LIPOVSKA2
22.11.2020
Kategorie: Společnost

Proč se mafie kolem peněz ČT tak bojí Hany Lipovské? (2.)

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Motto:

Když čtenář autora špatně pochopí, může za to autor, nikoliv čtenář. Takže si sypu popel na hlavu, že jsem to včera napsal blbě – k nepochopení a i když jsem chtěl psát o mladém víně, posunu to a napíši včerejší článek ještě jednou. Jen jinak.  A pustím ho hned: 

 

Můj předešlý článek neměl být o tom, jaký vzhled či šarm má Lipovská.  Měl být o tom, že proti České televizi stojí mladá holka, která za sebou nemá velké prachy, nemá za sebou bohatého manžela, nemá za sebou pověst hvězdy, nemá za sebou žádnou aféru, kdy jí někdo vyfotil polonahou u vody, nedělá modlu ze svého  vzhledu, záda jí nekryje nikdo mocný ani vlivný a je drobné postavy.  Přesto je České televizi nebezpečná….

Výše uvedené vlastnosti jsou v dnešním světě spíše hendikep. Do boje s obrovským molochem se pustil někdo, kdo by teoreticky neměl mít šanci. A pokud šanci má, pak jen díky jiným vlastnostem, které u dnešní mladé generace bývají spíše na okraji zájmu. Lipovská se nám neobléká jako modelka, nemá na ruce Rolexky, její oblečení je ze sekáče,  ale ze jejími brýlovými obroučkami se ukrývá nabroušený mozek, který umí hrát šachy, má strategické myšlení, zřejmě i velmi dobrou paměť a navíc má vzdělání v účetních číslíčkách. 

Proto se kolem ní dělají takové ofuky. Oni tam v ČT dobře vědí, že jestli se takhle holka dostane k informacím, bude zle. Ona se na lejstra nejen podívá, ona je i pochopí… 

Řekl jsem o ní, že na mě působí jako jeptiška/stará panna, že je podle mě studený čumák, moc si ji nedovedu představit, jak se od srdce a upřímně směje.  Za tuto spekulaci o jejím osobním životě jsem se omluvil rovnou ve včerejším článku  – nepopisoval jsem, jaká Lipovská je, ale jak na mě působí. A rozhodně jsem to nemyslel pejorativně. Já jsem také veřící a my normálně uznáváme, že existují muži i ženy, kteří se rozhodnou svůj život zasvětit něčemu jinému než rodině. A co víc – pokud se mezi námi takoví lidé najdou, zpravidla nepláčou, že zůstali na ocet. Prostě si to sami zvolili.  A kdo nemá rodinu, nemusí devět desetin svého života věnovat jí. Nepotřebuje velký dům, nepotřebuje vydělat dětem na školy, nepotřebuje jim prošlapávat cestičku. Jeho životní náklady jsou minimální a má spoustu volného času. Navíc Lipovská tímto volným časem neplýtvá na hvězdné manýry, drahé oblečení, ani na plnění istagramu svými provokativními fotkami. 

Myslel jsem to tak, že ta holka po večerech neobráží diskotéky, nemusí si s nějakým přítelem/manželem sáhodlouze vyříkávat další vztahovou hádku, nevstává v noci k malému dítěti, nebudí se starostmi, aby se robátku dobře dařilo. Místo toho si může večer sednout s lejstry a porovnávat jednotlivé účty. Zcela věcně, metodicky, vědecky. Nemá žádné povinnosti vůči nikomu, má čas. Ona se obejde bez tanečního parketu, bez blyštivých drinků, obejde se bez flirtování. Nepotřebuje to.  Místo toho se může ponořit do práce, protože je zvyklá makat. Poněkud tuctový vzhled, absence rodiny a odolnost proti svodům světa, které jsem popisoval včera, nejsou urážkou. Jsou sumářem výhod, které Lipovská má. V tom tkví její nebezpečnost pro Českou televizi.

Mně vidlácky naprosto vyhovuje, že tam z ní mají vítr. Mají k tomu dobrý důvod. V Radě tentokrát nesedí namachrovaná frajárka s dlouhými nehty Není to žádná sebestředná tuctová Kateřina Kočí nebo ambiciózní Pekarová Adamová.  Není to žádná Nagyová, kterou je možné si omotat kolem prstu drahou kabelkou. Není možné ji uplatit drahou dovolenou, protože ona nežije ze selfíček z Malediv. Není možné jí vyhrožovat přes rodinu, protože žádnou nemá. Nemá smysl jí nabízet velkou vilu, protože nic takového nepotřebuje. A…. není možné útočit na její vzhled, protože pro ní nikdy nebyl podstatný.  

Je to drobná mladá žena. Ba ani jsem nezaznamenal nějaký břitký jazyk. Vyjadřovala se vždycky spíše v klidu a uměřeně. Působí bezbranně. Ale její mozek pracuje přesně a rychle.  Má potenciál v České televizi udělat pořádný fičák. Duka s Graubnerem si nemohli vybrat lépe. Tolik o respektu z ní. 

