ale655064_et412_usa_election_trump_0815_11
14.12.2016
Kategorie: Historie

Proč Trump zvítězil

Sdílejte článek:

ANDREW KORYBKO

Navzdory tomu, že již nežiji v USA, narodil jsem se a vyrostl ve městě, které představuje kvintesenci stereotypů v současných centrálních státech Ameriky. Je to Cleveland ve státě Ohio. I když jsem procestoval téměř polovinu světa, nikdy jsem neztratil kontakt s místem, kde jsem se narodil, a vždy si budu pamatovat zkušenosti, které formovaly můj pohled na svět. Dosud udržuji kontakt s rodinou a s několika blízkými přáteli, takže mám přehled o tom, co se děje „doma“. Jak se říká: Můžete odvést dívku z vesnice, ale vesnici ven z dívky nedostanete nikdy.

V dobrém nebo ve zlém, vždy budu ztělesňovat některé „americké“ vlastnosti, které mi dalo moje clevelandské vychování, a vzhledem k tomu, že toto založení nyní převládá v politickém duchu současných USA, o čemž svědčí i triumf Trumpa, chci vám o tom něco říci v naději, že všichni tak lépe pochopíte změny, k nimž dnes dochází v USA. Když jsem byl mladší, muž, jemuž říkám „strýček Vinnie“, mi oduševněle řekl, že „rozdíl mezi geniem a šílencem je v tom, že prvnímu se daří vysvětlit své myšlenky ostatním.“ Vzhledem k této moudrosti se mohu pokusit pomoci všem mým zahraničním přátelům pochopit mentalitu typického podporovatele Trumpa.

Mnoho nenávistné kritiky jsme si já a desítky milionů dalších lidí museli vyslechnout o tom, jací jsme „rasisté“, „fašisté“ a „bílí utlačovatelé“ jenom proto, že jsme otevřeně vyjadřovali, nakolik rétorika a postoje Trumpa odpovídají přání mnoha Američanů. Ale my jsme se nevzdali a jen nás to posílilo v naší víře, protože jsme věděli, že máme pravdu a že americký národ nakonec zvolí Donalda Trumpa příštím prezidentem Spojených států.

To je důvod, proč „outsideři“ jako já a ti, kdo sdílejí můj postoj a podporují Trumpa, se ukázali natolik silnými, že nakonec prorazili úzkoprsé myšlení establishmentu a vyjádřili to, co se ve skutečnosti děje. S „politickou korektností“ bude konec.

Žádný cizinec nikdy nemůže zcela pochopit, co přineslo vítězství Trumpa. I pokud žil v USA mnoho let a neprožil to, co zažívá střední třída (a ne prestižní a vládnoucí business-class) v průběhu celého svého života.

Michael Moore, který stejně jako já pochází ze „zrezivělého pásu“, chápe mentalitu milionů Američanů, kteří se vzbouřili proti establishmentu a prorazili „firewall“ Hillary na Středozápadě. Vysvětlil, proč voliči v tomto sociálně a hospodářsky „odstaveném / zapomenutém“ koutě USA se budou klonit k Trumpovi, přestože se předpokládalo, že musejí být proti zvolenému prezidentovi. Podporovatelé Trumpa sdíleli na YouTube nejaktuálnější a motivační část řeči Moorea plnou dramatických obrazů a hudby, a já doporučuji strávit pět minut naslouchání tomu, co říká.

Když žijete v prostředí drog, chudoby, zločinců, špatných silnic a beznaděje, jediné co vám zbývá, je únik sexem, alkoholem a hudbou, a to jediné vám establishment nabízí, aby uklidnil masy a udělal vám „dobře“, byť jen na krátký („veselý“) okamžik. Po té, co vypnou televizi nebo ulehnou do postele po večírku, stojí lidé na druhý den ráno před stejnými problémy a absolutně nic se nemění k lepšímu kromě skutečnosti, že někteří si nyní našli sociálně přijatelnou útěchu v tom „obracet se k medicíně“ při boji s odpudivou skutečností, s níž se musejí vyrovnávat den co den po celý svůj život.

