01-21_Putin
21.1.2020
Kategorie: Společnost

Proč má ruský prezident Putin slabost pro Židy a Izrael?

Sdílejte článek:

WIN

Jak by mohly osobní pocity ruského prezidenta Vladimíra Putina vůči Izraeli a Židům v klíčových otázkách ovlivnit ruskou politiku?

Ruský prezident Vladimir Putin přijíždí tento týden do Izraele, aby se zúčastnil 75. vzpomínky osvobození tábora v Osvětimi, kde za Druhé světové války zemřelo 1,41 milionu Židů.

Připomínka je součástí Pátého světového fóra o holocaustu (WHF) a je jednou z největších akcí v Izraeli, které se při příležitosti 75. výročí osvobození Osvětimi Rudou armádou zúčastní nejméně 36 světových vůdců.

Akce je organizována Státem Izrael, muzeem holocaustu Yad Vashem a WHF a bude zaměřena na explozi antisemitismu v západním světě.

První Putinova návštěva Izraele po osmi letech byla minulý měsíc zpochybněna. Mezi Izraelem a Ruskem vypukla totiž nová mini krize kvůli zadržení Izraelců cestujících na ruské letiště, kde byli vyslýcháni a byla jim prohledávána jejich zavazadla.

Zdá se, že je tento krok vzkazem Izraeli ohledně každoročního blokování vstupu tisíců Rusů, kteří tu chtějí přicestovat, s odkazem na bezpečnostní důvody.

Putinův postoj k Izraeli lze nejlépe nazvat ambivalentním.

Na jedné straně umožňuje Izraeli v Sýrii provádět vzdušné útoky proti cílům souvisejícím s Íránem, a to navzdory rozmístění raketového štítu S-300, který je navržen tak, aby sestřelil každé letadlo, s výjimkou izraelského stíhacího letounu F35 Adir.

Na druhou stranu se ruský vůdce nebojí jít do konfrontace s židovským státem, jako byla například krize, která vypukla kvůli údajnému izraelskému sestřelení ruského průzkumného letadla IL-20 na severozápadní Sýrii v září 2018.

Ruský vůdce vzal později Izrael na milost – tedy poté, co od izraelského premiéra Benjamina Netanjahua obdržel informace, kterými prokázal, že v době sestřelení IL-20 už byly izraelské válečné letouny mimo tento prostor a vracely se do Izraele.

V loňském roce vypukla mezi Izraelem a Ruskem nová minikrize – poté, co ruské úřady na moskevském letišti zatkly 26-ti letou izraelskou turistku Na’ama Issacharovou.

Issacharová byla zadržena s 9,5 gramy marihuany v zavazadle, ale popřela, že by o původu drogy něco věděla.

Později byla odsouzena na 7,5 roku vězení a tam začala národní kampaň vedená matkou Issacharové za propuštění Na’amy.

Yaffa Issacharová dokonce hrozila, že Putinovi fyzicky zablokuje účast na akci v Osvětimi, dokud nezajistí propuštění její dcery, a vyzvala premiéra Netanjahua, aby využil svého zvláštního vztahu s ruským prezidentem, aby ho přesvědčil, aby jí dal milost.

Netanjahu s Putinem o této záležitosti hovořil několikrát, ale teprve minulý týden začal naznačovat, že by mohl mít úspěch.  Zveřejnil na svých webových stránkách optimistické video ohledně jeho posledního rozhovoru s Putinem.

Tento víkend ruský list Kommersant citoval blíže nespecifikované ruské představitele, s tím že Putin skutečně uvažuje o propuštění Issacharové a to navzdory tomu, že je podrážděn izraelským odmítnutím udělat totéž s ruským občanem Alexejem Burkovem, který byl Izraelem zatčen a čeká kvůli kyberkriminalitě na vydání do USA.

Otázkou je opět to, co Putina pohání v jeho poněkud komplikovaném vztahu s Izraelem.

Odpověď na tuto otázku lze nalézt v tom, co se bývalému šéfovi KGB stalo během jeho raného mládí, když bydlel se svými rodiči v malém bytě v Petrohradě.

Izraelská média již zveřejnila některé podrobnosti o těchto možná osudových letech. Židovská tisková agentura (JTA) v roce 2018 uvedla, že se starší židovský pár v činžovním domě, kde Putin žil „o chlapce staral“.

JTA nezveřejnila žádné podrobnosti o této „péči“, ale naznačila, že by to mohl být důvod, proč má Putin slabost pro Židy a Izrael, jak se také ukázalo na tom, že ruský prezident koupil v Tel Avivu byt pro svoji bývalou učitelku Minu Yuditskayaovou.

Nyní však list Dwash Shabbat, publikující židovské nauky kolem skupiny Židů blízkých tiberiadskému rabínovi a kabbalistovi Dovovi Kookovi, odhalil nové podrobnosti o Putinově vztahu s jeho židovskými sousedy.

Dwash Shabbat dostal informace od ruského hlavního rabína Berela Lazara, šéfa hnutí Chabad v Rusku.

Podle Dwash Shabbat byli Putinovi rodiče pracovití a velmi chudí Rusové, kteří měli stěží dostatek peněz na uživení svého dítěte.

Židovský pár byl jediný, kdo se o mladého Putina staral, a to navzdory přítomnosti dalších ruských rodin v budově, které si byly vědomy problematické situace v rodině ruského vůdce.

Pokaždé, když si židovští sousedé všimli, že mladý Putin je doma sám a bez jídla, připravili mu pořádné jídlo a také ho o šabatu nebo na jiné židovské svátky zvali ke svému stolu.

Toto také vystavilo mladého Putina židovským rituálům a modlitbám, protože tento manželský pár byl nábožensky založený.

Sousedé dokonce chlapci koupili oblečení a ujistili se, že nebude bez základních potřeb.

Toto a nikoli skutečnost, že se Putin stará také o více než milion obyvatel bývalého Sovětského svazu, kteří nyní pobývají v Izraeli, se zdá být skutečným důvodem Putinovy slabosti pro Izrael a Židy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 763 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...
101 komentářů