babis2017
20.11.2017
Kategorie: Politika

Proč má ANO vládnout

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Když protibabišovské strany dávají nebabišovským stranám pouze ultimáta, co vlastně čekají? Padání kolem krku? To se nestane. A to také znamená, že ANO resp. Andrej Babiš bude vládnout. Je to především trest za hlupáctví a aroganci stran, které samy sebe nazývají demokratickými a občanům namlouvají, že tím jsou jediné vyvolené. Nejsou.

ANO stát provětrá

Doba, kdy se funkce obsazovaly systémem chlapců, co se spolu baví, bude nástupem ANO silně narušena. Zrušena nikoliv, protože Babiš jistě zváží, co je pro něj a není výhodné. Ale mnozí státní parazité si budou muset hledat jinou (ne)práci a mnozí se tak uchýlí do svých „poctivě“ nabytých vil a začnou konečně utrácet peníze, které také poctivě získali. Jak jinak.

ANO ve vládě bez důvěry

Taková vláda bude nepochybně terčem mnoha útoků a její pozice může být oslabována soudní mocí. Je totiž otázkou, jaká je legitimita úkonů vlády, která nedostala důvěru. Lze-li řídit stát a činit zásadní kroky bez splnění demokratické podmínky, tedy bez souhlasu s důvěrou parlamentu, pak je cosi v České republice nastaveno velmi špatně. Jako kdyby se americkým prezidentem stal člověk, který volby nevyhrál. Nesmysl zřejmý, ale s vládou bez důvěry je to obdobné. To, že takové vlády jsou trpěny a dokonce vzývány ukazuje, že Česká republika demokracii zjevně nedorostla.

ANO a jeho lidé

Už dávno je pryč doba, kdy lidé, tedy voliči, očekávali, že řízení státu budou provádět odborníci, zkušení lidé a charakterově pevní občané. Stejně jako v padesátých letech minulého století mohl být díky totalitě kdokoliv čímkoliv, stejně tak je to dnes. Čest výjimkám. A není to jen ANO, ale všechny politické formace otázku odbornosti a charakteru funkcionáře berou jako mrtvou literu. Občan neprotestuje, takže vlastně souhlasí.

Politika kus jako kus

Lze poukazovat na to, že ani krávy nejsou kus jako kus a u závodních koní to už vůbec neplatí. Neplatí to o autech, počítačích, ani o třeba filmových režisérech. Neplatí to o lidech obecně a nikdy neplatilo. Leč zdá se, že to platí v české politice. Proto se díváme na lidi, kteří vymýšlejí čím dál větší regulace, proto se díváme na lidi, kteří v nás vzbuzují rozladění, proto je česká společnost tak rozdělená. Strany a hnutí nám nabízejí „ministry a manažery“, kteří jsou možná vším možným, ale nikoliv vhodnými kandidáty na tyto funkce.

Jen tvrzení bez důkazu?

Takovou výtku je možné přijmout. Pak ale musíme najít jiné vysvětlení, proč občané České republiky mají třetí nejnižší platy a mzdy v EU a stejně tak ty mimořádně mizerné důchody. Máme-li tedy perfektně řízený stát, navíc s údajně skvělou ekonomikou, PROČ jsou jeho občané evropskou chudinou?

Skvělé strany, skvělí ministři, skvělí státní manažeři…. Takže vlastně chudobu občanů vytváří soukromý sektor. Nikdo jiný jako viník už nezbývá. Komunisté a socialisté soukromý sektor už jednou zrušili, takže bude opět nastolena tato cesta? Skvělé strany, skvělí ministři, skvělí státní manažeři asi o nic jiného neusilují. Zdá se. Třeba to ANO změní. Třeba.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.