prof-arenberger-uvod-m-696x464
12.5.2021
Kategorie: Ekonomika

Proč pane ministře Ahrenbergre?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKATProč jste ty nemovitosti nepřiznal? Není to poněkud hloupé? Vždyť kdyby se na to nepřišlo teď, tak mohl někdo později tvrdit, že jste k nim přišel až v době svého úřadování na ministerstvu.

Dozvěděli jsme se, že ministr zdravotnictví (ten současný, nebo zase dočasný?) měl vedlejší příjmy 30 milionů a vlastní celkem asi 65 nemovitostí, což se snažil zatajit. Vždy si s pachutí v puse vzpomenu na chudáčka Stanislava Grosse, který letěl za asi miliony dva. Nebo Petra Nečase, který letěl kvůli dvou nezdaněným kabelkám jeho spolupracovnice.

Takže kde jsme dnes? Mnoho lidí to už moc nevzrušuje. S těmi aférami tu prostě žijeme jaksi dnes a denně. Laťka je nastavena úplně jinde. Premiér tvrdí, že se bude soudit, aby na ty dotace z Evropské unie dosáhl, když ta soudí, že na ně nemá nárok. Ohání se při tom výrazivem, jakoby bojoval za nás za všechny. Ale akorát dělá ostudu. I když možná má pravdu. Kdyby mu to vyšlo, tak ty jeho dotace nezaplatíme my, ale občané jiných evropských států, kteří jsou momentálně čistými plátci do evropského rozpočtu. Mně je za to ale hanba.

Jenže místo hlídání si svých dotací by to snad chtělo trochu lepší politiku v oblasti vybírání ministrů zdravotnictví. Ta zoufalost, s jakou vždy Andrej Babiš vytáhne někoho jako králíka z klobouku, aby se tento musel po pár měsících poroučet je už do očí bijící.

Pan ministr proslul další svou větou: “Nemůžeme podle pandemického zákona omezovat lidi v tom, jestli jich pohromadě bude více nebo méně. Nejde to. Oni musí naše mimořádné opatření respektovat, dokud ho nezruší soud.

Jinými slovy pan ministr si je vědom protizákonnosti svých nařízení, ale přesto je vydá s vědomím, že budou platit do rozhodnutí soudu, který je určitě zakáže. A to pan ministr při nástupu do úřadu slibuje, že bude dodržovat zákony a ctít ústavu. A co na to náš moudrý pan prezident, do jehož rukou skládal slib? Nic. Samozřejmě, dodávám.

Ono nepřiznání nemovitostí ze strany současného ministra zdravotnictví Ahrenbergra a tudíž riziko, že padne podezření, že k nim přišel až v úřadu, také nesvědčí o největší inteligenci. Nebo spíše politické protřelosti, kterou jiní mají.

Nevyhrálo ANO poslední volby se slibem, že takovéto věci se za jeho vlády dít nebudou?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 988 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)