MANKRIZ
26.4.2018
Kategorie: Společnost

Proč taková nenávist kvůli kříži – symbolu evropské civilizace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Nechápu, proč se kolem nařízení bavorské vlády, strhla taková mela. U vchodů do zemských úřadů mají být umístěny kříže jako přiznání tamní identity. Na tom nevidím nic špatného a řev kolem toho nechápu.

Zdůvodnění předsedy bavorské zemské vlády Marcuse Södera, že kříž je v tomto případě přihlášením se k bavorské identitě a jeho kultuře, rozumím a respektuji jej. Křesťanskosociální unie je vládnoucí stranou v Bavorsku trvale od roku 1957 a v minulých zemských volbách získala téměř 50% hlasů a většinu v zemském parlamentu. Stalo se tak ze svobodně a demokraticky projevené vůle zdejších voličů. Velká většina Bavorů se také hlásí k římskokatolické církvi.

Rozhodnutí bavorské vlády vyvolalo u některých lidí téměř hysterii a nenávist. Nechápu proč. Za prvé, naši západní sousedi, kteří žijí v nejvyspělejší zemi Spolkové republiky Německa, nejsou vážně zvědavi na rady ze státu, který se například už přes dvacet let marně snaží postavit dálnici mezi Prahou a Českými Budějovicemi, soudní spory se vlečou hlemýždím tempem a šumí do ztracena. Za druhé, je normální respektovat místní zvyklosti. V České republice převažují ateisté, v Bavorsku ovšem křesťané.

Kříž je symbolem smrti Ježíše Krista, který se na něm podle křesťanské věrouky obětoval za spásu lidí a jejich záchranu. Na tom přece není nic zavrženíhodného. Pod znamením kříže také obyvatelé Evropy opakovaně bránili svoje země proti nepřátelským vpádům. V roce 732 porazil Karel Martel v čele franských oddílů muslimské nájezdníky v bitvě u Poitiers, v roce 1683 pak spojená říšská, habsburská a polská vojska rozdrtila Turky u Vídně.

Kříž nikomu neubližuje, ani na úřadech ne. Ateisté v Bavorsku kvůli tomu nebudou mít méně práv, nebudou nijak utiskováni. Vidím jako pokrytectví, že mnozí z těch, co jim vadí tento symbol, zůstávají chladnými před faktem, že v islámských zemích platí právo šaría, které mimo jiné připouští tresty usekávání rukou. Pozor, nezpochybňuji právo muslimů na spravování jejich zemí podle svých zvyklostí, i když se mně nelíbí, ale proč totéž upírat křesťanům.

Pokud mně opravdu něco rozčiluje, tak je to skutečná netolerance. Fakt že, Ústřední židovská rada v Německu varuje Židy předtím, aby ve velkých městech nenosili tradiční pokrývku hlavy jarmulku, kvůli velkému množství antisemitských útoků, mě naplňuje bolestí. Zvláště smutné je, že se to děje v Německu. A toto je vážné nebezpečí pro lidskou svobodu, nikoliv kříže na úřadech.

 

 

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.