trumpop
31.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Proč rozumíme Trumpovi

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRAmerický prezident Donald Trump na svém Twitteru napsal, že zvažuje zařazení krajně levicové německé bojůvky „Antifa“ mezi teroristické organizace. Tak to si Trump v Německu udělal hodně nepřátel, včetně juroidivé švédské klimatické aktivistky Grety Thunbergové, která si na Twitter dala svoji fotku s tričkem se znakem Antify. Prý příspěvek později vymazala. Ale o co tu jde je asi každému už jasné.

Politická korektnost jako falešná nálepka demokracie

V souvislosti se zbytečně a mnohdy i surově vynucovanou „politickou korektností“ se mediální éter začal plnit výraz jako „fašista, nacista, rasista, homofob, islamofob, pravicový extrémista“ a podobně. Nikdy v poválečných dějinách nebyla evropská společnost nejen tak rozdělena, ale nikdy nebyla v poválečném období současná evropská politická praxe tolik přirovnávána k německému nacismu a k jeho cenzurním praktikám a k fašismu italskému, který tolik připomínají některé nařizovací praktiky Evropské komise. O žádnou náhodu se žel nejedná.

Antifa jako tolerovaná násilná složka německé politiky

A věc je vážnější, než to na první pohled vypadá. A to nejenom výrazným poklesem ekonomického podílu Evropské unie ve světovém měřítku, ale také v EU adorovaným nelegálním dovozem miliónů lidí a stupňovanou cenzurou s vytvářením atmosféry strachu. Svoboda slova se v západní části EU vytrácí a její prosazování je už hodně problematické, často až nemožné. A to je přesně stav, který se podařilo docílit ve státech s fašistickou a nacistickou diktaturou v minulém století. Srovnání, které se objevuje na mnoha kritických webech rozhodně není liché.

A aby „dokonalá podobnost“ s praktiky nesvobodných režimů byla příkladná, obnovila se Antifa, která je až nápadně podobná jednotkám SA (Sturmabteilung) a SS (die SchutzStaffel der NSDAP) z období nacistického Německa. Antifašistická akce (zkráceně Antifa nebo zkratka AFA) byla původně neformální síť údajně antifašistických skupin zaměřených na radikální potírání extrémní pravice.

První Antifaschistische Aktion byla totiž vytvořena v roce 1932 Komunistickou stranou Německa jako záměrně militantní organizace. Nepřekvapí, že i dnes mnoho lidí nesouhlasí s nově obnovenou Antifou a jejich násilnou formou propagace. Kam dovedly svou násilnou politiku komunistické strany a jejich polovojenské organizace víme dobře. A tvrzení, že dnešní Antifa vystupuje proti fašismu je nesmyslné, žádné takové strany nejsou nikde registrovány. Pomineme zde, že Hitlerova NSDAP neměla s pravicí nic společného.

Historie se nikdy neopakuje, ale podobnost bývá nápadná

Dnešní znovuobnovená Antifa ve skutečnosti vstupuje proti oprávněné kritice a svobodě slova. A to je mnoha Američanům (i Britům) jasné a vědí, že lhostejnost, s jakou v minulosti přistupovali k Hitlerovi a jeho SA a SS jednotkám je stála krvavou daň.

Jak říkal Winston Churchill: „Mohli to řešit, ale nechtěli, protože Stalinovo Rusko se jim zdálo více nebezpečné. A za tento omyl jsme tvrdě zaplatili“. Dnes se zdá, že doba se opakuje a za nebezpečné je trvale servírováno Putinovo Rusko. (Pozn. Vladimír Putin je současným prezidentem Ruské federace). Bez ohledu na to, jak dalece je či není takové hodnocení ruské politiky přesné, Antifa je pro Evropu podstatně větší nebezpečí, stejně jako pašerácké dovozy miliónů lidí, pro které už dnes není v EU dostatek práce, a kteří se významnou měrou podílejí na vzniku NO-GO zón.

Západní demokracie je opět v ohrožení

Prezident Trump pamětliv slov Churchilla jistě ví, proč svůj příspěvek napsal. My ostatní se totiž v Evropě začínáme dostávat do podobné epochy jaká tu byla v letech 1933-1939 se všemi konsekvencemi, které z tohoto poznání vyplývají. Trump začal věci pojmenovávat správnými slovy a doufejme, že nezůstane sám. Ostatně už i Itálie se slovy svého ministra Mattea Salviniho ohradila, že není kolonií EU. Takový výrok by byl před deseti lety nemyslitelný, dnes je přesným popsáním stavu, kde se Evropská unie nachází.

A pro politiku obsazování kolonií potřebujete „Antify“ a evropskou armádu, které hodlá velet trio Brusel-Paříž-Berlín. Kdo je hloupý, ať klidně dál dělá, že to nevidí. Budeme si muset s blížící se ekonomickou a politickou krizí brzy vybrat spojence, ale v Bruselu, Paříži a Berlíně je rozhodně nenajdeme. Nevěřme proto těm, kteří nám tu dokolečka tu současnou „správnou EU“ servírují. Dělají to jenom pro peníze a osobní prospěch.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 707 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.