3314288_vaclav-klaus-ml-vaclav-klaus-mladsi-v1
16.7.2018
Kategorie: Politika

Proč nedávám důvěru této vládě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/V.KLAUS JR.

Parlamentní řeč Václava Klause mladšího, kterou zdůvodnil, proč nedává důvěru Babišově vládě.

Dámy a pánové,

dovolte mi také říci několik slov. Koneckonců o důvěru se uchází po sto letech od vzniku republiky dvacátá vláda. Nepočítám tedy 47 let dob nacismu a komunismu.

Dnes jde o událost důležitou pro republiku. A nutno hned říci i pro jakou republiku.

Chtěl bych žít v zemi, kde základem všeho je svobodný samostatný občan, jeho rodina. Bohatství společnosti totiž vzniká spontánními aktivitami svobodných lidí, nikoli regulacemi, dotacemi a daněmi. Nikoli vládou.

Chtěl bych žít v zemi, která má nízké daně a nízké výdaje státního rozpočtu. Nikoli daně vysoké a složité a státní výdaje obrovské a rostoucí. Ronald Reagan to kdysi nazval „People before Government“.

Chtěl bych žít v zemi, která systematicky ruší zbytečné, nefunkční či vyloženě nebezpečné instituce (např. Jsme tu měli Ombudsmanku) a desítky dalších roztodivných státně-nestátních-nezávislých organizací, fondů a agentur, do kterých zde skoro každou středu ve sněmovně volíme nějaké delegáty, aniž bychom je znali.

Občan-rodina-obec-stát a to v tomto pořadí. Nic navíc, nic mezitím.

Chtěl bych proto žít v zemi, která zruší samosprávné kraje.

Chtěl bych žít v zemi, kde panuje svobodný život. Stát má zaručovat základní práva: Právo na život, na svobodu, na vlastnictví. V drtivé většině dalších aktivit přináleží státu zdrženlivost.

Chtěl bych žít v zemi, která efektivně slouží českým občanům, je silná při prosazování jejich zájmů. Náš život se odehrává v České republice, řešme české problémy a české zájmy, nikoli zájmy cizí, nikoli problémy někoho jiného.

Chtěl bych žít v zemi, která hájí bezpečí svých občanů. V zemi, kde jsou přiměřeně oceňováni zejména řadoví policisté, zajišťující bezpečnost na ulicích a v terénu. Nikoli vrcholoví političtí policisté, řídící z kanceláří nějaké kampaně nebo převraty.

Chtěl bych žít v zemi hájící naše tradice a odkaz předků. V zemi, kde armáda slouží především k ochraně republiky, nikoli k mezinárodním akcím. V zemi, kde je tohoto cíle armáda schopná.

Chtěl bych žít v zemi, která vyniká mezi ostatními vzdělaností svých obyvatel. Ne, že na to už jen vzpomíná. Chci žít v zemi, která dokáže své daně dostat k dobrým učitelům a nechá je pracovat.

Chci žít v zemi, jejíž představitelé mluví k lidem jasně a nesnaží se je na každém kroku nějak podvádět. Ocituji teď dnešní vládní program ohledně měny Euro: „… Vláda nevidí v současné době možnost přijetí společné evropské měny, nicméně i nadále respektuje přijaté závazky.“ Ano-ne-možná. Tak to řeknu za sebe — Chci žít v zemi, kde se platí českou korunou.

Chci žít v zemi, která má málo zákonů, ale zato všeobecně respektovaných.

Chci žít v zemi, která neskáče do každé totality, která jde zrovna okolo. Sotva jsme odrostli dějinám mezinárodního dělnického hnutí. Kdy údajně dějiny byly určovány vztahem k výrobním prostředkům — a už nám nabízejí nové doktríny. Vycházejí z představy, že veškeré dějiny určuje moc, pomocí níž různé skupiny definované na základě rasy, pohlaví a podobně — ovládají a diskriminují ostatní skupiny. Vyučují to na fakultách, převádějí do života. Je to ideologie politické korektnosti. Nenávidí klasické rodiny, klasické vzdělání, národy. Nenávidí nezávislé samostatné jedince (to mají s původním marxismem identické). Označují celé skupiny lidí homofoby, sexisty, rasisty, za osoby plné předsudků. Jejich nepřátelé nejsou pomýlenci, s nimiž je třeba diskutovat, ale které je třeba umlčet, odsoudit a zavrhnout. Je to systém podobný náboženství. Jeho důsledkem je destrukce svobodné a normální diskuse.

Chci žít v zemi, kde můžete svobodně, tedy i silně kriticky, vystupovat, ne jen papouškovat mainstreamové „pravdy“. Ve vědě, na univerzitách, ve státní správě. Nechci žít v zemi, kde se mluví jinak doma a jinak na veřejnosti.

Původní marxisté věřili, že výchovou lze z lidské povahy vymýtit zištnost a sobectví, a že lidé budou stejně usilovně pracovat pro obecné blaho jako pro své vlastní. Multikulturalismus přenáší hledání lidské dokonalosti z ekonomické sféry do oblasti sociální a kulturní a vyžaduje, aby se lidé vzdali kmenového cítění a sounáležitosti a dávali přednost „jinému“ před důvěrně známým. Původní marxismus selhal, nedokázal změnit lidskou povahu — teď chtějí totéž.

Chci žít v zemi, která odmítá takovéhle bludy. Která nenálepkuje lidi, co mluví jasně, slovem „populista“. Jakoby snad snaha o popularitu byla v demokracii něco špatného? Jakoby snad nebyla základem demokracie.

Ano, chci například žít v zemi, kde manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy.

Chci žít v zemi, kde pokrok a inovace jsou taženy soukromým sektorem, nikoli pomatenými státními kampaněmi „průmysl 4.0“ nebo Digitální Česko, ze kterého kouká spíš nástroj na kontrolu občanů než jejich lepší život. Chci žít v zemi, která občana nebuzeruje, zda digitálně je druhotné.

Ano, chci žít v zemi, kde se za všech okolností vyplatí pracovat, nikoli čerpat dávky.

Chci žít v zemi, která chrání přírodu pro lidi, nikoli přírodu proti lidem. Nechci tolerovat patent skupiny aktivistů na rozhodování o Šumavě, lesích, vodách, stavbách nebo například o kůrovci.

Chci žít v zemi, kde každý, co něco aktivně dělá či rozhoduje (např. starosta obce) — není hned automaticky podezřelý. V boji s korupcí chci stát tvrdě potírající organizované skupiny rozkrádající miliardy, nikoli policejně-udavačsko-digitální stát, kde se nic nesmí. A kde prodavačky v obchodě dostávají velké pokuty, když opomenout namarkovat žvýkačky.

Chci žít v zemi, která se chová s úctou ke starým lidem. Která v nich nevidí jen hlasovací mašinerii, ale jinak na jejich názory nedbá.

Chci zemi, kde se staví. Kde se staví byty. Kde realitní trh nereaguje jen růstem cen.

Nechci žít v zemi, kde hodně záleží na tom, jak hlasitě křičíte, jakou máte lobby. Kde jsou pak proto třeba zdravotní sestřičky nebo učitelky ve školkách na nejspodnějších místech svých resortů.

Chci hrdou a sebevědomou zahraniční politiku. Podobnou jako má například Maďarsko či Polsko.

Tohle všechno chci a jsem si jist, že tato vláda nic z toho není pro naší zemi schopna ani ochotna garantovat. Že to sama ani nechce, že chce jen vládnout.

A to je ten důvod, proč dnes nedostane můj hlas.

Dámy a pánové, děkuji za pozornost.

ZDROJ: Klaus.cz 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.