3314288_vaclav-klaus-ml-vaclav-klaus-mladsi-v1
16.7.2018
Kategorie: Politika

Proč nedávám důvěru této vládě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/V.KLAUS JR.

Parlamentní řeč Václava Klause mladšího, kterou zdůvodnil, proč nedává důvěru Babišově vládě.

Dámy a pánové,

dovolte mi také říci několik slov. Koneckonců o důvěru se uchází po sto letech od vzniku republiky dvacátá vláda. Nepočítám tedy 47 let dob nacismu a komunismu.

Dnes jde o událost důležitou pro republiku. A nutno hned říci i pro jakou republiku.

Chtěl bych žít v zemi, kde základem všeho je svobodný samostatný občan, jeho rodina. Bohatství společnosti totiž vzniká spontánními aktivitami svobodných lidí, nikoli regulacemi, dotacemi a daněmi. Nikoli vládou.

Chtěl bych žít v zemi, která má nízké daně a nízké výdaje státního rozpočtu. Nikoli daně vysoké a složité a státní výdaje obrovské a rostoucí. Ronald Reagan to kdysi nazval „People before Government“.

Chtěl bych žít v zemi, která systematicky ruší zbytečné, nefunkční či vyloženě nebezpečné instituce (např. Jsme tu měli Ombudsmanku) a desítky dalších roztodivných státně-nestátních-nezávislých organizací, fondů a agentur, do kterých zde skoro každou středu ve sněmovně volíme nějaké delegáty, aniž bychom je znali.

Občan-rodina-obec-stát a to v tomto pořadí. Nic navíc, nic mezitím.

Chtěl bych proto žít v zemi, která zruší samosprávné kraje.

Chtěl bych žít v zemi, kde panuje svobodný život. Stát má zaručovat základní práva: Právo na život, na svobodu, na vlastnictví. V drtivé většině dalších aktivit přináleží státu zdrženlivost.

Chtěl bych žít v zemi, která efektivně slouží českým občanům, je silná při prosazování jejich zájmů. Náš život se odehrává v České republice, řešme české problémy a české zájmy, nikoli zájmy cizí, nikoli problémy někoho jiného.

Chtěl bych žít v zemi, která hájí bezpečí svých občanů. V zemi, kde jsou přiměřeně oceňováni zejména řadoví policisté, zajišťující bezpečnost na ulicích a v terénu. Nikoli vrcholoví političtí policisté, řídící z kanceláří nějaké kampaně nebo převraty.

Chtěl bych žít v zemi hájící naše tradice a odkaz předků. V zemi, kde armáda slouží především k ochraně republiky, nikoli k mezinárodním akcím. V zemi, kde je tohoto cíle armáda schopná.

Chtěl bych žít v zemi, která vyniká mezi ostatními vzdělaností svých obyvatel. Ne, že na to už jen vzpomíná. Chci žít v zemi, která dokáže své daně dostat k dobrým učitelům a nechá je pracovat.

Chci žít v zemi, jejíž představitelé mluví k lidem jasně a nesnaží se je na každém kroku nějak podvádět. Ocituji teď dnešní vládní program ohledně měny Euro: „… Vláda nevidí v současné době možnost přijetí společné evropské měny, nicméně i nadále respektuje přijaté závazky.“ Ano-ne-možná. Tak to řeknu za sebe — Chci žít v zemi, kde se platí českou korunou.

Chci žít v zemi, která má málo zákonů, ale zato všeobecně respektovaných.

