20.11.2015
Kategorie: Ekonomika

Proč nemáme mzdy jako ve Švýcarsku?

Sdílejte článek:

TIBOR BIND 20|11|2015

 Citace z článku Mzda: “Víte, proč je ve švýcarském Lidlu nástupní plat 3 330 eur? Ze dvou důvodů. Zaprvé proto, že tam mají silné odbory, které tyto podmínky svým zaměstnancům vybojovaly. A zadruhé proto, že tam mají jinou mentalitu. Není to celá pravda. 

Víte, proč je ve Švýcarskem Lidlu nástupní plat 3 330 eur?

  • Neboť ve Švýcarsku nemají takové špinavé politiky jako my. 
  • Neboť ve Švýcarsku nemají tolik špinavých politických kauz jako my. 
  • Neboť ve Švýcarsku se tak v politice nekrade jak se krade zde.

Proto, když chcete mít platy jako ve Švýcarsku, tak se  nespoléhejte ani na odbory, a ani na jinou mentalitu.  Bez změny špinavé politiky na čistou, se k těmto platům nikdy nedopracujete nejen vy, ale ani vaše děti. Myslíte si, že kdyby měli ve Švýcarsku tolik špinavých politiků v ​​politice,  tolik  špinavých politických kauz  a tolik  zlodějů v politice, tak by byl ve švýcarském Lidlu nástupní plat 3 330 eur? Tak to určitě ne. Nebuďme naivní, tak to nefunguje.

banknotes-82948_640

V životě, ekonomice i politice třeba jasně  rozlišovat příčiny a následky.  Pochopte, že když se “vykašlu” na politiky a politiku, tak politici a politika se  “vykašle” na nás.  Pochopte, že když ve volbách budou rozhodovat ovce, chobotnice a kmotři ,  tak na švýcarské mzdy navždy zapomeňte. Až změnou politiky může nastat změna ekonomiky  a změna vašich platů.  Tak kritizované nízké mzdy jsou proto  “zakopané” ve slabé politice a slabých politicích  a ne slabých oborech a mentalitě.

Ano, stačí tak málo, dělat konečně  politiku pro růst ekonomiky  a ne dělat  špinavou politiku pro špinavé nikdy nekončící politické kauzy.  Ano, stačí tak málo, občanům nelhat a neokrádat je a  bude i na vyšší mzdy pro všechny.  Chcete mít vyšší mzdy? Jako veterinární doktor mám lék na tato “velká a špinavá politická zvířata”. Jděte podpořit tu čistou politiku do ulic a ve volbách volte jen čisté politiky.  Jinak se ta dnešní špinavá politika nikdy neočistí  a vy nikdy nebudete mít švýcarské mzdy.

Na špinavé politiky a špinavá “velká zvířata” platí  jen plné ulice a opravdu demokratické a čestné volby.  O tom vlastně demokracie je. V historických a přelomových časech pro Česko a Slovensko jsem se i já ocitl ve vysoké politice a nahlédl jsem do “politické kuchyně “V. Klause, M. Zemana, A. Dubčeka, V. Mečiara, ale i jiných, a proto vím, jaký má velký vliv  špatná a dobrá vysoká politika  na obyčejný život občana i  na jeho mzdu. A  špinavým politikům radím: Přestaňte nadávat na plná náměstí a ulice, které jsou jen využíváním demokracie,   ale nadávejte na sebe a svou hnusnou politiku.

Kdybyste nám vy už 26 let nelhali, neokrádali a svou špinavou politikou a špinavými kauzami nezlobili a neobtěžovali, tak  my jsme mohli mít dnes při moudré a morální politice možná i platy jako jsou dnes ve Švýcarsku  a vy byste nás v ulicích určitě neviděli. My si totiž umíme svůj volný čas vyplnit i lépe,  a proto nás nevyhánějte našimi nízkými mzdami a svou špinavou politikou do ulic. Že přeháním? Srovnejte čeho dosáhlo Německo po prohrané válce a při válkou zničené ekonomice za 26 let a co my, ačkoli zde žádná válka nebyla.

ZDROJ: Tibor Bind

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
20 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.