merkel_migranti1-850x540
30.8.2020
Kategorie: Politika

Proč Merkelová otevřela hranice

Sdílejte článek:
ROBERT TROŠKA
.
V těchto dnech si připomínáme smutné páté výročí od vypuknutí největší migrační vlny v poválečné historii Evropy v důsledku osudového rozhodnutí německé kancléřky Merkelové, které navždy změnilo Evropu.

Tragické rozhodnutí, které rozdělilo Evropu.

Drtivá většina z nás si pamatuje toporně se usmívající tvář německé kancléřky z podzimu roku 2015 v zástupu mladých migrantů z Blízkého východu za přítomnosti jásajících pracovníků neziskovek. Scéna byla doplněna kancléřčiným zvoláním „Wir schaffen das“ (My to zvládneme). Málokdo však ví, že realita v srpnu a září roku 2015 byla poněkud jiná.

Německé bezpečnostní síly byly připraveny uzavřít hranice, poněvadž německá vláda se v září 2015 dohodla, že zastaví masu přistěhovalců na hranicích Německa. Tam byli auty a vrtulníky sváženi policisté z celé země, jak píše ve svých vzpomínkách německý novinář Robin Alexander, dokonce již stáli na hranicích, ale ke zděšení některých vydala Merkelová opačný rozkaz. Otevření hranic znamenalo faktické pozvání pro více jak milión a půl převážně muslimských migrantů, kteří se v ten moment začali valit přes Řecko a Balkán do západní Evropy.

Klíčové jednání proběhlo 12. září 2015 mezi Merkelovou a jejími ministry. Zmiňuji se o něm mimo jiné na začátku první kapitoly své knihy Mračna nad Evropou. Při tomto jednání se přítomní dohodli, že od 18:00 hodin následujícího dne se zavádějí hraniční kontroly s tím, že migranti budou na hranicích odmítnuti!

Byl dokonce napsán rozkaz k nasazení federální policie. Rozkaz obsahoval rovněž instrukci odmítat žadatele o azyl bez řádných dokladů. „Proto byli na následující ráno převeleni na hranice všichni policejní úřednici z celého Německa. Pro jejich transport byly použity autobusy a dokonce i vrtulníky,“ píše ve své knize Robin Alexander.

Jenže hned druhý den, 13. září, začali někteří úředníci mimo ministerstvo vyjadřovat obavy. Tehdejší ministr vnitra Thomas de Maizièr volá Merkelové, ta ale nepřijímá žádné rozhodnutí, naopak požaduje po ministrovi vnitra slib, že uzavření hranic obstojí před soudem a že se neobjeví žádné veřejně obtížně obhajitelné obrázky z nasazení policie proti uprchlíkům.

Požadované záruky jí není schopen ministr vnitra ani jeho podřízení poskytnout (ani nemohou), a tak ještě ten den kancléřka Merkelová otáčí o 180° a vydává rozkaz otevřít hranice.

Pro některé je dodnes záhadou, proč Merkelová nechala otevřené hranice po tak dlouhou dobu (téměř celý rok), kdy jen do Německa přichází statisíce neprověřených migrantů z Blízkého východu, kteří změní složení obyvatel a zásadním způsobem naruší integritu země.

Někteří konspirátoři v této souvislosti mluví o kancléřce jako o loutce v rukou globalistů nebo tajných stoupenců Kalergiho plánu na míšení ras. Jenže realita je poněkud prostší. V případě Merkelové nešlo o vroucí lásku k uprchlíkům ani o slepé plnění tajných rozkazů, jí šlo o moc, o udržení moci.

