komoda
14.2.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Proč se dubový nábytek z masivu těší takové oblibě?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Nábytek z dřevěného masivu patří k nejsilnějším trendům v interiérovém designu posledních let. Mluví se o jeho dlouhověkosti, ekologičnosti, přírodní kráse, odolnosti i kombinovatelnosti s dalšími materiály. Mezi různými typy dřev hraje dub v naší republice jednoznačně prim.

Z historie do budoucnosti

Oblíbenost dubového nábytku rozhodně není náhodná. Oproti smrku či borovici, které patří k měkkým dřevům, je dub charakteristický svou tvrdostí, a tím houževnatostí, mimořádnou životností i odolností vůči mechanickým poškozením. Staří Slované se těmto dlouhověkým stromům klaněli z úcty k bohu Perunovi, ve středověku se dubový nábytek i podlahy zabydlely na hradech a zámcích. V dnešní době se z hlediska kvalitního dřeva jedná o nejvýznamnější druh dřeviny na celé severní polokouli.

Nekonečné možnosti využití

Dubový masiv si najde uplatnění jak v domácnosti, tak v exteriéru. V porovnání s mnoha jinými dřevy totiž mimořádně dobře snáší změny počasí a ani vlhkost se na něm významně nepodepíše. Nejčastěji jej ovšem najdeme v obývacích pokojích, jídelnách a ložnicích. Díky vysokému obsahu tříslovin ve dřevě se dub dokonce výborně hodí na výrobu sudů. Pokud chcete zavést dubový masiv do vaší domácnosti a nevíte, odkud začít, vyzkoušejte komodu masiv dub. Pro ty, jimž se tento honosný kousek nábytku zdá příliš nákladný, se vyrábí i typ s masivní přední částí a korpusem z odolné dřevotřísky, který splňuje nároky na příjemnou cenu i dobrou kvalitu.

Nádech luxusu v kombinaci s přírodní atmosférou

Precizně zpracovaný dubový nábytek vypadá jednoduše nádherně. Upoutá nejen svou barvou s teplým tónem, ale především výraznou kresbou, díky níž si do domácnosti vnesete kousek přírody. Každý jednotlivý model je unikátem s vlastním charakteristickým odstínem a jedinečnými linkami, které nelze napodobit. To platí obzvláště pro tzv. divoký dub, nebo také dub sukatý, honosnou odrůdu, jejíž kresba na světlém podkladu je obzvláště výrazná, protkaná přírodními suky. Současně dubové dřevo působí velmi čistě a elegantně, což z něj činí ideální surovinu do moderní domácnosti. Z povrchových úprav dubu nejvíce sluší olejování a voskování přírodními surovinami, ale můžete si pořídit i nábytek lakovaný.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.