohnutek postavených na národních a vlasteneckých projevech Okamury. Důvod je naprosto jinde.

Tomio Okamura dlouhodobě upozorňuje na mnoho nešvarů spojených s naší existencí v Evropské unii, NATO a především velmi hlasitě vystupuje proti přijímání migrantů. V podstatě vyslovuje názor velké části občanů ČR, je za to však neustále dehonestován médii, jejichž vlastníci a vládci z peněz EU částečně čerpají a žijí. Spojení politiků,  mediálních domů a kolosů je jednoznačné, propojení zájmových skupin například v ČT, ČRo, souznění  Bakaly s jistou částí politického spektra či Babišovi patřící MAFRA jsou toho jasným důkazem.  Nikomu z nich se otevřenost Okamury nehodí, takže táhnou za jeden provaz a systematicky ovlivňují české voliče s tím, že je Okamura démonizován. Do této války proti němu se přidal celý mocný neziskový sektor ovlivňující už nejen školství, ale velmi silně lobující na politické scéně.

Samotná kritika praktik  EU a migrace není však hlavním podstatným problémem Okamury u zbytku stran. Hysterickou reakci ODS, ČSSD, STAN, Top 09 a části ANO vyvolávají jen a pouze jeho návrhy na schválení zákonu o všeobecném referendu, kterým by občané České republiky mohli rozhodovat o nejdůležitějších událostech týkajících se jejich země. Pokud by tento zákon vzniknul, poslanci by se stali pouhými vykonavateli vůle lidu, nikoliv těmi, kteří sami určují směr dalšího směřování země. Za to by nebyli z Bruselu zrovna pochváleni, neboť by to ukázalo cestu dalším zemím, které pochybují o výhodách společné unie. Ztratili by nadějí na teplá místečka v sídle EU a na štědré úlitby směřující k těm, kteří prosazují myšlenky bruselských elit, čemuž napomáhá i rafinovaný systém peněžních toků mezi státními institucemi a neziskovým sektorem. Přišli by o vliv na rozdělování dotací, které tolik mění podmínky otevřené a čestné hospodářské soutěže. Z poslanců by se částečně stali běžní státní úředníci. Přímo fanatický strach z návratu části moci do rukou občanů je zlým snem pro všechny Kalousky, Bendy, Fialy, Hamáčky, Dienstbiery, Farské, Bělobrádky, Schwarzenberky a jim podobné. Plebs by jim vzal jejich nadpřirozené schopnosti a možnosti hledat to, co je pro všechny dobré. Z tohoto pohledu se dle nich stal Okamura nepřítelem číslo jedna. Ne Babiš, ne komunisté, ne předlužená ČSSD, ale jen a pouze SPD.

Právě proto je fašizována daleko více, než mnohem kontroverznější a společensky méně přijatelní Piráti prosazující příchod migrantů se všemi důsledky, obhajující squattery a další extravagantní skupiny obyvatel, jakými jsou homosexuálové, uživatelé marihuany či genderoví šílenci. To je hlavní důvod hysterie plynoucí ze strachu ztráty vlastní výjimečnosti. Lidové referendum by přinejmenším ukázalo na skutečný stav mysli národa a na rozdílnost mezi obyvateli a jejich vůdci sedícími v Parlamentu. Udělalo by z poslanců hadrové panáky bez ohledu na média a dlouhodobé zkreslování faktů. Výsledek by byl jednoznačný, zavazující a neměnný.

Už chápete, proč je Okamura tak nenáviděný? Dovoluje si totiž upozornit na možnost, na kterou všichni dávno zapomněli. Totiž na to rozhodnout se sám za sebe dle svého svědomí, zkušeností a představ. Jedno referendum by tak mohlo poslat do propadliště dějin dlouholetou snahu a práci těch, pro které je EU a tendenční politikaření živobytím.  Okamura možná nevědomky spustil něco, čemu se říká panika. A tomu se všichni brání a budou i nadále. Za jakoukoliv cenu. Až budete někdo proti němu zase někdy demonstrovat, uvědomte si, že právě přicházíte o možnost rozhodnout se svobodně o budoucnosti země.

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 89 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,51 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
185 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.