CESKOPLAC
9.3.2017
Kategorie: Doporučujeme, Společnost

Proč v Česku přestáváme svobodně dýchat?

Sdílejte článek:

BOHUMÍR ŠIMEK

Myslel jsem, že je to jen ve zdravotnictví. Ale je to i ve školství, ve stavebnictví, v úřednictví, v bankovnictví… ve všech oborech lidské činnosti. Ztratili jsme cíl a pravidla slušného spolužití.

Ze všech stran slyším: Už abych byl v penzi. Slyším to od starších i od mladších. Všichni spěchají do penze. Jistě jsou i mezi námi workoholici, kteří si to odnášejí na svém zdraví. Ale většina nebývale spěchá do důchodu. Proč?

Před Listopadem zde bylo dusno, nedýchatelno, nesvobodno. Ale i po Listopadu u nás začíná atmosféra houstnout. Proč?

Já to vnímám, že to začalo změnou právního prostředí. Vzdali jsme se myšlení starého římského práva, ztratil se nám pojem smysl zákona, přestal fungovat selský rozum, protože se nám ztratila pravidla slušného spolužití a obrátili jsme se na americký styl pozitivního práva. Došlo k tomu po naší zkušenosti, že římské právo lze ideologicky zneužít. A tak se soudíme do nekonečna, protože děláme zákony s ohebnými paragrafy a viník se může stát nevinným a nevinný viníkem. Boháč se v tom pochybuje snadno, ale chudák na takové právo nemá.

Po krátkém období prvorepublikové svobody jsme si prožili fašistickou diktaturu nacionálního socialismu a než jsme se svobodně nadechli, měli jsme tu komunistickou diktaturu ovládanou z Kremlu a prožili jsme si čtyřicet let komunistického brainwashingu. A důsledek? Neumíme svobodně žít bez spoléhání se na stát. Svobodné pravicové myšlení se nám vypařilo.

Nejhorší je, že to pohodlné spoléhání se na stát, místo spoléhání se sama na sebe, nepřevládá jen u nás v Česku, ale převládá v celé Evropě. Celá Evropa, v rámci Evropské unie i bez ní, se pohodlně spoléhá na státní instituce a občan se postupně vzdává svých svobod. Celý evropský prostor ovládá levicové myšlení a sociální inženýrství. Vzdáváme se přirozených vztahů a myslíme si, že člověk svým tvůrčím přístupem je dokáže uspořádat lépe. Nedokáže! Podle toho to tu vypadá. A přestává to být k žití.

Ocitáme se v mlýnských kamenech pozitivního práva a falešného přesvědčení našich manažerů, kteří jsou vychováváni v tom, že po jakémkoliv jejich činu vzniká nová rovnováha, ať je jich čin sebezrůdnější. Tak žili za komunistické éry. Když položili jednu fabriku, byli předisponováni na jinou a svět se točil dál. Tak je to i dnes. Nikoho nezajímá, že to není k žití.

Jsem zklamán pravicovými politiky. Místo toho, aby vedli občany ke svobodě, k přirozeným vztahům a nespoléhání se na stát, táhnou stát do kolejí levičácké nesamostatnosti. Ptal jsem se proč? Lidi by je nevolili. A tak tu máme levičácký populismus, pravičácký populismus a politika ve prospěch občanů se ztrácí.

Poslanci jsou nekonečně tvůrčí. Chrlí jeden zákon za druhým. Co na tom, že jsou zákony proti zákonům, vyhlášky proti vyhláškám, stále je co opravovat a legislativa je absolutně nepřehledná. Džungle příznivá pro mafii.

A množí se kontroloři, revizoři, revidenti, dozorčí orgány, úředníci, správní orgány, výkaznictví, nikdo nevěří nikomu, neustálý dozor, komise pro komise… Jistě řešíme tím nezaměstnanost. Ale zbude tu také někdo na normální práci?

Nedivím se, že lékaři v plané naději prchají do zahraničí. Nedivím se, že tolik lidí prchá předčasně do důchodu i za tu cenu, že si výši svého nevelikého důchodu ještě sníží.

Je tu dusno, páni politici a páni manažeři, je tu dusno!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 111 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.