Podíváme-li se na politickou dráhu této bývalé svazačky, po celá léta vše přizpůsobovala udržení moci. Její tehdejší rozhodnutí mělo jen jedinou příčinu, nepoštvat proti sobě média. Tento styl ji provází v roli kancléřky celá léta, z původně konzervativní CDU se pod jejím vedením stala levicově středová pokrokářská strana kopírující v některých tématech dokonce extrémní levici (klimatická, gender agenda, sňatky osob stejného pohlaví atd.). Merkelová nikdy neměla a nemá žádné politické vize ani zásady, vsadím se, že pokud by média v Německu opěvovala komunismus s třídním bojem (místo buržoazie dosaďte pravicové živly), Merkelová ho bude srdnatě prosazovat. Dnes už ho vlastně prosazuje, jenom ne ten rudý, ale zelený.

Ale zpátky do září roku 2015: německá média v té době rozjíždějí (úplně všechna!) hysterickou kampaň na pomoc domnělým uprchlíkům ze Sýrie, každý den probíhá mediální masáž zobrazující trpící malé děti spolu s jejich matkami. Realita je však jiná, k násilí dochází už mezi samotnými migranty, jak je zobrazeno na tomto videu z řeckého ostrova Kos:

V citovém vydírání jsou média ochotna zajít tak daleko, že se neštítí ukázat utonulé dítě na pláži jednoho z řeckých ostrovů a obviňovat Evropany z podílu viny na tomto zločinu. Při své agresivní kampani média lžou, manipulují s fakty, obviňují a přicházejí s kategorickým požadavkem otevření hranic. Merkelová jim vychází vstříc a tím Evropu uvrhá do příští libanonizace. Porušuje tak Dublinská pravidla a upřednostňuje populismus před bezpečností svých obyvatel.

Stává se tak symbolem politické zbabělosti, nikoliv humanity, jak dodnes slyšíme ze strany některých mainstreamových médií v Německu i jinde v Evropě.

Poučila se Evropa a její vedoucí špičky z migrační krize? Katastrofa!

V souvislosti se smutným pětiletým výročím vyvstává kardinální otázka, co udělalo Německo, vedení EU a s ním celá Evropa pro bezpečnost Evropy, aby se nemohla opakovat další invazní vlna?

Odpověď je bohužel skličující. Německé, bruselské a téměř všechny západoevropské elity se od té doby vůbec nepoučily. Stále vidí v nelegálních migrantech oběti, nikoliv hrozbu, stále vidí bezbranné jednotlivce, nikoliv jedince s rozdílnou kulturou a vnímáním hodnot, kteří mají potenciál celou Evropu destabilizovat a v několika příštích desetiletích ovládnout.

V důsledku toho se nepřijaly žádné zákony, které by tvrdě trestaly nelegální překročení hranic. V legislativním rámci velké nic. Naopak se přijaly nejrůznější migrační a uprchlické pakty, které Evropu ještě více svazují v obraně vůči nelegální migraci, a vytvářejí tak ideální podmínky pro vznik další migrační vlny.

Zkušenosti z řecko-turecké hranice v březnu 2020 ukázaly, že řecká vláda musela porušovat stávající legislativu, pokud se chtěla účinně bránit další invazi:

Nezapomínejme také na existující pátou kolonu politických neziskovek v Evropě. Proimigrační NGO od roku 2015 posílily svou moc takovým způsobem, že jejich právníci žalují každého, kdo si dovolí aktivně hájit Evropu před nelegální migrací.

Nejkřiklavějším případem je trestní stíhání Mattea Salviniho, bývalého ministra vnitra Itálie, který odmítl ve funkci ministra vnitra přijmout lodi neziskovek do italských přístavů, nebo další případ trestně stíhaného kapitána italské lodi, který se provinil tím, že 50 km od břehů Libye si dovolil migranty zavézt zpátky na libyjský břeh místo toho, aby je pašoval do italských přístavů (asi 350 km)!

A co na závěr?

„Wir schaffen das, ale jen bez Merkelové a jí podobných.“

Pozn.: Angela Merkelová právě na tiskovce prohlásila, že by se dnes rozhodla stejně, jako se rozhodla v roce 2015.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 363 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
145 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)