lockdown
17.8.2021
Kategorie: Politika

Proč nám vláda stále vnucuje ta nesmyslná „opatření proti kovidu“?

Sdílejte článek:

JAN SEDLÁČEK

Krátká úvaha nad tím, co naši vládu vlastně motivuje k tomu, aby zde předváděla takové divadlo a vnucovala nám všemožné zákazy, které nás prý mají „ochránit před virem“, ač v reálu dělají opak.

Už několik měsíců je jasné, že lockdown a s ním spojené zákazy nejenže nepomohly proti šíření viru, ale spíše celou situaci ještě zhoršily a kvůli nim zemřelo více lidí než na samotný virus.  Některé zákazy (nočního vycházení či cesty do lesa v jiné obci) by měly na přenos viru naprosto nulový vliv i v tom případě, kdyby je lidé dodržovali; jiná nařízení pak dokonce snižovala imunitu lidí a zvyšovala sílu viru, např. neustálé nošení roušek, které významně snižuje prokysličení těla, nebo omezování mezilidských kontaktů, které zamezilo spíše šíření relativně pomalu se šířících rhinovirů (původců běžné rýmy), které mohou přitom pomoci tělu v obraně proti kovidu.

Nyní vláda prostřídala lockdown nuceným testováním, vnucováním „vakcín“ (které zřejmě neochrání před kovidem, zato přinášejí slušnou hromádku vedlejších účinků) a pokusem o segregaci a odebrání občanských práv všem, kdo se nenechají „očkovat“ či otestovat. Vzhledem k nepřesnosti testů a očekávané nízké účinnosti vakcín ovšem zůstává skutečností, že i tato „opatření“ jsou proti viru zcela zbytečná.

Proto se nabízí otázka – proč vláda toto vše vůbec provádí? Proč plýtvá zdroji na něco, co nemá význam a celou situaci spíše zhoršuje? Odpovědí se nabízí hned několik.

První důvod je zřejmý. Existují určité zákulisní tlaky od skupin, kterým velmi vyhovuje současná Superkrize, a tak se snaží vládu nutit, aby stále hrála tu „hru na smrtící virus“. Jeden z těchto tlaků vidíme na vlastní oči – média uměle vyvolala kovidovou hysterii, která postihla hlavně starší lidi (mezi nimiž je hodně voličů ANO) a Babiš se zcela pragmaticky bojí, že by o tyto voliče přišel.

Druhý důvod je také poměrně očividný. Farmaceutický byznys má obrovské zisky z respirátorů, testů a „vakcín“ – a tak se snaží co nejvíc navýšit své zisky z tohoto zboží. S pravděpodobností blízkou jistotě existují korupční vazby mezi tímto byznysem a vládou. To by velmi dobře vysvětlovalo, proč vláda na jaře najednou rozhodla, že roušky jsou neúčinné a že je potřeba je nahradit respirátory, které si doma neušijete. A stejně tak to vysvětluje současný tlak na to, aby se udalo co nejvíc těch „vakcín“.

Ale pak je to ještě třetí motiv. O něm se téměř nediskutuje, avšak podle mě i ten hraje významnou roli. Je to určitý psychologický podtext – pocit nadřazenosti, který vládní politici mají z těch nařízení.

Je to něco podobného jako rozkazy na vojně. Dokonale srovnané boty nebo vyleštěná podlaha nemají naprosto žádný vliv na porážku nepřítele, ale mají za cíl udržet poslušnost a ověřit, zda vojáci vyplní jakýkoliv pokyn. Do toho vstupuje určité „sadistické potěšení,“ které mají mnozí výše postavení vojáci z toho, když sledují, jak jim podřízení vojáci poslušně plní i ty sebenesmyslnější rozkazy.

Podobný princip platí i zde. Vláda zkoumá, co jí všechno projde, a snaží se u nás všech dosáhnout bezvýhradné poslušnosti. Ministři a další politici, opojeni mocí, mají škodolibou radost z toho, jak jsou lidé nuceni plnit jejich nařízení, byť naprosto nesmyslná. Jejich postoj se dá popsat slovy: „Podívejte se, jakou máme moc, vnutili jsme lidem náhubky a pak jsme je ještě donutili, aby si nechali šťourat do nosu, a oni se ani nebrání!“ To je ještě umocněno např. u Jana Hamáčka, který se očividně mstí voličům za to, že ČSSD stále padá a na podzim zřejmě vypadne ze sněmovny úplně.

Ale abych nepsal jen o vládě – myslím si, že ani parlamentní opoziční strany nejsou o nic lepší, a pokud by se dostaly k vládě, jejich představitelé by se nechovali o nic líp. Je to znát i na jejich současných vyjádřeních – sice kritizují vládu v detailech, ale nikdy se nestaví proti segregaci a proti nesmyslným zákazům jako celku.

Proto si myslím, že by se měl do vlády dostat někdo úplně jiný, kdo dnes nesedí ani ve vládě, ani v opozici. Někdo, kdo se nenechá vydírat farmaceutickým byznysem a nebude se škodolibě vyžívat v buzeraci ostatních.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 045 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)