ctv
29.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč mainstreamová média neříkají celou pravdu o střelbě policistů na afroameričana Jacoba Blake

Sdílejte článek:

JIŘÍ ŽÁK

Možná trochu rozumím tomu proč mnohá americká mainstream média neříkají celou pravdu o střelbě policistů na afroameričana Jacoba Blake ve městě Kenosha, Wisconsin. Nechtějí, aby vyhrál Trump, ale Biden.

Nepochopím ale proč se celé pravdě vyhýbají i česká média jako Česká televize nebo Idnes? Už druhý den v Událostech ČT neřekli ani slovo o tom, že afroamerický “svatoušek” Jacob Blake, se ve skutečnosti nesnažil ukončit domácí roztržku mezi přáteli, jak nám média servírují slova jeho advokáta!, nikoliv vyšetřovatelů, ale ve skutečnosti ji inicioval. Je to zjevné například i ze zveřejněné nahrávky telefonátu na linku policie. Ani dnes ČT nezmínila docela podstatný fakt, že na “svatouška”, otce tři děti, Jacoba byl vydán aktivní zatykač za domácí násilí a sexuální napadení!

Po příjezdu policie se Jacob Blake zatčení aktivně bránil s policisty se pral, což je vidět ze sekundárních záběrů svědků, které však média vůbec nepoužívají. Používají jen vyseknutý kousek, kdy svatoušek Jacob “odchází” od policistů a jeden z nich ho pak střílí. Policisté však před střelbou použili chvaty a také neletální paralyzér. Když “odcházel” od policistů, což je zločin kvalifikovaný jako bránění zatčení je zjevně, že v ruce drží nějaký předmět a sahá do svého auto, bůhví proč. V jeho autě během vyšetřování našli nůž.

Ti policisté jsou taky jenom lidi, kteří se chtějí vrátit v pořádku domu k rodině a dělají svou práci a nebudou donekonečna přemlouvat hledané zločince, kteří se brání zatčení a zápasí s policisty, i když ví, že žádní svatoušci nejsou.

A novinářské titulky?

  • “Policista zastřelil černocha před zraky jeho dětí.”
  • “Politici odsuzují policejní brutalitu vůči afroameričnanům ze strany policie.”
  • “Sportovci protestují proti systematickému zabíjení černochů policisty v USA”
  • “Lidé ve Wisconsinu na protest proti rasismu zapalují auta a obchody”

Ty bláho. Zbyl někomu ještě aspoň trochu zdravého rozumu? Může někdo říct statistiky kolik neozbrojených afroameričanů bylo v USA systematicky a neoprávněně zavražděno policisty v roce 2019?

Proč nás média neustále krmí polopravdami, zastírají a zamlčují podstatné informace. A co z toho má vlastně taková ČT, že ani ona nemůže informovat skutečně objektivně a, jak sama o sobě říká, “v souvislostech”? George Floyd. ČT včera uvedla, že zemřel po “brutálním” zásahu policistů. Ten zásah byl naopak velmi profesionální až do chvíle, kdy se Floyd bránil aktivně zatčení a pod vlivem drog (fentanylu, silný opiát) odmítal spolupracovat. Jen se mu nemuselo tak dlouho klečet na krku. Přitom se jednalo o zcela běžný policejní chvat, který provádí i česká policie. Pan Rayshard Brooks, prý otec dvou dětí, který “jen usnul opilý v autě”, chudák zastřelený policisty… Ve skutečnosti chlápek, který spáchal zločin řízení pod vlivem alkoholu a měl trestní rejstřík dlouhý na několik stran, který se také aktivně bránil zatčení, povalil policisty, ukradl jim taser a s ním pak na policisty vystřelil. Svatoušek jak vyšitý.

Co takhle se přestat bránit zatčení a respektovat pokyny policie? Je to tak těžké?

Absurdní je také to, když multimilionáři a zároveň úspěšní a slavní černí sportovci jako Ósakaová nebo Louis Hamilton (idiot) protestují proti systémovému rasismu a rasovému útlaku černých, když oni sami jsou důkazem toho, že černoch může být bohatý, úspěšný a slavný, když udělá v životě správná rozhodnutí a něco se svým životem a snaží se něčeho dosáhnout. Jsou snad oni příkladem systematického rasismu? Že byl Barack Obama 2x americkým prezidentem… To je také důkaz, že je USA systematicky rasistická vůči afroameričanům??

Tohle mě vážně hlava nebere. A taky by mi mohl někdo vysvětlit, co zatím hnutí Black Lives Matter udělalo proto, aby se USA stala lepší zemi, než je teď… Kromě pálení amerických měst a poškozování vládního i soukromého majetku. Je snad díky Black Lives Matter nyní USA lepší místo k životu? A nebo je společnost ještě více rozdělená a každý tak teď na sebe kouká podle toho jakou má barvu kůže?

Šílenství. Šílenství, které u nás nechci nikdy zažít. Ale evidentně některá česká média musí to semínko rasové segregace hnojit i u nás překrucováním pravdy.

Jen ať v USA zruší policii. Ale chci vidět, koho budou ti podělaní levičáci volat, až budou mít skutečně trable, než že žijí v jedné z nejsvobodnějších a nejkrásnějších zemí světa.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 136 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.