Mnoho Američanů původem z mých poměrů neví, co je to „opravdový odpočinek”. Nejezdí po světě jako Evropané během „dovolených“. Mnozí obyvatelé centrálních států USA se dokonce jen stěží dostanou z jedné části své země do druhé, protože průměrný obyvatel Clevelandu má tak nízkou mzdu, že je pro něho drahé sebrat finanční prostředky například na cestu do Kalifornie, aby se trochu ohřál na slunci. Další věc je, což většina cizinců nepochopí, že lidé z mé části země nemají ani dovolenou jako zbytek světa. Pokud pracujete ve sféře služeb s nízkou úrovní mezd nebo se nacházíte na pozici administrativního zaměstnance nižší úrovně, pak nikdy nedostanete ještě dva týdny dovolené. Pokud se budete ženit/vdávat, to nejlepší, o čem můžete snít, je strávit týden líbánek u Niagarského vodopádu, a to vše jen proto, že je to výhodné, blízko a ne příliš drahé.

portafin775

Celý život jste vyrůstali a poslouchali řečnit establishment a jeho média o tom, jak „velká“ a „silná“ je Amerika, že je to „nejlepší země na světě“, ale vše, co vidíme kolem sebe, je společenský a ekonomický rozvrat, a už si ani neumíme představit, že by to někdy mohlo být jinak.

Mnoho podniků zavřelo obchody a přestěhovalo se do Mexika, Číny a zemí, o nichž průměrný Američan z mých krajů nikdy ani neslyšel, nebo jejichž jména neumí vyslovit, a to všechno kvůli globalizaci v období po studené válce, která začala za Bill Clintona a NAFTA. Ale současně s tím vidíme, že jsou zde s námi někteří lidé, kteří žijí, jak se zdá, velmi dobře a přitom pro to nemusejí nic dělat.

Jako cizinci budete šokováni, když to uslyšíte, ale mnoho lidí v Clevelandu nemůže pochopit, že „uprchlíci“, některé menšiny a ilegální přistěhovalci mohou žít „na vysoké noze“ na úkor daňových poplatníků a státní podpory, která jim na rozdíl od „politicky korektní“ kategorie lidí byla poskytnuta vpravdě na příživnictví. Neočekávám, že lidé mimo USA by to pochopili, (jen do času, než se imigranti naplno rozlezou po celé Evropě – pozn. překl.) a dokonce i mnoho Američanů, kteří nežijí v „zrezivělém pásu“ (a to i těch, co tam žili dříve), to pravděpodobně bude považovat za výmysl, ale mnoho z výše uvedených typů lidí – a mezi nimi i hodně bílých – zneužívají „dávek“ systému k získávání věcí a služeb s minimálním úsilím.

V „politicky korektní“ anti-utopické společnosti, jakou se „liberálně-progresivní“ a kulturní marxisté demokratické strany snažili vytvořit mnoho desítek let, bude stát poskytovat bydlení, jídlo a platit lidem pouze za jejich rasu a třídu, přitom se „původně plánovalo“, že tato pomoc bude časově omezená pro ty, kteří si nemohou sami náležitě pomoci, ale mnoho lidí toho nestydatě zneužívá, takže se tyto dobré úmysly proměnily v krmítko, z něhož neustále tyjí levičáci ochotní být trvale závislí na establishmentu. Tito lidé se záměrně „spokojili s nižší úrovní“, než jaké by mohli dosáhnout, pokud by tvrdě pracovali, protože „americký sen“ zůstává nedostižný pro mnoho lidí v této části země a oni pochopili, jak snadné je dostávat podporu od systému a ostatních Američanů.

Neprosím se o váš souhlas s tím, co jsem uvedl, pouze popisuji pohled „zevnitř“, proč tolik lidí v Ohiu a v „zrezivělém pásu“ podpořilo Trumpa v jeho snaze porazit establishment, který je bezostyšně oloupil, zanedbává je a nespravedlivě pomáhá druhým. Tito lidé v den voleb rozhodně změnili běh americké historie a jsou hrdí na svoji „politickou nekorektnost“ i na to, že se vzbouřili proti systému, který táhne jejich životy ke dnu. Výše uvedené příklady nespravedlnosti a nepřetržité pokusy establishmentu potlačit lidskou identitu přecházejí do útoku proti náboženské svobodě a tradicím. A lidé v „zrezivělém pásu“ řekli dost.

Cizinci nechápou, co cítí Američané v této části země, že žijí pod kladivem tyrana a totalitní ideologie, která eliminuje jejich nesouhlas osočováním z „rasismu“, „fašismu“ a „nadřazenosti bílé rasy“ a nepřetržitě jim vymývá mozky, aby uvěřili, že skutečný problém není v systému. Vzpomeňte si na knihu „1984“ George Orwella a budete mít představu o tom, kolik lidí vnímá ideologii „politické korektnosti“ ze stejného úhlu pohledu. Ti, kdo trpěli pod takovým dohledem, se nakonec vzbouřili, když přišel čas.

Všichni tito disidenti anti-„politické korektnosti“ se domnívali, že pouze oni jsou „šílení“ mezi těmi, jimž vymyli mozky, ale přišel Donald Trump a dal jim signál, že nadešel historický okamžik, na jaký čekali celý svůj život, aby konečně povstali proti této totalitní ideologii.

