maxresdefault
6.7.2016
Kategorie: Společnost

Proč se tak málo mluví o Babišovi v kauze Šlachta?

Sdílejte článek:

JAROSLAVA JANDEROVÁ 06|07|2016

O turbulencích v policii už se toho napsalo, a ještě napíše mnoho. Denně v médiích čteme o dnes již bývalém šéfovi ÚOOZ Robertu Šlachtovi, ministru vnitra Milanu Chovancovi, policejním prezidentovi Tuhém a řadě dalších jmen. Až překvapivě stranou mediálního zájmu však stojí ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Je přitom velmi zřejmé, že jeho role je v příběhu velmi podstatná. Podle řady názorů i indicií totiž byly právě Babišovy aktivity spouštěcím mechanismem překotné reformy policie, která odstartovala současný cirkus. Nejspíš nikdo nebude rozporovat, že ministr vnitra Chovanec připravil reformu velmi podivně, pokoutně a zbrkle. Je však rozhodně na místě ptát se, proč to udělal. Co ho k této riskantní akci motivovalo?

Není žádným tajemstvím, že má Babiš o informace z policejních kruhů enormní zájem. Bezpečnostní divize jeho Agrofertu zaměstnala v poslední době hned několik bývalých elitních policistů. Otázkou je, jaké jsou jeho kontakty a vztahy s těmi současnými, konkrétně právě Robertem Šlachtou.

Zajímavou teorii představil bývalý disident, badatel Ústavu pro studium totalitních režimů, plukovník BIS ve výslužbě a aktuálně publicista a kandidát do Senátu za ODS na Praze 6 František „Čuňas“ Stárek, který ve svém komentáři ke kauze napsal:

Mám v jednom případě dojem, že se pan Šlachta trochu podřekl. O svých kontaktech s panem Babišem totiž mluvil jako o „provádění schůzkové činnosti“ (viz magazín Reportér z 9. srpna 2015). A tady je zakopaný pes. O schůzkové činnosti hovoří policisté a špióni ve chvíli, kdy popisují kontakty řídícího orgánu (fízla) a jeho tajného spolupracovníka (špicla).“

Spekulacím, že byl Babiš se Šlachtou ve velmi úzkém spojení, nahrává i to, jakým způsobem celou kauzu reflektují Babišova média. Ta jsou od počátku na Šlachtově straně, mají informace z první ruky. Často ještě dříve, než se dostanou k představitelům vlády či vedení policie.

To vše je podobně zvláštní, jako reforma policie sama. Ministr vnitra Chovanec, o kterém dnes na žlutých autobusech čteme, že je řízen mafií, v rámci vysvětlování celé věci mj. uvedl, že se policie nesmí stát bezpečnostní divizí Agrofertu.

Nedělám si o Chovancovi ani v nejmenším iluze, ale tato jeho slova bychom si měli všichni moc dobře zapamatovat. Andrej Babiš totiž čím dál víc naplňuje definici oligarchy. A správný oligarcha chce mít nepochybně pod palcem i bezpečnostní složky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 63 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...