A teď z druhé strany: 

Lipovská je svým přístupem tak trochu Klaus v sukních. Její politicko ekonomické názory jsou stejné jako u bývalého ředitele zeměkoule. Stát nemá zajišťovat nic, protože to neumí. Stát nemá na nic dohlížet, soukromý sektor je nade vše, důchody, zdravotnictví, vše řešit komerčně. Malé daně, žádné sociální dávky, každý je svého štěstí strujcem. Chudý = neschopný a flákač.  Žádné odbory, žádné zastání, vše řeší trh. Jakožto standartní lopata nejsem nijak nadšen z ekonomické perspektivy, že mám makat co nejvíc za co nejmíň, mohu být snadno a rychle propuštěn, ideálně bez odstupného a nemám mít žádné možnosti odvolání. 

O Klausovi a jeho vlivu na polistopadové uspořádání si nemyslím nic dobrého. Svým způsobem to tu bylo jako za První republiky. Zahraniční dravci se houfovali okolo Havla a ti domácí se houfovali okolo Klause. Vyhráli ti domácí, ale i ti zahraniční si hodně urvali.   Pokud je Lipovská členem klausovského klubu, může pro mě za mě klidně dělat průvan v České televizi. Ale na ministerstvu financí bych jí nechtěl.  Tam bych její vlastnosti hodnotil zcela obráceně. Tam by na mě kombinace její výkonnosti, faktické neuplatitelnosti a klausovských názorů působila docela děsivě. 

Nechtěl bych, aby se ve škodolibé radosti, jak to teď Česká televize schytává, zapomnělo, že existuje i nezanedbatelná pravděpodobnost, že Lipovské uměřenost, tuctové oblečení i tuctový účes jsou jen mimikry. Že to je naopak ranařka, schopná intrikánka, vnitřně tvrdá a namotivovaná podobně jako páter Koniáš. Včera to tu už zaznělo. Účelem jejího působení nemusí být rozmotání klubka zmijí v České televizi. Že vůbec nejde o to, aby Česká televize sloužila všem občanům. Smyslem celého jejího počínání může být, aby Česká televize kromě Kalouska začala sloužit i Dukovi a Graubnerovi.  Nejde o to, aby se informace o rozkrádačkách dostaly ven, ale aby byly použity jako páka ve prospěch biskupské konference.  

Církvím totiž docházejí peníze víme? Dáme si o tom brzy celý článek, ale teď jen krátce – celé ty restituce byly církvím k ničemu. Lesy sežral kůrovec. Miliardy se projídají. Spousta projektů nevychází. Peníze jim vystačí tak do roku 2030. Pak budou muset přiznat, že krachují. Mají tedy nejvyšší čas, aby národu vysvětlili (nejlépe pomocí Václava Moravce), že my všichni církvím dlužíme ještě mnohem víc. Že by bylo po vzoru jiných zemí správné, zbožné a potřebné, abychom nějakou formou nalili do církví další miliardy.  

Úplně si představuju další privatizaci škoství, zdravotnictví a péče o seniory směrem k církvím. Všechna zařízení do jejich rukou, protože to znamená pravidelný státní příjem a výsledkem bude klausovský svět – stát sám nic nedělá, jen platí – a až na to nebude mít, budete mít každý možnost zaplatit si péči zcela komerčně za americké ceny. K tomu znovu státní platy pro duchovní. 

S Kellnerem a Novou se Duka asi nedomluví. Kellner je poněkud jiná liga. Byť má také blízko ke Klausovi. Ale získat páku na ČT, to by bylo terno. Nepřeceňoval bych proto dnešní radu ČT ani Lipovskou v ní. Celá hra nemusí být vůbec v náš prospěch. Naopak. Můžeme zjistit, jako už mnohokrát, že jsme zase byli za hejly, kteří naletěli. 

Za pár let můžeme být svědky toho, jak se na Lipovskou snášejí mnohem horší odsudky, než ty které jsme si včera přečetli u Targuse a navíc nebudou myšleny v nadsázce.  A nejhorší slova pro ni budou mít ti, co jí dnes podporují. Zhrzená láska už bývá taková.

I když mi její dnešní boj v Radě ČT celkem vyhovuje, nejsem ani trochu přesvědčen, že to dělá i kvůli mně. Ona může úplně klidně bojovat ne za nápravu, ale za výměnu panstva, která lopatám stejně nic nepřinese. Duka s Graubnerem si totiž nemohli vybrat lépe. Jestli si tady někdo myslí, že Lipovské láska ke katolické církvi (která je možná tak velká, že se pro Krista vzdala rodiny)  bude překonána vědomím občanské povinnosti vůči nám, tak ho nejspíš čeká podobně ošklivé překvapení, jako byla Klausova amnestie.  Pokud se mýlím, velice rád se Lipovské omluvím. 

A na závěr pro naše čtenářky: 

Milé dámy, pokud jsem dnes nebo někdy v minulosti napsal nějaký dvojsmysl, jehož jeden smysl by se dal vykládat urážlivě, pejorativně a vůbec provokativně vůči Vám, rozhodně jsem měl na mysli ten druhý význam. Nechtěl jsem a nechci  se Vás dotknout . Někdy si neuvědomím, že pero je ostřejší než meč a může způsobit kolaterální škodu. Kdybych na to zrovna včera více myslel, napsal bych to jiným způsobem.

Ale! napsal bych to samé. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 963 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,31 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.