speed-1174087_960_720
10.6.2016
Kategorie: Společnost

Proč se na Balkaně jezdi lepe a bezpečněji než v Česku?

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 10|06|2016

Absolvovat autem trasu z Poruby přes cely Balkan je zajimava zkušenost. Zajimava, ale smutna. Člověk zjisti, že nejhorši silnice na trase su u nas. A ještě horši je, že se nam tady rozšiřil taky zlozvyk. Dal by se vyjadřit heslem: Buzerovat a okradat lidi na pokutach. To je bohužel vše, co se česky bolševicky polityk naučil. Chudaci policajti, keři misto teho, aby se věnovali zločincum, musi buzerovat řidiče.

Mohli byste řict, že to všecko se robi pro větši bezpečnost, aby bylo miň mrtvych a naburanych, bo naši řidiči jezdi jak hovada. Neni to pravda. Dokonce mam pocit, že to je přesně naopak. Někteři řidiči su stupidnim systemem, kdy furt čumi na tachometr a miliardy značek tak vytočeni, že pak po předjeti nesmyslně pomaleho řidiča jezdi jak hovada a diky temu je vic naburanych a mrtvych.

Zeberte se napřiklad ty nesmyslne cedule o omezeni rychlosti jizdy. Miliony zbytečnych ceduli, cely stat je oplechovany cedulama s přikazanim rychlosti. Kolik času už zabraly kecy o tom, kolik se ma jezdit po dalnici a ve městě. Přitom to je jednoduche. Žadne omezeni a žadne cedule nepotřebujeme. Neni to tak davno, kdy u nas platila neomezena rychlost jizdy na dalnicach, silnicach a ve vesnicach. Před 40 rokama se jezdilo naprosto svobodně bez omezeni rychlosti. Počty mrtvych a naburanych nejenže nerostly, ale přes zvyšujici se počty aut dokonce klesaly. K omezeni rychlosti na cestach došlo až v roce 1979. Přičinou nebyla bezpečnost, ale prachy. Tenkrat zme byli v těžke energetycke krizi, proto byly nastavene rychlostni limity: 60km/h ve městě, 90 na silnicach a 110 na dalnicach. Šlo tedy o šetřeni benzinem, nikoliv o bezpečnost. Do te doby platilo prostě zlate pravidlo:„Šofer musí rychlost jízdy přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, povětrnostním podmínkám a jiným předvídatelným okolnostem a jet takovou rychlostí, aby mohl zastavit na vzdálenost rozhledu”.

Rokem 1979 zlata, bezpečna doba skončila a začalo se buzerovat za rychlost. Vysledkem toho bylo skokove navyšeni nehodovosti a mrtvych. Nesmyslně utracene prachy za radary, auta s radarama a policajti, keři misto aby se věnovali zločincum, začali buzerovat občany. Veškere detaily najdete tady.

Nikdo si neuvědomuje, že přirozeny stav neni pichat do země značky každych deset metru, ale naopak nerozptylovat řidiča. Omezenu rychlost si vymysleli bolševici, bo chtěli šetřit benzin a mysleli si, že tym konaju dobro pro všecky. Přirozeny stav je doporučit řidičovi, aby jel přiměřeně schopnostem svojim, svojeho auta a stavu vozovky, nikoho neomezit, neohrozit ani jinak neuškodit. Doporučena rychlost by měla byt 50 ve vesnicach, 100 ve volnem prostoru a 150 na dalnicach. Tento přirozeny stav věci bez omezeni plati furt třeba na ostrově Man, v Libanonu, v Nepálu a v Severni Koreji. Pak tež v Somalsku, ale tam zas nemaju silnice, takže to nepočitam.

Přirozeně by stačilo vratit se k myšlence puvodniho zakona: “…člověk musí řídit vozidlo v míře rychlostí ne větší, než je přiměřené a správné, za podmínek existující v místě provozu tak, aby neoprávněně nebo bezdůvodně neohrozil život, zdraví, majetek nebo jiná práva osoby oprávněné k užívání ulice nebo silnice”. Volně řečene, bylo by na řidičach, aby si stanovovali rozumnou rychlost, sledovali provoz a nečuměli slepě na tachometr.

Podivejme se na dalši buzeračni nesmysly, keryma oplyva česky system. Zodpovědnost za technický stav auta ma mět majitel. Je plně zodpovědny za škody, kere zpusobi. Čim si jezdite po vaši vesnici, to by nikoho nemělo zajimat. Proč nam furt socani chtěju cosik nařizovat co mam a co nemam a platit za to neslychane hrachy? Je to jednoduche. Tyto politycke svině maju prostě v krvi chuť ovladat, buzerovat a ukazovat svoju silu a moc. Pryč s bolševiky, at už su usidleni v ANO, ODS, TOP, KDU SSM nebo přimo z KSČ a jeji pobočky ČSSD.

Poďme ale zpatky k Balkanu. Naši bolševici furt operuju s tym, že nemožu uzakonit jakesik promile alkoholu za volantem, bo by všeci řidili ožrali. No a kurva co? Komu to vadi, když si rakusky dědek dojede autem k susedovi na druhy konec vesnice dat si panaka šnapsu a pak stejnu cestu pomalu vali dodom? Chtěju snad bolševici tvrdit, že zme horši řidiči jak Bulhaři a Makedonci, keři maju povoleno řidit aji po pullitru vina? Nehledě k temu, že 98% nehod u nas zpusobuju řidiči střizlivi.

Na Balkaně nemusite jak idyjoti čekat na červenu, když chcete odbočit vpravo a nic vam nebrani jet. Prostě vjedete do křižovatky na červenu, rozhlidnete se, date přednost a valite dal. Jak proste…

Na balkanskych dalnicach sem nezažil, že by se kamion narval do leveho pruhu a dalšich pět kilaku předjižďal jineho šneka. To je hnus, za kery by měli policajti u nas brat řidičaky. Levy pruh je pro lidi, pravy pruh je pro naklaďaky. Když to može fungovat jak kolem Mnichova, tak na Balkaně, tak je kura čas to zavest aji u nas.

Trufam se tvrdit, že většina nehod u nas je zpusobenych pomalu jezdicima řidičama. Za to by se měly davat tresty největši. Co je asi řidič za hovado, když po obci jede třicitku a mimo obec sedumdesatku? Vidi, že za nim vznikla kolona dluha desitky metru, ale mamlas nesmyslně obtěžuje ostatni pomalou jizdou. To je největši stres, kery pak vznika, když se taka kolona začina rozjižďat.

A posledni poznamka. Každy řidič ma jezdit v pravem pruhu. Levy pruh použivat enem pro předjižďani. V levem pruhu nemam jako řidič co robit. Bohužel, naši idyjoti si mysli, že když su dva pruhy, je pro ně určeny ten levy. A když su tři, jezdi v prostřednim a levem. Možna maju pocit, že v pravem pruhu sidli jacisi chrobaci, keři by jim mohli naskakat do aut a rozežrat jejich milovany vuz. Spiš mam pocit, že taci řidiči už chrobaky maju. V hlavě.

Zlaty Balkan…

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Bukurešť

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 49 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...