macro-2300109_1280
27.8.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Proč se říká to či ono?

Sdílejte článek:

Proč pro některého člověka máme pojmenování „lidská krysa“?

Všichni jistě vnímáme toto označení jako hanlivé. Jsme schopni takto pojmenovat člověka, který se dopustil opravdu zavrženíhodného činu nebo velmi odporného chování. Ale proč tomu tak je?

Pro pochopení pojďme kousek do historie. Když se zamyslíme, jasně dojdeme k faktu, že volně žijící krysy lidem v historii jen škodily. Žraly a ničily pracně získanou úrodu a roznášely nemoci. Dnes tyto tvory spatříme výjimečně, ale nahrazují je jejich městští kolegové – potkani, kteří šíří žloutenku, salmonelu a některé parazity, např. svalovce. Nebýt deratizace, potkani by nás postupně sežrali.

krysa
Co dodat k potkanům? Snad jen, že lidé mají nejednu adrenalinovou zkušenost s agresívním chováním potkanů. Toto zvíře dokáže vlézt otevřeným oknem do bytu v druhém patře domu. Umíte si představit, že potkan vleze do místnosti, kde nanejvýš očekáváme klid, to jest odpadní rourou na toaletu a vykoukne na vás? Navíc, když se potkan cítí ohrožen, zaútočí.

Komu je příjemná „blecha v kožichu“?

Řeknu vám to. Nikomu! Ani pejskům, ani kočičkám, a lidem už vůbec ne. Dezinsekce je naprostou nutností. A čím dříve, tím lépe. Včasná dezinsekce vás zachrání od velmi nepříjemných štípanců.

blecha
Šváby, kteří kontaminují potraviny, přenášejí infekční nemoci jako např. Salmonelu a produkují silné alergeny, jsou dnes opět velkým problémem. Vosy a sršni, jejichž bodnutí vyvolává nebezpečnou alergii, červotoči, čmelíci, moli, octomilky a další havěť je třeba zlikvidovat pomocí dezinsekce provedené odbornou firmou.

Je pilný jako mraveneček

mravenec

Hezké. Ale jak vám budou milí mravenci v kredenci? Každé malé dítě ví, že mravenci jsou velmi organizovaný hmyz. Však je také mohou vidět v kreslených filmech jako malé, ale velmi tvrdé vojáky, kteří neznají neuposlechnutí rozkazu svého velitele. A když hlavní velitel zrzavých mravenců, tzv. Faraonů, zavelí obsadit vaši kuchyni, cukr a cokoli sladkého již pro vás nezbude. Jestliže se generál vojska černých mravenců rozhodne prošpikovat vaši zahradu chodbičkami, v pohodě si už do trávy nelehnete. Až dospějete k názoru, že všeho moc škodí, přijde na řadu hubení mravenců jako logické vyústění nutnosti vymezení vašeho osobního prostoru. Mravence byste navíc jen těžko donutili k nějakému příspěvku na nájem.

A co takhle řekneme-li „drží se mě jak štěnice“

Vnímáte, jak je to nepříjemné? Cítíte, jak otravné to je? Štěnice byly dříve spojované se špínou. Dnes to tak být vůbec nemusí, takže případný stud za takovou situaci odhoďte stranou. Odborná deratizační firma má bohaté zkušenosti, a proto hubení štěnic zvládá s profesionálním přístupem.

deratizace

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 504,44 Kč
Vybráno 27.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 387 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.