GUNPISTOLE2
9.9.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Proč se vyplatí koupit si kvalitní zbraň?

Sdílejte článek:

I když střelné zbraně nemají kdovíjak dobrou pověst u nás ani ve světě, lidé se jimi často a rádi obklopují. Jedná se totiž nejen o nejúčinnější známý prostředek sebeobrany, ale rovněž se ve velkém rozmohla popularita sportovní střelby.

Zbrojní průkaz

Ať už chcete zbraň na obranu nebo rádi střílíte do terče, bez odpovídajícího zbrojního průkazu se neobjedete. A v našich zeměpisných šířkách jeho získání není tak snadné jako jinde. Nejenže je potřeba zdárně zvládnout praktické i teoretické testy, ale je nutné se připravit i na testy psychologické. Počítejte s tím, že čím větší kvér budete chtít mít doma, tím složitější to pro vás bude.

Luky a kuše či nože sice mohou být také životu velice nebezpečné, ovšem střelná prachová zbraň je přeci jen něco jiného. Stačí jen zamířit a stisknout spoušť.

Kvůli poměrně velké obtížnosti nedosáhne na zbrojní průkaz každý zájemce. Nejedná se však o nic negativního, spíše naopak. Složitý proces má za úkol eliminovat jedince, co by mohli být se zbraní potenciálně nebezpeční. A zrovna u nás toto pomyslné síto funguje docela dobře.

Sázejte vždy na kvalitu

Zbraně nejsou mikrovlnné trouby, jejichž případné výpadky vás mohou poškodit na zdraví či dokonce na životě. Proto byste je neměli kupovat někde na černém trhu. Když pomineme fakt, že jde o nelegální činnost, nikdy si nemůžete být jistí, co si přesně kupujete. Zbraň může mít pochybnou kvalitu a třeba vám během střelby vybouchnout v ruce.

Proto je rozumnější příliš nešetřit a navštívit licencovaný obchod, kde by správně měl prodej zbraní a střeliva probíhat. Vždy tak budete mít jistotu, že nakupované zboží nebude kdovíjak dlouho používaný nekvalitní šunt, ale nová zcela funkční zbraň.

V takových obchodech můžete navíc nakoupit i různé doplňky jako jsou pouzdra, zásobníky nebo věci vhodné na outdoor. Většinou není potřeba nakupování provádět osobně, jelikož jde obvykle zároveň i o e-shopy.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 248 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...