15.6.2013
Kategorie: Politika

Proč se z kausy Grygárek stala kausa Nagyová?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 16/06/2013

Téměř nevěřím vlastním očím a uším. Noviny, internet, rádia i televize téměř minutu po minutě popisují jeden z největších zásahů do sféry “nedotknutelných” v dějinách České republiky, stovky reportérů žhaví klávesnice, postávají celé dny u policejních automobilů, paparazziové loví obrázky před kdejakým soudem, kdejakou věznicí, bankou či honosnou budovou.Výsledkem veškeré lopoty celé této žurnalistické armády pak je zjištění, že Nagyová vypadala celkem dobře, Tluchoř ztrhaně a premiér možná odstoupí nebo taky ne.

 

 

Chápu, že i zákazník novinářů je pán, chápu, že musí psát to, co si myslí, že jejich čtenáře zajímá prioritně. Jak však dokázala naše média rukou společnou zbulvarizovat i tak závažnou kauzu, kdy se policie snad poprvé odvážila zásadně seknout po chapadle jedné z největších domácích mafiánských chobotnic, je na pováženou.

 

Když byl loni přistižen se sedmičkou v krabici sociálně demokratický hejnec Ráth, česká společnost s napětím čekala, zdali je to jen předhození obětního opozičního beránka na ukojení touhy po politické krvi rozlíceným davům, či snad se jedná opravdu o nějakou podstatnější změnu ve vztahu práva a politicko-mafiánských “elit”.

 

Vypadá to, že opravdu k určitému posunu došlo. Zásadní a nejpodstatnější změnou je ztráta “krytí”. Tedy stavu, kdy se jednotlivé trestní kausy z oblasti vyšších korupčních famiglií zametly pod koberec daleko dříve než mohlo dojít k jejich “realizaci”. Jednoduše řečeno, dnes je zřejmě daleko těžší, i díky nově nastaveným mechanismům, novým odpovědným lidem v policii a na státních zastupitelstvích i nově nastaveným postupům, aby pečlivě budovaná klientelistická síť politických bafuňářů, kmotrů a justičních prostitutů dokázala pochytat všechno.

 

Druhým důvodem, neméně však podstatným je ale i fakt, že množství korupčních případů, množství bohapustých rozkrádaček, množství uplacených úředníků i politiků či množství prasat chrochtajících za státní peníze u svých soukromých přeplněných koryt je tolik, že již není možné to vše udržet pod pokličkou a lidu dále předkládat jako standardní fungující demokracii.

 

O to více je smutnější mediální pohled na dění dnešních dnů. Investigativci z největších redakčních stájí se nachytali na sledovačku, kterou po linii “jánabráchubráchnamě” zadala milenka premiéra generálům vojenského zpravodajství a na politický “deal” s trafikami. Toto presentují jako zásadní skutečnosti probíhající policejní akce a na druhou kolej naprosto odsunuli podstatu případu.

 

Celá “Kausa Nagyová” je přeci primárně “Kausa Grygárek” a týká se několika trestných činů spojených se zneužitím pravomoci úřední osoby v souvislosti s výhodami při zadání veřejné zakázky, veřejné soutěži a veřejné dražbě, kterých se mimo bývalého, po Rampulovi na krátký čas instalovaného, pražského vrchního státního zástupce Libora Grygárka měli účastnit jako, slovy policejních protokolů: organizovaná zločinecká skupina také  JUDr. Roman Janoušek, Tomáš Hrdlička, Ivo Rittig, ing. Jiří Toman a další tehdy neustanovené osoby. 

 

Zde přeci Policie ČR ťala do živého, zde vykonala tu největší práci, zde se láme chleba. Jestli při sledování těchto lidí načapali v nedbalkách ty, co dnes sedí ve vazbě je jistě příjemný bonus, který však není jádrem celé věci. Je to jen další důkaz toho, jak se i dnešní mocní chovají, jak pohrdají zákony, které sami tvoří, jak kálejí na celou demokracii, společnost i lidi, kteří jim jejich erární kariéry platí.

 

 

Novináře by měly, dle mého mínění, daleko více zajímat odpovědi na následující otázky:

 

  • Proč nejsou ve vazbě Grygárek, Janoušek, Rittig, Hrdlička a další?
  • Znamená pobyt některých v cizině, že přeci jenom dostali echo?
  • Co hledali policisté v sídlech jejich firem, v bankovních sejfech a v jejich domech?
  • Má policie dostatek důkazů na prokázání trestných činů této “organizované zločinecké skupiny”?
  • Je “bonus” v podobě prokázaného spojení Jany Nagyové s těmito strukturami znamením, že se nitky jejich “zločineckého spojení” splétají až v kanceláři premiéra?

Odpovědi na tyto otázky nám pak nakonec dají možnost i posoudit, co se vlastně právě děje. Logickým rozumem posouzeno to vypadá na bohapustou zlodějinu. Zlodějinu však v řádu miliard, zlodějinu z peněz zaplacených do státního rozpočtu daňovými poplatníky, kterým se šrouby utahují každý den. Zlodějinu, která jako mor rozežírá svým dosahem celou společnost. Zlodějinu umožněnou systémem, který po socialisticku okrádá tvůrce hodnot, aby na druhé straně sypal do kapes všehoschopným gaunerům.

 

Umožněnou systémem likvidační daňové džungle, klientelistických politicko-kmotrovských vazeb nad zákonem, systémem politického “obchodování” s funkcemi, korupčními penězi či mocenským vlivem. Systémem, který umožňuje několika zmetkům po bolševicku znovu rozkrást téměř vše co společnost vyprodukuje. Systémem, kde se za předstíraného demokratického souboje pravice a levice buduje ten nejsyrovější sociálkomunismus za podpory EU.

 

Dobře bychom si měli v tomto kontextu přeložit slova premiéra Nečase v parlamentu, který nechápe co je na tom špatného, když se tak děje všude a každý den. Dobře bychom se měli všímat i reakcí dalších koaličních i opozičních politiků, kteří jen zmateně pokřikují populistická hesla s vidinou nového lizu aniž by se jen náznakem dotkli podstaty problému. Dobře bychom si měli právě dnes uvědomit, že pohár trpělivosti právě přetekl a nadále ze sebe nenechat dělat jen platící užitečné idioty.

 

Tento stát není pro poctivě pracující, racionálně uvažující, svobodomyslné jedince. Je spletí mafiánských struktur, zlodějské lůzy a celoživotně parazitující, státem všelijak uplácené “demokratické” většiny. Změňme to. Občanskou či daňovou neposlušností, odmítáním demagogické hry na nejlépe zaplacený reklamní produkt ve svobodných volbách. Čas běží neúprosně. Nenechme se znovu mást, Nagyová opravdu není Grygárek.

 

 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.