Chci žít v zemi, která neskáče do každé totality, která jde zrovna okolo. Sotva jsme odrostli dějinám mezinárodního dělnického hnutí. Kdy údajně dějiny byly určovány vztahem k výrobním prostředkům — a už nám nabízejí nové doktríny. Vycházejí z představy, že veškeré dějiny určuje moc, pomocí níž různé skupiny definované na základě rasy, pohlaví a podobně — ovládají a diskriminují ostatní skupiny. Vyučují to na fakultách, převádějí do života. Je to ideologie politické korektnosti. Nenávidí klasické rodiny, klasické vzdělání, národy. Nenávidí nezávislé samostatné jedince (to mají s původním marxismem identické). Označují celé skupiny lidí homofoby, sexisty, rasisty, za osoby plné předsudků. Jejich nepřátelé nejsou pomýlenci, s nimiž je třeba diskutovat, ale které je třeba umlčet, odsoudit a zavrhnout. Je to systém podobný náboženství. Jeho důsledkem je destrukce svobodné a normální diskuse.

Chci žít v zemi, kde můžete svobodně, tedy i silně kriticky, vystupovat, ne jen papouškovat mainstreamové „pravdy“. Ve vědě, na univerzitách, ve státní správě. Nechci žít v zemi, kde se mluví jinak doma a jinak na veřejnosti.

Původní marxisté věřili, že výchovou lze z lidské povahy vymýtit zištnost a sobectví, a že lidé budou stejně usilovně pracovat pro obecné blaho jako pro své vlastní. Multikulturalismus přenáší hledání lidské dokonalosti z ekonomické sféry do oblasti sociální a kulturní a vyžaduje, aby se lidé vzdali kmenového cítění a sounáležitosti a dávali přednost „jinému“ před důvěrně známým. Původní marxismus selhal, nedokázal změnit lidskou povahu — teď chtějí totéž.

Chci žít v zemi, která odmítá takovéhle bludy. Která nenálepkuje lidi, co mluví jasně, slovem „populista“. Jakoby snad snaha o popularitu byla v demokracii něco špatného? Jakoby snad nebyla základem demokracie.

Ano, chci například žít v zemi, kde manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy.

Chci žít v zemi, kde pokrok a inovace jsou taženy soukromým sektorem, nikoli pomatenými státními kampaněmi „průmysl 4.0“ nebo Digitální Česko, ze kterého kouká spíš nástroj na kontrolu občanů než jejich lepší život. Chci žít v zemi, která občana nebuzeruje, zda digitálně je druhotné.

Ano, chci žít v zemi, kde se za všech okolností vyplatí pracovat, nikoli čerpat dávky.

Chci žít v zemi, která chrání přírodu pro lidi, nikoli přírodu proti lidem. Nechci tolerovat patent skupiny aktivistů na rozhodování o Šumavě, lesích, vodách, stavbách nebo například o kůrovci.

Chci žít v zemi, kde každý, co něco aktivně dělá či rozhoduje (např. starosta obce) — není hned automaticky podezřelý. V boji s korupcí chci stát tvrdě potírající organizované skupiny rozkrádající miliardy, nikoli policejně-udavačsko-digitální stát, kde se nic nesmí. A kde prodavačky v obchodě dostávají velké pokuty, když opomenout namarkovat žvýkačky.

Chci žít v zemi, která se chová s úctou ke starým lidem. Která v nich nevidí jen hlasovací mašinerii, ale jinak na jejich názory nedbá.

Chci zemi, kde se staví. Kde se staví byty. Kde realitní trh nereaguje jen růstem cen.

Nechci žít v zemi, kde hodně záleží na tom, jak hlasitě křičíte, jakou máte lobby. Kde jsou pak proto třeba zdravotní sestřičky nebo učitelky ve školkách na nejspodnějších místech svých resortů.

Chci hrdou a sebevědomou zahraniční politiku. Podobnou jako má například Maďarsko či Polsko.

Tohle všechno chci a jsem si jist, že tato vláda nic z toho není pro naší zemi schopna ani ochotna garantovat. Že to sama ani nechce, že chce jen vládnout.

A to je ten důvod, proč dnes nedostane můj hlas.

Dámy a pánové, děkuji za pozornost.

ZDROJ: Klaus.cz 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Anonymní dárce 288,21 Kč (0,0020 BTC), Libor Heidler 500,- Kč, Svatava Visser 300,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 338,21 Kč
Vybráno 26.68%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.