africa
18.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč nepomáhat Ahmedovi, aneb kdo je tady blázen

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (53 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Různé neziskovky, ale i státy Západu se snaží pomoct těm co jsou podle nás sto let za opicema, čímž ničíme kulturu naší i jejich. Představte si tak na začátku prvního tisíciletí, kdy my jsme byli skoro divoši, a taková Čína nebo Arábie (tenkrát před islámem) nám zaostalým přispěchala na pomoc.

Dodnes bysme se z té pomoci nevzpamatovali. Civilizace, kultura nebo dokonce demokracie a svoboda nejsou pytle rejže nebo bramor které se dají darovat či prodat. Tohle jsou vše věci ke kterým se každý národ nebo i celý kontinent musí doškobrtat sám.

Jak se říká – cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Ale naopak to platí též. Od té doby kdy se dobrodějové jali pomáhat Africe, tak je s Afrikou amen. Očkování, léky, doktoři, jídlo, školy atd, to vše zaručilo že se tam lidé neuvěřitelně rychle množí , už neumírají na obyčejné nemoci, ne že by se jich rodilo více než před naši nedomyšlenou pomocí. Nyní ty miliony a miliony lidí sice přežijí, ale už ne bez naší pomoci, jenže my jim dali k dispozici něco co je jim cizí. A proto není divu že s tím neumí zacházet a tudíž se valí do Evropy, kde si myslí že nějakým zázrakem se z nich stanou Evropané, což se nestane, a pak přichází frustrace, vybíjení frustrace, a pak to skončí špatně ať uděláme co uděláme. Z toho už není východiska. Ale blázni jsme my a ne oni.

Představte si kdyby před pár stoletími nám chtěli naočkovat východní civilizaci. Není naše a nikdy by nebyla. Evropa by byla dodnes třetí svět, a ta bída nebo bordel by se okecával tím že evropské podnebí není dobré pro zemědělství, je jen jedna úroda ročně, málo slunce, většina Evropy nemá moc vody, je nás moc na tak malé území a kdesi cosi.

A malá připomínka, sever Afriky a Blízký východ býval y civilizované končiny když my ještě lezli po stromech. Že se tam nakýbloval islám a to je časem dostalo do té bídy je jejich věc, my jim to brát nemůžeme a nechceme. Naopak, elity by rády to samé přitáhly k nám, ba se o to pokoušejí.

Tak jak pomoct Africe? Je jediná možnost, bohužel k ní nedojde. Nechat je ať si dělají po svém jakkoliv to zní krutě. My museli také, a byly to kruté a krušné doby, a jen díky nim jsme se vypracovali k tomu obrovskému úspěchu dnes. Přerozdělovat zadarmo úspěch je cesta do pekel která brzo zničí náš blahobyt o kterém se mnozí domnívají že je zaručený a věčný. Zato Africe ten blahobyt nedodáme kdybychom se roztrhali a rozdali celí. Tak kdo je tu blázen?

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.