zemanputinji
23.1.2019
Kategorie: Politika

Proč má Zeman tak rád Rusko a Čínu?

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Miloš Zeman dává často veřejně najevo, že jeho srdce tíhne k Rusku a Číně. Když se nad tím člověk hlouběji zamyslí, dojde k jediné odpovědi. Miloš Zeman spíš než Rusko a Čínu, má rád způsob vládnutí pánů Putina a Si Ťin – pchinga.

Putin byl v letech 1985 až 1990 agentem KGB v tehdejší Německé demokratické republice. V letech 1998 až 1999 ředitelem Federální služby bezpečnosti (FSB). Díky tomu věděl všechno na všechny. V letech 1999 až 2000, po odchodu Borise Jelcina, a v letech 2008 až 2012 vykonával funkci předsedy vlády.V letech 2000 až 2008 vládl jak president. V době kdy byl předsedou vlády nechal zvolit presidentem svého “kašpárka” Dimitrije Medvěděva, a to pouze proto, aby oba mohli “demokraticky” změnit ústavu a Putin mohl vládnout tak dlouho jak si bude přát.

Si Ťin – pching president Číny, předseda Ústřední vojenské komise a především generální tajemník KSČ (to je ale shoda) to má ještě jednoduší. Žádné volby nepotřebuje, stačí ovládat politbyro KSČ a parlament, který v roce 2018, na jeho přání, také schválil změnu ústavy, z které vypustili “nesmyslné” omezení funkce presidenta a vicepresidenta na dvě funkční období. Čímž Si Ťin -pching získal stejnou možnost jako Putin; zůstat ve funkci doživotně, což s ohledem, že soudruh prezident je zároveň generálním tajemníkem KSČ, je v podstatě zbytečné, protože ten kdo vládne Číně, není prezident, ale generální tajemník KSČ. Ale když ono to ve světě líp vypadá, když je soudruh generální tajemník i prezidentem.

Si Ťin-pching v roce 2012 obvinil USA z vyvolání Korejské války. V integračních táborech je umístěno kolem jednoho milionu Ujgurů. Tibeťané můžou zapomenout na samostatnost a v Hong Kongu se nadále utahují šrouby. A Tchajwan, který u nás investuje několikanásobně víc než Čína? Ten má být k Číně připojen třeba i silou, jak nedávno prohlásil soudruh president.

Miloši Zemanovi se jako jedinému podařilo sestavit jednobarevnou vládu. Stačila k tomu Opoziční smlouva a asi nebyla jediná, protože jeho hlavní volební trumf Akce Čisté ruce, která měla zatočit s tuneláři a korupčníky skončila fiaskem. Jediný který byl touto akcí postižen, byl jeho ministr financí Ivo Svoboda. Jinak se dál horečně tunelovalo a korumpovalo.

Miloš Zeman o své vládě prohlásil, že je to vláda sebevrahů. Já bych řekl spíše vrahů. Stačí jmenovat některé jeho členy: Jan Kavan a jeho peníze v tresoru, či výmluva, že není opilý, ale jen si Alpou namazal krk. Křišťálově čistý Stanislav Gross. Luftjarda Jaroslav Tvrdík. Či všemi mastmi mazaný Karel Březina. Podle některých ekonomů se jednalo o nejhorší vládu, která českému podnikání házela klacky pod nohy. Jeho podpora zahraničních firem k nám natáhla montovny, sklady, subdodavatelské firmy. Všechno s velmi nízkou nadhodnotou. Díky tomu máme nízké platy. O aférách té doby snad každý ví (Olovo, kufřík, IPB, MUS, OKD atd.)

Když skončil jako předseda vlády, počítal Miloš Zeman jisto jistě, že se stane presidentem. Všechno tomu nasvědčovalo. Ale ejhle; vlastní poslanci ho nezvolili. Člověk se ptá proč? Nikdo se o tom nezmínil, ale myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu: Protože se obklopoval komunisty a kejvači, kteří orodovali jeho velikost, a dělali přesně to co jim poručil. To se některým poslancům ČSSD nezamlouvalo, tak mu dali stopku.

Jenomže Miloš Zeman se svého snu, nemínil jen tak zdát. Pro jeho zvolení, většina členů jeho vlády a další, povětšinou bývalý komunisté (Šlouf, Zemek atd.), založili politickou stranu, která ve svém jméně (poprvé v historii republiky) měla i jméno svého vůdce SPO-Zemanovci. K jeho žalu strana ve volbách vždy katastrofálně propadla.

Ale náhle se objevila nečekaná možnost. Parlament odhlasoval přímou volbu presidenta. Miloš Zeman vycítil příležitost. Přestal objímat stromy na Vysočině, zbavil se Šloufa, který ho udělal předsedou vlády a hezky po zemanovsku podpásovkami a lží (ne nadarmo je soudně uznaným lhářem), se stal presidentem, který zkouší co mu ústava a vláda dovolí. A dovoluje si hodně, ale ne tak, jak by si přál. Tak jak si to můžou dovolit Putin s Si Ťin-pchingem. Oproti nim nemá za sebou stranu, která by ovládala parlament a odsouhlasila mu všechno co by si přál. A čas? Ten je taky proti němu. Tak mu nezbývá než se vyhřívat na prsou těch, kterým se podařilo o čem vždy snil – vládnout tak jak chtějí oni. Proto je tam pečený vařený. Jezdí zjistit, jak by to bylo krásné, kdyby mohl po svém a podle nich stabilizovat zemi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 305 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz
106 komentářů