fantasy-2506830_960_720
5.6.2019
Kategorie: Politika

Proč nechodím na demonstrace

Sdílejte článek:

PETRA

Včera byla demontstrace za odstoupení premiéra Babiše a ministrině spravedlnosti Benešové. To, že je Babiš, jak by řekl klasik, ultrazmrd a Benešová uplná kráva, není sebemenší pochyb.

Demonstace jako takový mi nevadí. Ale pod slovem demonstrace si představím Sametovou revoluci, Válku ve Vietnamu a pár dalších. Já bych tam i šla, ale… Mám totiž trochu problém se současným stavem demonstrací. Uvědomuju si, že i 17. listopadu cinkali klíčema komunistický svině, který jenom ze strachu shodili plášť a plácili se po ramenou, co skvělýho teď dokázali. Ale věřím, že většina lidí na tom náměstí opravdu chtěla změnu a hlavně – klid. Klid od věčnýho komandování, od strachu, klid od věčný buzerace plebsu, kterej seděl na nejvyšších místech.

Ty současný demonstrace mi zanechávají lehce nahořklou pachuť. Možná, že mi spíš vadí atmosféra ve společnosti, než shluk lidí různýho vyznání, který chtěj taky v podstatě to samý – aby Babiš skončil.

Jo, bylo by to skvělý, kdyby premiér nebyl tenhle pokřivenej bezpáteřní kripl, kterej klidně zaprodá svoje děti, když se mu to hodí. Bylo by skvělý, kdyby prezident nebyl ožrala se stařeckou demencí. Já se ale ptám – co teda chcete. A když poslouchám názory méně či více vzdělaných lidí, jejich pohled na svět, tak mě to celkem děsí. Vím, že se dnes máme nejlíp, jak jsme se kdy v životě celý zeměkoule měli, že pomyslný nůžky chudoby jsou nejmíň rozevřený od vždycky (skvěle přednáší Dominik Stroukal a skvěle píše Johan Norberg). Jsem životní optimista, ale v týhle věci jsem momentálně velkej, velkej, kurevsky velkej skeptik.

Domnívám se totiž, že podstatná část lidí (bavme se teď o ČR, ale dá se lehce aplikovat na další zejména západní státy) neví co chce. A když to náhodou ví a já to poslouchám, tak se začínám bát. Začínám se bát o svobodu, která nám je po maličkých kousíčcích nenápadně ukrajována a my se necháme. Bojím se o selský rozum, který se vytrácí jak pára nad hrncem a díky tlaku médií a okolí se i já (člověk názorově celkem stabilní) nedokážu rozhodnout, co si mám myslet. Bojím se, že se vytrácejí lidi, který se nebojí říct nahlas, co si myslí a bojím se, že ti, co ještě nevymřeli, říkají nahlas akorát kraviny. Bojím se, že lidi si přivyknou a budou věřit všemu, co se řekne v rádiu nebo se napíše v novinách. Bojím se, že se autoritami stanou herci a moderátoři, jenom kvůli tomu, že „to říkali v televizi“ a že „to říkali v rádiu“ (na druhou stranu, co nám zbejvá, že jo). Bojím se, že lidi už neví, co svoboda znamená, že se nechají opít rohlíkem.

A bojím se, že až odstřelí Babiše, tak na jeho místo nastoupí úplně stejnej socialistickej zlodějskej zmrd. Děsí mě, kolik lidí (a vysoce inteligentních) je přesvědčenejch o tom, že lék na všechno je novej zákon. Že „je dobře, že v hospodách se NESMÍ kouřit, protože mi nesmrdí oblečení“. Děsí mě, že by lidi nechali svůj osud a život v rukách politiků. Těch politiků, na který nejvíc nadávaj, který nejvíc kradou a lžou a který jsou opilý mocí. Že si lidi myslí, že regulace a zákony je ochrání. Bojím se, že lidi zapomněli, jaký to je, když je na všechno zákon a zbytek je už moc mladej na to, aby to zažil. Děsí mě, že milujou politiky hlavně pro jejich barvu pleti a  „odvahu“ ale to, že rozpoutali války a přivedli státní ekonomiku k totálnímu kolapsu je nezajímá. Strašně mě sere, že lidi adorujou ženský jenom proto, že jsou ženský. Udivuje mě, že na světě je miliarda problémů a příšerných osudů, ale nejvíc se řeší spadlej ledovec a uhynulý tučňáci. Fascinuje mě, že si někdo myslí, že vymýcení plastových brček NĚCO změníte. Nezměníte. Pokud půjdete uklidit ke starý sousedce, která už nikoho na světě nemá a uvaříte jí třeba polívku, tak něco změníte. Bojím se, že si lidi nevšimnou, že za pozitivníma názvama organizají jako „Greenpeace“ a „Hate Free Culture“ se nachází mnohem víc nenávisti, než proti který „bojují“.

Nemyslím si, že to, co JÁ považuju za důležitý, je opravdu to nejdůležitější. Já pošlu peníze na charitu, ale klidně si dám plastový brčko do pití. Občas dvě. A občas vyhodím vajgl na zem. Jsou mi velice milý a sympatický lidi, který dělají něco nesobeckýho, prospěšnýho, ať je to něco, co já bych třeba nedělala, nebo mi nepřijde důležitý. Hrozně mě ale sere, když někdo nadšeně jásá nad tím, že se ZÁKONEM zakážou dávat plastový tašky zadarmo. Dotace na všechno! Pivo zadarmo pro všechny!

Jakejkoli politickej stav s sebou nese skrytý hrozby, zlo, bezpráví, nebezpečí, všechna negativa, který si člověk dokáže představit. NIKDY vás ale před tím neochrání politici.

Všechno, čeho se bojím, demonstrovalo včera na Václaváku. Proto jsem tam nešla.

Autor: Petra

Kdyby A. Babiš odstoupil, koho byste chtěli na jeho místo?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 895 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
151 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.