CESKO12018
15.8.2020
Kategorie: Společnost

Proč vlastenectví v současné podobě nefunguje?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaMůj kolega Tomáš Měšťan rozpoutal na sociálních sítích debatu o fungování vlastenecké scény, jejímž oficiálním „tahounem“ je politická strana SPD. Společným znakem těchto opozičních sil je kritika migrace, despekt vůči islámu, odmítání genderových experimentů a nesmlouvavá kritika EU.
 

 Kdysi silný opoziční proud byl zformován v roce 2015 především na silné kritice islámu. Tehdy média islám vykreslovala jako běžné náboženství, které máme v rámci naší tolerance respektovat a podporovat. Zcela se opomíjela souvislost migrace s expanzivní povahou islámu jako takového. Silný tlak občanské společnosti posunul debatu ve veřejném prostoru a marginální téma zviditelnil a zobjektivnil. Dnes už prakticky nikdo relevantní nebagatelizuje vliv islámu na erozi západních společností. Média informují o všem, co se ve světě děje a pokud si dovolí občas vlhké sny o multikulturní společnosti, v diskusích pod takovými články jim jejich čtenáři „vysvětlí“, že se dost výrazně autoři mýlí a editor udělal chybu, když článek zařadil. Osvěta už není třeba. I v dalších tématech mají lidé jasno. Žádný rozumný člověk nebude tleskat oslabování role rodiny, genderovým experimentům se změnami pohlaví u dětí ani snahám EU odzbrojit vlastní občany.

Politická hnutí a spolky by tedy měly veškeré své úsilí přestat vrhat do osvěty jako takové. Potřebujeme politická hnutí, která si řeknou o podporu. Hnutí, která přestanou stále dokola omílat známé pravdy a točit se v kruhu. Je třeba naprosto profesionálně zhodnotit situaci a začít pracovat na tom, aby lidé své rozumné postoje dokázali přeměnit na efektivní politické chování.

Co k tomu potřebujeme?

1. Přestat podporovat lidi, kteří melou nesmysly o tom, jak jsou volby k ničemu. Volby nejsou férové, ale v současné době je to jediný nástroj, který dovede současnému systému nasypat písek do soukolí. Každý zvolený jedinec s rozumem v hlavě a s odvahou v srdci dovede zavařit mocným tohoto světa více, než si dovedeme připustit. Tak proč to nevyužít. Špatná brzda je přece lepší než žádná brzda!

2. Potřebujeme profesionály v komunikaci. Horoucí srdce fakt nestačí. Potřebujeme nové přístupy v komunikace, protože ty staré nefungují. Politici, kteří ignorují sociální sítě jsou k ničemu. Ale ani super interaktivita za vás neudělá volební výsledek. Ten dělají dobře nastavená témata a jejich profesionální komunikace. Je to stejné jako v byznysu. Není to jen o penězích. Když máte špatný výrobek, krátkodobě vám pomůže drahá kampaň. Ale když máte fakt dobrý výrobek, který lidé poptávají a k tomu efektivní profesionální marketing, nepotřebujete miliony na televizní reklamu.

3. A ta témata! Fakt chcete vyhrávat volby s nic neříkajícími hesly? Nebo s hesly, které lidi jen utvrdí, že jste pomatený radikál nebo elitářský nadutec?

Problémem roztříštěnosti opozice nejsou jen ega jednotlivých hráčů – i když ty už dokázaly zabít nejeden projekt. Problémem je, že není zformulované silné téma a cíl. Nikdo z opozičníků si neuvědomil, že tahat se asi o pět procent „probuzených“ je vyčerpávající a k ničemu. Smyslem je probudit další a s jejich podporou dělat silné volební výsledky.

Koronakrize ukázala, že potenciál tady je. V Ostravě byli dokonce lidé ochotni jít na demonstraci bez ohledu na to, že ji uspořádali lidé, spojeni s trapným aktivistickým spolkem. Linie vzdoru, který je třeba nově definovat, stojí jinde než si staří „rebelové“ myslí. Není postavena ani na kritice EU, ani na kritice Babiše, ani na kritice pomatených aktivistů v politických neziskovkách. Pod tím vším doutná nespokojenost lidí a čeká na nové vůdce. Na lidi, kteří budou umět jasně formulovat záchranný program. A udělají to nově – bez starých nálepek. Bez otravných osobních animozit. Bez omezení vlastního ega.

Někteří to ještě nechápou a stále dokola oslovují stále stejné lidi a stačí jim to. Jenže to není efektivní cesta. Potřebujeme probudit nové lidi, kteří se postaví na obranu a svým hlasitým postojem dají najevo, že už nelze donekonečna ohlupovat lidi a dělat z nich tupé otroky, kteří svou prací podporují nezodpovědné kazisvěty.

Po pěti letech od roku 2015 je zřejmé, že potřebujeme změnu – buď musí změnu udělat staří lidé nebo prostě budou muset přijít lidé noví. Prozatím to vypadá, že ti staří k těm změnám nejsou ochotní. Vytvořili si malý prostor pohodlného fungování, nechají se poplácávat po rameni svými fanoušky a každou kritiku a snahu o změnu odmítají. Lidem s jinými názory nadávají, urážejí je a zesměšňují. Jen houšť, aspoň se v plné nahotě ukáže jejich neschopnost posunout věci kupředu a uvolní tak místo novým rebelům!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 671 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.