PEKAROVA
13.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč si Pekarová-Adamová nevezme uprchlíky domů?

Sdílejte článek:

JIŘÍ BAŤA

Je nedlouho před volbami a tak nám občanům je předhazováno různé to předvolební programové krmivo té či oné politické strany nebo hnutí, kterým krmí své ovečky v očekávání, že půjdou pokorně a uvědoměle k urnám, kde jim dají svůj hlas. Naděje umírá naposled, říká se v jednom přísloví, takže není vhodné pochybovat, že zrovna jejich snažení je marné navzdory tomu, že u některých politických subjektů-koalic bych si to upřímně přál.

 

Nedávno jsem napsal příspěvek o tom, jak se poslankyně Pirátů, paní Richterová citově zapojila do předvolebního klání když připoměla památný 2. srpen 1944, kdy bylo umučeno několik tisíc příslušníků cikánské komunity. Tuto pietní vzpomínku umocnila svými subjektivními pocity, když (v zastání Romů) se vyjádřila, že …hodnotu člověka neurčuje, jakou barvu kůže má, v co věří, nebo jakou má orientaci, ale to, kým je. Mohu s tím sice souhlasit, ale v souvislosti s romskou komunitou to nehraje roli, protože Romové jsou takoví, jací jsou a majoritní většina je posuzuje nikoli podle toho, jakou mají barvu kůže, v co věří, či jakou mají orientaci, ale podle jejich dlouhodobého nepřizpůsobivého způsobu života. Konkretizovat jejich negativistický způsob života lze ve zkratce několika slovy a to, že se vyhýbahjí práci, žijí (přiživují se) na podporách, sociálních dávkách, příspěvcích, žijí nezřízeným životem, páchají kriminální činnost atd. To jsou důvody, které mají za následek ten negativní, až nenávistný postoj k romské komunitě.

Paní Adamová, šéfka TOP 09 a jednička do voleb za koalici Spolu v Praze se kromě jiných předvolebních „poudaček“ zase nechala slyšet, že by bylo vhodné pomoci nárazníkovým zemím přijmout část imigrantů. Nu a aby se měla také čím „prsit“, jak se vyjádřila o své sokyni Richterové dodala, že by to měla být část těch, kteří jsou v táborech, ale jsou „prověření“ a měli by to být v první řadě děti, že se již dříve bavili o konkrétním projektu, kde už měli i více rodin, než bylo potřeba, které by se o ty děti postaraly, rozptýleně po celé republice, takže by si nikdo ani nevšiml, že to je nějaká „vlna“.

Velice kulantně a lidsky řečeno až na to, že to má několik vážných trhlin. Paní Pekarová-Adamová přiznala, že již dříve jednali o konkrétním projektu, ve kterém bylo zapojeno více rodin než bylo potřeba, které byly ochotny přijmout dětské imigranty. Nevím, kdy to její „dříve“ bylo, ale vím, že se do těchto rodin, pokud se nemýlím, do dnešního dne nedostalo jediné dítě z řad imigrantů (pokud se mýlím, rád se omluvím). Na druhé straně je s podivem, jakým způsobem se k nám dostaly ne jedinci, ne desítky, ale stovky cizinců pocházejících z muslimských zemí, přesněji desítky rodin s bezpočtem dětí, které zabírají celé části hlavně severočeských měst?

Nicméně, pokud je paní Adamová ochotna vzít do rodiny imigrantské dítě pak se ptám, proč tak neučinila již dávno, proč s tím přichází právě v období před volbami? Nebo snad nenašla vhodné a zcela „prověřené“ dítě? Avšak i v případě, že by se některá česká rodina či občan neuváženě rozhodli přijat muslimské dítě, je opravdu problematické identifikovat nejen jeho osobnost, jeho původ, jméno, datum narození, zdravotní stav, ale i osudy jeho rodiny, příbuzenstvo atd., atd.

Paní Pekarová-Adamová to jistě všechno moc dobře ví, je přece politička a o těch problémech se v politice mluví. Ale protože je před volbami myslí, že lidé nebudou o detailech jejich politických „poudaček“ blíže uvažovat, chrlí ze sebe všechno, co podle ní může na občany-voliče zabrat. Ale může nejen zabrat, ale také tím všechno zbabrat. Ale to je její problém a upřímně řečeno, naše zbytečná starost! Faktem zůstáva, že ty silácké řeči o přijetí několika desítek syrských dětí, jak nám to ještě nedávno růžovými barvami líčila paní europoslankyně Šojdrová nezabraly. Přesto si myslím, že nějaké „ beženecké“ dítě si mohla paní Šojdrová u českých orgánů vymodlit (vždyť věděla „jak na to“!) a jít tak příkladem ostatním. Zřejmě však záhy prozřela když zjistila, že je nereálné vzít do rodiny dítě, se kterým se nedomluví, protože neumí jediné české slovo, která má (ale také nemá) návyky, ze kterých by se našinec asi musel zbláznit a mnohé jiné fakta a skutečnosti, které všechny ty humánně myslící a uvažující falešné nadšence od úmyslu vzít do rodiny islámské dítě (notabene ve stáří kolem 15 let), rychle upustili. Kdyby snad přece jenom paní Adamová nějaké to dítě do rodiny vzala… ale ne, tomu nevěří ani ona sama. Nicméně, svoje si řekla a to se počítá, je přece „1“ za Spolu v Praze, ne?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 817 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)