babisprojev
18.9.2021
Kategorie: Politika

Proč nemohu volit Babiše

Sdílejte článek:

BERRNARD

Možná se vám bude zdát, že začínám psát o něčem jiném, ale nakonec souvislost vysvětlím.

Když jsem kdysi, jako mladý muž, přestal jezdit na lodi, šel jsem do lesa. Tam jsem se stal zaměstnancem Československých státních lesů. Když bylo potřeba, nahnali nás tam, když někde byl průser, šli jsme tam.

 

Pak se Slováci odtrhli a i v tom lese to začalo fungovat poněkud jinak. Lesy České republiky (dále LČR) začaly vypisovat tzv. pětileté tendry na veškeré práce v lese. Co si pod tím představit. Jelikož jsou zde jedinci, kteří mají představu, že my, když do lesa vlítneme, tak jako nadržení vlčáci skolíme vše, co vidíme, viď, Jožinku, tak bych to pro tyto neználky poněkud konkretizoval.

Pokud vyhrajete takovýto tendr, máte právo i povinnost se postarat o všechny lesnické práce. Budu se bavit o době před kůrovcovou kalamitou a o době, která nastane po ní.

Tak, pochopitelně, budete dělat mýtní těžby (ty má Jožinek nejradši, na nich se ukáže, co jsme za prasata, jak to tam zdevastujeme), pak musíte taky dělat nahodilé těžby, když někde foukne, nebo se objeví kůrovcové očko. Taky musíte dělat probírky, cca 40. letý porost, jak roste, je potřeba proředit. Tam z toho moc kulatiny nenaděláte, většinu musíte poslat do papíren. Musíte udělat u 20. letého porostu prořezávku, musíte udělat u 10. letého porostu prořezávku. Musíte po vykácených porostech zajistit jejich osázení. Musíte pak tam nahnat lidi, aby tyto malé stromečky neudusilo kapradí, nebo tráva, tak je nechat ožnout. Tyto malé stromky moc chutnají zvěři, takže tam musíte poslat maníky, kteří je stříknou nějakým sajrajtem, aby jim nechutnali.

A pak vám takhle jednou v noci dost foukne. Vichřice. Po celé republice. Tak se to musí sdělat. Sice to moc hitparáda není, když máte přes sebe klacky, kdy jeden je vyvrácený, druhý zlomený a nad nimi třetí, který vypadá že se rozhoduje, jestli spadnout teď, nebo až za chvíli, až pod ním budete.

Ale zdělá se to. Sice to trvalo asi 3 měsíce, ale dali jsme to.

Ale jakmile jsme to zdělali, fouklo znovu. Abych to zkrátil, taky jsme to dali.

Jenomže, když pak fouklo potřetí, nastal problém. Jistě jste někdy slyšeli o nabídce a poptávce. Pokud ne, tak když je najednou něčeho moc, cena klesá. Jenomže vy jste majitelem firmy, která to dřevo nastojato furt kupuje za tu cenu, kterou jste podepsali při tom tendru. A zjišťujete, že to pomalu začínáte prodávat za míň, než jste to koupil. Což se vám, pochopitelně, nelíbí.

Tak jdete na LČR, aby vám cenou cukla.

LČR: tady jste to podepsal, necukneme

Vy: tak odstoupím od smlouvy

LČR: tak to bude penále, hele, tady dole je ta věta, tu jste taky podepsal.

LČR od smlouvy cuknout nechce, vy nemůžete, jelikož byste přišel na buben.

Tak si takhle sednete na kafčo s těmi, kteří jsou jinak vaši konkurenti, ale v současné době jsou stejně v hajzlu, jako vy a pak společně vlítnete na LČR. Ta má ale podepsané smlouvy a cuknout se jí nechce. Tak se handrkujete.

A teď se podívejme kousek vedle, co na to říká ten les. Tam je mraky kalamitního dříví. Jasně, je zima, nic moc se zatím neděje. My dřevaři jsme též v pohodě, jelikož naše firma se o nás postarala. Akorát si vezměte mapu. Já jezdil z Děčína denně dělat prořezávky nad Rumburk.

Pak se hoši dohodli. Ale to už bylo jaro a dost se oteplilo.

On takový smrk se do jisté míry dokáže kůrovci ubránit, on ho zasmolí. Když cítí ten sajrajt, že ho napadl, prostě ho utopí ve smůle. Ale kalamitní stromy, vyvrácené a polámaně, jsou slabší a tudíž už se ubránit neumí.

A do toho nám tehdá přišlo extrémně suché léto. Tady asi 2 měsíce nezapršelo. Dub je v poho, ten si svými kořeny pro tu vodu dosáhne, ale smrk je má dost mělké. A když na něj 2 měsíce praží slunce a ani nekápne, tak je rád, že přežije, ale na nějaké smolení brouka může zapomenout. Nemá vodu. Tak se nám to krásně rozlítalo. A další léto už je celkem jedno, jestli chčije. Pokud se na smrk vrhne stovka brouků, ty přepere. Když na něj vlítnou tisíce, nemá šanci.

Stalo by se toto, pokud bych já měl smlouvu s LČR a když ten průser nastal, hned by mi přikázali, ať na to vlítnu?

Asi ne. Systém je neohebný, vše dlouho trvá, ale v tom lese byrokracie není, ten funguje a reaguje hned.

A teď se konečně dostávám k tomu, proč Babiše volit nemohu. Protože i kdyby toto viděl, tak to nebude chtít změnit. Protože mu patří (pardon, jeho fondům), jedna z největších lesnických firem zde. A já ho plně chápu. Pokud bych já byl tam někde nahoře a měl prosperující firmu, díky jejíž ziskům nebudu jezdit na Mácháč, ale na Seychely, taky bych jí nezaříz. Já se na něj za toto nezlobím, rozumím mu.

A to vůbec nic nevím o masném průmyslu, o zemědělství, o oplodňování a co já vím, kde všude fungují jeho firmy. Tento člověk je prostě ve střetu zájmů. Z této podstaty by zde náčelníka dělat neměl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 275 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)