01-21_Putin
21.1.2020
Kategorie: Společnost

Proč má ruský prezident Putin slabost pro Židy a Izrael?

Loading...
Sdílejte článek:

WIN

Jak by mohly osobní pocity ruského prezidenta Vladimíra Putina vůči Izraeli a Židům v klíčových otázkách ovlivnit ruskou politiku?

Ruský prezident Vladimir Putin přijíždí tento týden do Izraele, aby se zúčastnil 75. vzpomínky osvobození tábora v Osvětimi, kde za Druhé světové války zemřelo 1,41 milionu Židů.

Připomínka je součástí Pátého světového fóra o holocaustu (WHF) a je jednou z největších akcí v Izraeli, které se při příležitosti 75. výročí osvobození Osvětimi Rudou armádou zúčastní nejméně 36 světových vůdců.

Akce je organizována Státem Izrael, muzeem holocaustu Yad Vashem a WHF a bude zaměřena na explozi antisemitismu v západním světě.

První Putinova návštěva Izraele po osmi letech byla minulý měsíc zpochybněna. Mezi Izraelem a Ruskem vypukla totiž nová mini krize kvůli zadržení Izraelců cestujících na ruské letiště, kde byli vyslýcháni a byla jim prohledávána jejich zavazadla.

Zdá se, že je tento krok vzkazem Izraeli ohledně každoročního blokování vstupu tisíců Rusů, kteří tu chtějí přicestovat, s odkazem na bezpečnostní důvody.

Putinův postoj k Izraeli lze nejlépe nazvat ambivalentním.

Na jedné straně umožňuje Izraeli v Sýrii provádět vzdušné útoky proti cílům souvisejícím s Íránem, a to navzdory rozmístění raketového štítu S-300, který je navržen tak, aby sestřelil každé letadlo, s výjimkou izraelského stíhacího letounu F35 Adir.

Na druhou stranu se ruský vůdce nebojí jít do konfrontace s židovským státem, jako byla například krize, která vypukla kvůli údajnému izraelskému sestřelení ruského průzkumného letadla IL-20 na severozápadní Sýrii v září 2018.

Ruský vůdce vzal později Izrael na milost – tedy poté, co od izraelského premiéra Benjamina Netanjahua obdržel informace, kterými prokázal, že v době sestřelení IL-20 už byly izraelské válečné letouny mimo tento prostor a vracely se do Izraele.

V loňském roce vypukla mezi Izraelem a Ruskem nová minikrize – poté, co ruské úřady na moskevském letišti zatkly 26-ti letou izraelskou turistku Na’ama Issacharovou.

Issacharová byla zadržena s 9,5 gramy marihuany v zavazadle, ale popřela, že by o původu drogy něco věděla.

Později byla odsouzena na 7,5 roku vězení a tam začala národní kampaň vedená matkou Issacharové za propuštění Na’amy.

Yaffa Issacharová dokonce hrozila, že Putinovi fyzicky zablokuje účast na akci v Osvětimi, dokud nezajistí propuštění její dcery, a vyzvala premiéra Netanjahua, aby využil svého zvláštního vztahu s ruským prezidentem, aby ho přesvědčil, aby jí dal milost.

Netanjahu s Putinem o této záležitosti hovořil několikrát, ale teprve minulý týden začal naznačovat, že by mohl mít úspěch.  Zveřejnil na svých webových stránkách optimistické video ohledně jeho posledního rozhovoru s Putinem.

Tento víkend ruský list Kommersant citoval blíže nespecifikované ruské představitele, s tím že Putin skutečně uvažuje o propuštění Issacharové a to navzdory tomu, že je podrážděn izraelským odmítnutím udělat totéž s ruským občanem Alexejem Burkovem, který byl Izraelem zatčen a čeká kvůli kyberkriminalitě na vydání do USA.

Otázkou je opět to, co Putina pohání v jeho poněkud komplikovaném vztahu s Izraelem.

Odpověď na tuto otázku lze nalézt v tom, co se bývalému šéfovi KGB stalo během jeho raného mládí, když bydlel se svými rodiči v malém bytě v Petrohradě.

Izraelská média již zveřejnila některé podrobnosti o těchto možná osudových letech. Židovská tisková agentura (JTA) v roce 2018 uvedla, že se starší židovský pár v činžovním domě, kde Putin žil „o chlapce staral“.

JTA nezveřejnila žádné podrobnosti o této „péči“, ale naznačila, že by to mohl být důvod, proč má Putin slabost pro Židy a Izrael, jak se také ukázalo na tom, že ruský prezident koupil v Tel Avivu byt pro svoji bývalou učitelku Minu Yuditskayaovou.

Nyní však list Dwash Shabbat, publikující židovské nauky kolem skupiny Židů blízkých tiberiadskému rabínovi a kabbalistovi Dovovi Kookovi, odhalil nové podrobnosti o Putinově vztahu s jeho židovskými sousedy.

Dwash Shabbat dostal informace od ruského hlavního rabína Berela Lazara, šéfa hnutí Chabad v Rusku.

Podle Dwash Shabbat byli Putinovi rodiče pracovití a velmi chudí Rusové, kteří měli stěží dostatek peněz na uživení svého dítěte.

Židovský pár byl jediný, kdo se o mladého Putina staral, a to navzdory přítomnosti dalších ruských rodin v budově, které si byly vědomy problematické situace v rodině ruského vůdce.

Pokaždé, když si židovští sousedé všimli, že mladý Putin je doma sám a bez jídla, připravili mu pořádné jídlo a také ho o šabatu nebo na jiné židovské svátky zvali ke svému stolu.

Toto také vystavilo mladého Putina židovským rituálům a modlitbám, protože tento manželský pár byl nábožensky založený.

Sousedé dokonce chlapci koupili oblečení a ujistili se, že nebude bez základních potřeb.

Toto a nikoli skutečnost, že se Putin stará také o více než milion obyvatel bývalého Sovětského svazu, kteří nyní pobývají v Izraeli, se zdá být skutečným důvodem Putinovy slabosti pro Izrael a Židy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 503 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
101 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.