9.2.2013
Kategorie: Společnost

Proč pravice neruší zákony?

Sdílejte článek:

(c) KAREL PAVLÍČEK 09/02/2013

 

Poslanci  a právníci neruší zákony, protože s jejich rozumovým vybavením nejsou schopní pochopit, jaké škody působí společnosti odsouhlasováním zákonných norem pro lobbistické zájmy. 

  

 

Pane redaktore,

 

musím konstatovat, že po dlouhé době jsem si v LN přečetl  článek, který do těchto novin přísluší, protože se zabývá podstatou. Jsem trochu starší muž s životními zkušenostmi, takže si dovolím Vaši otázku zodpovědět.

 

  Pro informaci. Jsem stavební projektant a v mé praxi se za posledních asi deset let rozmnožil počet kulatých razítek na projekt rodinného domku na pět. Jde o požární zprávu, radon, komoru, vynětí ze ZPF a vrchol nesmyslu, průkaz energetické náročnosti. Jedná se o zcela zbytečné dokumenty, mimo požární bezpečnosti pro větší stavby. A teď ten zdrcující závěr. Nesmyslné zákony, které jsou navíc životu nebezpečné, když přibývá duševních chorob u obyvatelstva, se pořizují na přání zájmových skupin, především proto, že zákonodárci jsou hloupí, osobují si pravomoci, které nedokáží rozumově zvládnout. Naivně poblouznění vykřikují   něco o svobodě, ale máme co činit zase jenom s pokračováním totality. Politici si rozdělují okrouhlé sumičky z kořisti, my doplácíme na jejich chyby penězi, zdravím a někteří životem. Výjimku tvoří senátor Kubera, uvidíme jak se vybarví Tomio Okamura. Tvrdím dále, že se tak dalece  nejedná o hloupost získanou, ale vrozenou. O to je situace zoufalejší. Ve svých článcích, které uveřejňuji zatím na blogu IDNES, se snažím situaci podrobněji analyzovat, kdyby Vás to zajímalo.

 

  Ještě barvité přirovnání naší situace. Na cestě před námi leží poklad úspěchu a bohatství, který budovaly generace, v principu jsme jej opustili propuknutím první světové války a nástupem politiků. Ten poklad se každý den zvětšuje, jak dramaticky roste produktivita práce. Jenomže my se pod vedením rozumově omezených potácíme směrem k propasti, do které padlo Řecko. Mimochodem právě se propadá i Francie, kterou už zřejmě nepůjde zachránit za peníze ze severu.

 

  Připomněl bych také zodpovědnost právníků, kteří dávají okrádáním obyvatelstva o daně jakoby požehnání, samozřejmě v čele s Ústavním soudem. Připomněl bych dále také zodpovědnost novinářů, kteří nic nechápou. Mám pocit, že jste výjimka, proto se na Vás obracím a žádám Vás, abyste se zamyslel nad zcela aktuálním nebezpečím, které nás ohrožuje z mnoha stran. Jen díky tomu, že dochází k nárůstu psychických onemocnění díky neřešitelným situacím ve kterých se obyčejní občané ocitají, zkomplikuje se financování zdravotnictví, nemluvě o počtu sebevražd, které z větší části zaviňuje tíživá životní situace.

    Ještě jeden příklad. Nový Zéland byl podobně zatížen, ale zásahem zřejmě rozumnějšího levicového politika v 80. letech, který provedl jednoduché pravicové reformy, je v mnohem lepší situaci. Příště se můžete zeptat, proč naši politici nejedou podívat k protinožcům?

 

Dovoluji si také citovat ekonoma P. Kohouta. „Ekonomiku nelze řídit, natož regulovat. Vláda má dělat vše pro její svobodu.“ To by se dalo rozšířit na ovládání lidské společnosti.

 

   O problematice píšu knihu, doufám, že se mi podaří vydat ji, než půjdu pod kytky. Přiznám se, že bych rád také přispěl do LN, trochu krotším článkem, kdybyste se za mě přimluvil. Zajímalo by mě také, jestli jsou Vaši kolegové k problematice hluší nebo o ní nesmějí psát z jiných důvodů.

 

   Dovolil jsem si velmi stručně popsat situaci, která se vyhrocuje a Vy, jako zřejmě mladý muž, se dočkáte řešení. Jestli bude tragické nebo se dobudeme úspěchu, který jsme opustili na konci 19. století, záleží jen na nás.

 

Karel Pavlíček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.