Nebýt „politické korektnosti“, nikdy by se Donald Trump nevyzdvihl, aby pomohl tvrdě pracujícím dříčům.

Převládající pracující třída, obyvatelé „zrezivělého pásu“ po celá desetiletí neměli žádný hlas a po celou dobu kypěli hněvem. Nemohli vystupovat proti obrovskému rozmachu trestné činnosti lidí s tmavou kůží, protože jinak by byli obviněni z rasismu. Nemohli odsoudit globalizaci a outsourcing svých prostředků v Mexiku, Číně a dalších zemích, jinak by byli obviněni z fašismu. Bože chraň, aby tito lidé začali mluvit o stavbě zdi s Mexikem, aby se zastavily desítky milionů ilegálních přistěhovalců a tuny smrtících drog, které zaplavily Spojené státy po vstupu do NAFTA, ihned by získali označení „bílí rasisté“. Tito lidé si mysleli, že zůstali sami ve svých pocitech, protože systém mistrně prosadil jediný způsob myšlení. Ale pak se objevil na scéně Donald Trump, miliony lidí se konečně sjednotily na mítincích a ve společenských alternativních médiích a nabrali odvahy, aby se kolektivně vzepřeli útlaku ze strany elit.

Když přišel den voleb, frustrovaní Američané neustoupili a nepodlehli provokacím establishmentu, že Hillary předežene Trumpa historickým náskokem, a šli volit, protože věděli, že je to jejich jediná naděje na změnu žalostné situace.

Byla to nejintenzivnější psychologická operace establishmentu proti americkému lidu – pokus přesvědčit lidi, že Trump nemá šanci na výhru a že hlas pro něho jen potvrdí, jaký jste „rasista“, „fašista“ a „bílý utiskovatel“, ale ztroskotala.

„Politická korektnost“, globalizace a svoboda ilegální imigrace bez kontroly „uprchlíků“, přesídlení milionů lidí, kteří se odmítají asimilovat a integrovat do americké společnosti, nebo dokonce mluvit anglicky – prostým faktem života je, že se s těmito lidmi „hodnými soucitu“ budou občané nuceni smířit a vypořádat, dokud nezemřou (nebo nebudou zabiti některým z „nově příchozích“ ve svých rodných městech). Avšak předpoklady establishmentu a jeho elit byly špatné a podporovatelé Trumpa to věděli, protože se nakonec sjednotili a uvědomili si, že ztělesňují mlčící většinu, zklamanou, utápějící se v beznaději a chudobě, která převládá v „politicky korektním“ systému. Rozhořčení proti systému bylo tak silné a rozšířené, že Hillary zvítězit prostě nemohla.

Válka proti národu byla vedena Američany proti Američanům a proti americkým hodnotám, a to je naprosto bezprecedentní událost v americké historii.

Dokonce ani taktika „rozděl a panuj“ tak vlastní barevným revolucím, které jsou nyní rozpoutávány Georgem Sorosem a jeho místními extremisty z hnutí Black Lives Matter, nemůže vystrašit přesvědčené příznivce Trumpa, že se mu nakonec podaří osvobodit je z jejich utrpení a zlepšit jejich životy.

Neočekávám, že byste pochopili vše, co jsem napsal, a souhlasili s tím, ale cítil jsem povinnost vynaložit veškeré úsilí, abych vám umožnil poznat, proč Trump vyhrál volby a jaké byly důvody „zrezivělého pásu“ začít vzpouru proti establishmentu. Podporovatelé Trumpa potvrdili těmito volbami, že systém a všichni jeho podvodníci celou dobu lhali o „jistém vítězství“ Hillary. Jak zesměšňovali protistranu po více než jeden a půl roku jako „konspirační myšlení“ a „pravicové spiknutí“ (s mystickými vazbami na ruské tajné služby) potvrdilo fakt, že establishment skutečně lhal celou tu dobu a vedl psychologickou válku proti americkému lidu. To nikdo nemůže popřít, fakta jsou fakta a všichni „oficiální myslitelé“, „učenci“ a „experti“ neměli pravdu, protože buď záměrně odmítli přijmout zřejmou skutečnost, nebo očekávali nějaké výhody z jejich vztahu s establishmentem.

Před námi jsou těžké časy a národ je rozdělen a polarizován více než kdy jindy. Je to způsobeno především psychologickými účinky přetrvávající války establishmentu vedené proti lidem, než jinými faktory. Druhá americká revoluce je skutečné vítězství amerického národa nad establishmentem.

ZDROJ: katehon.com (krác.)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 63 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...