zelenigreennemecko
11.6.2021
Kategorie: Společnost

Proč si zelení myslí, že můžou lhát a kašlat na zákony?

Sdílejte článek:

KATEŘINA KEŠNEROVÁ

Šéfka německých Zelených Annalena Baerbocková se tak moc touží stát německou kancléřkou, že zfalšovala vlastní životopis, v němž si záměrně vylepšila vzdělání, profesní zkušenosti a přidala členství v mezinárodních organizacích.

Tedy ne, že by v politice šlo úplně o výjimku. Také někteří naši politici opisují diplomové práce (Malá), získávají velmi pofidérní akademické tituly (Hašek), nebo si je úplně vymýšlejí (Kalvoda). V tomto směru se Baerbocková jen přidala do party, i když je to tedy spíš banda.

Jde spíše o to, že zelení (nemyslím tím vyloženě stranu zelených, jako spíš ekoaktivisty a ještě spíše levicové progresivisty) mají obecně jakýsi zvláštní pocit nadřazenosti, který jim podle jejich názoru dovoluje dělat, cokoli se jim zlíbí, bez ohledu nejen na ostatní, ale i na zákony a pravidla slušného chování.

Takže šéfka zelených si vylže svůj životopis, vedení pražského magistrátu zavře nábřeží pro auta, i když je Městská část Praha 1 jednoznačně proti, a nějací aktivisté si vylezou na rypadla v uhelných dolech, které kvůli nim musejí přerušit práci. Samozřejmě každý příběh je úplně jiný, ale spojuje je neuvěřitelná arogance těchto lidí, kteří jsou přesvědčeni, že na rozdíl od většiny zabedněnců jsou oni osvícení ilumináti, takže mají plné právo své vidění světa klidně i násilím vnucovat ostatním.

Stačí se podívat, jakým způsobem vysvětlovali své počínání oni aktivisté z rypadla, kteří nelegálně vnikli na soukromý pozemek a tam znemožňovali firmě (v tomto případě polosoukromé ČEZ, konkrétně její součásti Severočeským dolům) její zcela legální podnikání, čímž samozřejmě způsobili finanční škodu. Navíc kvůli nim museli zasahovat policisté, kteří možná v tu chvíli mohli pomáhat či zachraňovat nějaký život jinde. Aktivisté jsou ale přesvědčení, že mají na své porušování zákona jakési svaté právo.

Posuďte sami: Aktivisté zablokovali rypadla, protože nechtějí nečinně přihlížet, jak se dál těží a spaluje uhlí. Aktivisté zdůrazňují, že uhlí je největší zdroj emisí a skleníkových plynů, což přispívá ke globálnímu oteplování. Prý jim nezbývá než obsadit rypadla, vyzvat k občanské neposlušnosti a dalším druhům boje za klimatickou spravedlnost.

Tohle je neuvěřitelné. Dnešní doba je mj. naprosto unikátní v tom, jak obrovskou svobodu a šíři legálních možností k nejrůznějším protestům a vyjádření vlastního názoru poskytuje. Tedy alespoň u nás v České republice. Pokud někdo překračuje zákon a dělá to navíc vědomě, úmyslně a opakovaně, měl by za to být potrestán. V opačném případě bychom zde místo právního státu měli anarchii.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 549 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)