orban2
18.4.2019
Kategorie: Politika

Proč si bruselští papaláši dělají z Orbána fackovacího panáka?

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Kdo Viktora Orbána sleduje jako už nejméně tři roky aktivního a nebojácného obránce svobody evropských národů s leaderovskými kvalitami, kroutí hlavou nad tím, jak jej prezentují hlavní média, včetně českých, a jak málo o něm Češi vědí. Matně vnímají, že ho Brusel (a ten musí mít vždy pravdu) označuje za porušovatele „evropských hodnot“, xenofoba, islamofoba, antiliberála, rasistu a dokonce i antisemitu – to poslední proto, že z Maďarska vyštípal Sorose s jeho politicky korektní, multi-kulturní univerzitou školící budoucí funkcionáře levicových globalistických anti-národních „kvasi-nevládních“ organizací podrývajících parlamentní demokracii, národní suverenitu a svobodu informací. Přesto, že projev za projevem Orbán začleňuje judaismus a Židy mezi ty aspekty evropské civilizace, které musíme bránit.

Orbánův první velký, naléhavý a téměř churchillovsky osvícený projev v březnu 2016 hlavní česká média ignorovala a museli jsme se o něm dozvídat z překladu na anglických internetových stránkách. Mistrně rétoricky komponovaný a citující vlasteneckou poezii Sándora Petöfiho, byl prvním takovým projevem aktivně sloužícího státníka o stavu Evropy – „křehké, slabé a choré jako květina užíraná skrytým červem“ (Petöfi) – bez servítku. A nastolil otázku, která nás tlačí „jako husarova šavle namířená na naši hruď“ (opět Petöfi): zda „se smíříme s otroctvím“ (lautr Petöfi).
.

„Svoboda začíná vyslovením pravdy,“ rozmáchl se Orbán velkými slovy, „která je v Evropě zakázaná.“  A rozběhl se do výčtů všeho, co je v Evropě zakázáno říkat. Že ti, kdo přicházejí, nejsou uprchlíci, a že Evropa je migrací ohrožena. Že imigrace do našich zemí přináší zločinnost a teror. Že je to plánovaná a sehraná operace, jejímž účelem je přetvořit náboženskou a kulturní krajinu Evropy a tím překonstruovat její etnické základy a tak odstranit poslední bariéru internacionalismu: národní státy. K umlčování dnešní vládci nepotřebují koncentráky a tanky, stačí mediální dělostřelba, denunciace, pohrůžky a vydírání – zatím. Ale hlavní nebezpečí pro budoucnost Evropy přichází od bruselského fanatického internacionalismu.

Z dramatického výčtu vad Evropské unie přešel do útoku: Proto musíme nejprve zkrotit Brusel, nedovolit mu importovat k nám zločinnost, terorismus, homofobii a antisemitismus. Žádný masový chaos, žádné gangy lovící naše ženy a dcery. A jako první vyzval evropské národy ke vzpouře. S vědomím, že střední Evropa, s nedávnými zkušenostmi dvou totalit a instinktivním vnímáním nástupu totality další, má povinnost vůči celé Evropě, jejíž liberální demokracie do totality padá pochodem náměsíčným.

„Přišel čas zvonit na poplach. Přišel čas na opozici a odpor. Přišel čas vztyčit prapor hrdých národů. Přišel čas zabránit destrukci Evropy a zachránit její budoucnost. Porazit, přepsat a transformovat osud, který je pro nás zamýšlen. Vytasit tu starodávnou ctnost odvahy z nánosu zapomnění, zocelit páteře a odpovědět jasně, aby nás bylo slyšet daleko a široko, na otázku, která určí náš osud a na níž Evropa stojí a padá: Budeme otroci, nebo svobodní – to je ta otázka, rozhodni!“ (ultra Petöfi).

Koho i jen matně napadlo, že by mu za to „liberální“ Brusel mohl zatleskat, spadl s měsíce. Jeho výzva byla zatajena, zcenzurována, honba na jeho sesazení zahájena i přes demokratické zvolení dvoutřetinovou většinou Maďarů. Ale do dvou let prosákla do vlád Polska, Rakouska – a nejdramatičtěji Itálie, kde se jí ujaly „extrémní“ pravice i „extrémní“ levice, sestavily vládní koalici, získaly dvoutřetinovou většinu a zrodil se evropský národní populismus Mattea Salviniho. Ten už na sebe nalepil, jako sněhová koule kutálející se po svahu, dvacítku evropských stran odhodlaných změnit Evropskou unii ve společenství svobodných národů.

Po prvním setkání Orbán uznal Salviniho za přirozeného leadera a přenechal mu velení. Ale aby se na něho úplně nezapomnělo, ještě jim všem do evropských parlamentních voleb přikibicnul těchto sedm bodů záchrany evropské civilizace:

1. Rozhodování o migraci se odejme Bruselu a předá se národním státům.

2. Žádná země nebude mít povinnost přijímat migranty.

3. Nikdo nebude vpuštěn do Evropy bez platných dokumentů.

4. Migrantské karty a migrantská víza se zruší.

5. Brusel přestane financovat Sorosovy nevládní organizace migraci podporující.

6. Nikdo nebude napomínán, že je v Evropě křesťanem.

7. Všechny instituce EU budou řízeny anti-imigračními politiky.

Akorát s trochou idealistické navity zapomněl, že těch institucí EU je několikanásobně víc než politiků vůbec, tím méně anti-imigračních. Že předělávat instituce bude hodně bolestivé – pro ty desetitisíce byrokratických pijavic, co z nich mají luxusní živobytí. Ti si je budou bránit zuby nehty a hlava nehlava. Žijeme v dramatické době.

Autor: Benjamin Kuras


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 161,48 Kč
Vybráno 26.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 271 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
9 komentářů