29.12.2012
Kategorie: Společnost

Proč se stále zdražuje, když neválčíme, nemáme zemětřesení ani sucho?

Sdílejte článek:

(c)KAREL PAVLÍČEK

Odpověď na otázku v nadpisu není úplně jednoduchá. Zdražování je  zajišťováno  určitou kategorií osobností ve společnosti,  ta ve svůj prospěch ovlivňuje ceny několika, v podstatě nenáročnými mechanizmy. Ten rozhodující spočívá v praktikované  inflaci.

Co je to inflace?

Dík stále stoupající produktivitě zajišťované zaváděním technických a technologických postupů by normálně docházelo k deflaci, tedy zlevňování, odhaduji ročně 3%, máme-li 3,7% inflaci jde tedy o celkové zdražování o dejme tomu 6%. Inflace je způsobována   monetární a fiskální politikou, česky tisknutím peněz a činností politiky zorganizované centrální banky.

Proč je jakoby potřeba zvyšovat množství peněz v ekonomice?

Na to mají ekonomové mnoho scestných vysvětlení. Nejpoužívanější nesmysl je, že se tak zvyšuje ekonomický růst. Skutečnost je mnohem prozaičtější.Zmíněná kategorie žije ze státního rozpočtu. Na vrcholu pyramidy stojí politici, pod nimi pěkně seřazení všichni ostatní kteří dostávají   plat, rozhodně ne na základě výkonu, tak, že za každou chybu, jako je třeba zmetek na soustruhu je postih. Mnoho zákonů je zbytečných, většina zmatečných, některé nesmyslné, jsou i zločinné, viz exekutorské přehmaty. Za to nikdo nenese osobní zodpovědnost, neexistuje selekce která by vyřazovala neschopné, nebo hloupé.

Pro ně je odměna měsíčně v úhledném sáčku, nebo na konto v bance. Vše na základě nomenklaturních tříd, odsloužených roků, dosaženého vzdělání, většinou nezávisle na nějakém měřitelném výsledku. Přidávají se také jak známo zvláštní odměny, když někdo dře jako kůň.

Co je hlavním iniciačním motivem těchto lidí?

Hlavní tón udávají politici. Jsou si vědomi, že se vyhrabali do postavení ne dík nějakým vlastnostem, nebo zásluhám, což by pozici zajišťovalo trvání. Politický úspěch je hlavně věc vrtkavé náhody a je nutně potřeba zabezpečit se co nejvydatněji pro dobu, kdy by je osud  mohl srazit zpět mezi obyčejné občany, kteří se musejí živit na trhu svých schopností. Osvědčená cesta pro tyhle VIP ztracence je populistická politika, protože ta zvyšuje výrazně šance na znovuzvolení.   Panovník občas rozhazoval mezi lid nějaké mince, tihle používají stejnou metodu, jenom těch penízků potřebují mnohem víc. Zdrojem byly a jsou daně a poplatky,  které vybírají příslušní výběrčí, doprovázení donucovacím aparátem. Jakoby oficielní rámec tomu dají právníci s tak zvanými zákony. K tomu je potřeba pořídit doprovodnou kulturu a zábavy v cirku, dnes stadionu. Na všechny tyhle podpůrné aparátčíky je potřeba miliardy peněz. Obvykle to šéfům nestačí, tak pomůžou bankéři. Půjčíme si, zvlášť když to potom nebudeme muset celé splácet, spíš jen  zlomek  promile, při našich příjmech zanedbatelné.

Další pomůcka politiků způsobující zdražování, je zvyšování daní.

Je to také velmi účinný mechanizmus na likvidaci ekonomiky, když se zvedá cena práce, snižuje se konkurenceschopnost. Když nám vládl feudální mocnář, pohybovaly se daně v 19. století kolem 10%, politici to dotáhli na dnešních 50 až 70% . Jediná naše záchrana je stoupající produktivita práce dík pokroku techniky, jinak se postavení pracujících ve skutečnosti moc nezměnilo, od dob svobodných sedláků z nichž pocházíme, naopak dramaticky se zhoršila úroveň morálky, s průvodním jevem duševními chorobami, které se nevyhýbají ani strůjcům toho  nesmyslu, který se jmenuje sociální stát.

Jaké hlavní kouzlo mají pro politiky daně a poplatky?

Je to veliké kouzlo. Tyhle peníze jsou jakoby vyjmuty z ekonomiky, převážně se nemusejí  reinvestovat, nikomu vracet a příští rok budou znova o nějaké to procento vyšší k dispozici. Kde jsou k  mání tyhle zk…..  peníze vznikne v lidské společnosti vřed, nádor, který prorůstá všemi směry a spolehlivě vede ke smrti. Podle křesťanského práva se jedná o krádež a nakradené materielní statky se podílely a podílejí   na zániku kultur kde se používají. Svět nízkých daní byl mnohem účinnější a je možné s plnou zodpovědností konstatovat, že čím víc peněz dostanou politici na hraní, tím nebezpečnější bude jejich působiště . Zdražování není způsobeno činností spikleneckých skupin, nějakých finančníků nebo jim podobných, nýbrž chamtivostí a rozumovou omezeností lidí kteří vládnou společnosti a momentálně si říkají politici. Vymíráme, to mluví za všechno

Řešení je jediné, je potřeba zavřít  penězovod, nebo zvolit politiky kteří budou upřednostňovat malé daně. Peníze můžeme dát jen tomu, komu se  můžeme podívat do očí a on nám zodpovědně doloží nač je spotřeboval. Jinak jsme sami do určité míry spoluodpovědní  za to hloupé neštěstí, tedy zdražování, když se neválčí, nestihlo nás zemětřesení, tsunami, ani sucho v polích.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 154 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.