GREEN deal2
14.3.2021
Kategorie: Ekonomika

Proč unijní šíbři podporováni zelenými fanatiky prosazují “Zelený úděl”?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDGrétě pro radost to není. Kvůli životnímu prostředí už vůbec ne. Rozloha EU je 0,9% povrchu Země. Kysličník uhličitý, jak je možná i v Bruselu známo, je plyn, a tak se stěhuje s větrem i za hranice říše. Unie se prý podílí na produkci CO2 9%. Jeho skleníkový efekt je asi 2,5%. Atd. Zelené šílení přírodě v EU nepomůže, ve zbytku světa už vůbec ne.

Ani občanům nepomohou “progresivní” technologické změny. Například elektromobily budou pro velkou většinu populace nedostupné, na jejich výrobu, pokud by měly nahradit auta se spalovacími motory, není dost surovin, na jejich pohon by bylo potřeba ještě jeden a půl Temelína. A nedojedou na jedno nabití ani z Prahy do Brna. Ve výčtu škod, které “Green deal” přinese lze dlouho pokračovat. Jen nové energetické zdroje ve formě fotovoltaiky, jak jsme se přesvědčili, povedou k dalšímu zdražení elektrické energie. Výroba fotovoltaických panelů je energeticky náročná, životnost se odhaduje na 20 let, zabírají půdu, likvidace bude nákladná…

Nová “Společná zemědělská politika” má omezit zemědělskou výrobu v EU asi o 25%. Výpadek mají nahradit dovozy s mimounijních zemí, často z druhého konce světa, Kysličník uhličitý ze zaoceánských lodí a kamiónů asi nevadí. Radikální omezení chovu hospodářských zvířat v EU je míněn naprosto vážně. Jednak, aby netrpěla v chovu a při porážce nemají žít vůbec, jednak je to prý péče o naše zdraví jako prevence rakoviny, zvířata navíc moc žerou rostliny, což je prý “neudržitelné”, a nakonec také prdí, a metan je skleníkový plyn… Budou se tedy dovážet. Z toho je větší zisk. Mají se uměle vytvářit mokřady kvůli biodiverzitě, ačkoli z mokřadů uniká metanu mnohem více než z pastviny. Máme přejít na “rostlinější stravu”, která je “uržitelnější”, protože prý za 50 let bude třeba uživit 14 miliard obyvatel Země. A dál? Ani se neptejte. Ale pravděpodobnější je genocida.

Elektrická energie a další produkty se zdraží “uhlíkovou daní”, kterou mají vybírat jednotlivé státy od výrobců a posílat ji rovnou do Bruselu k financování těchto nesmyslů. Brusel tomu říká “vlastní zdroj”, ačkoli je to cizí zdroj. Brusel vlastní zdroje nemá, vyrábí jen zhoubné nápady a transformuje je do směrnic a nařízení.

Přece není možné, aby byli všichni tak blbí? To napadne každého. Někdo z toho musí mít prospěch… Ano, má a bude mít. Budou to oligarchové všech zemí, kteří jsou na rozdíl od proletářů dávno spojeni. Peníze, které se v členských státech vyberou budou totiž inkasovat oni. To oni se přihlásí s “progresivními řešeními” o peníze z bruselského rozpočtu. Trochu zbohatnou i někteří menší podnikatelé úměrně velkosti svých Bruselem schválených projektů.

A tak se ministr životního prostředí Brabec už chlubí, že “Česko je na změnu energetiky připravené”. Píše: “Zejména projekty na přechod tepláren na zemní plyn, pozemní fotovoltaické elektrárny a solární panely na střechách včetně modernizace průmyslu se objevily v podaných 9 tisících záměrech za stovky miliard korun – takový zájem byl u předregistračních výzev ve třech oblastech Modernizačního fondu. Jejich cílem bylo mimo jiné zmapovat, jaké projekty se chystají a nakolik jsou připravené. Na předregistrační výzvy na začátku dubna navážou ostré výzvy.” (Parlamentní listy) To je přece mnohem důležitější než zjistit, kdo otrávil Bečvu a zajistit, aby se to neopakovalo.

“Investoři” budou vysmátí a my všichni to celé zaplatíme. A zchudneme. A zdaleka nejenom penězi… Pak že Zelený úděl nemá smysl…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 719 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)