10.8.2014
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Proč lidé rádi platí za soukromou nelicencovanou cestu?

Sdílejte článek:

OD: MARTIN BULÁK 10|08|2014

Stovky lidí už zaplatily 2 libry za to, aby mohly použít soukromou cestu postavenou podnikatelem, kterému se již nechtělo víc čekat na to, až místní úřady znovuotevřou poškozenou cestu. Mike Watts byl jedním z tisíců motoristů, kteří museli absolvovat 14 km objížďku po tom, co se cesta A431 v Kelstone poškodila v důsledku sesuvu půdy.

 

 

Vydal 150 000 liber na to, aby postavil 360 metrovou neoficiální cestu, kterou otevřel v pátek, a od té doby ji používá 500 lidí každý den. Pro novináře řekl: “Už jsem podnikal v mém životě v různých oborech, ale ještě nikdy jsem neměl takto pozitivní reakci okolí jako teď. Lidé kteří ji používají rádi zaplatí mýto – a někdy i více, jako např. jeden muž, který šel jedním směrem, zaplatil 2 libry a když se vracel řekl, že má pro nás dárek. Byl to balíček s koláči pro operátory mýtnice. “

 

Nová cesta, která ještě nezískala plánovací povolení umožňuje motoristům vyhnout se hodinové objížďce pobřežím země. “Vybudování mýtné privátní cesty je velkým rizikem, ale jsme si jisti, že peníze se nám vrátí.” Watts věří, že do konce roku se mu podaří získat potřebných 300 000 liber na splacení dluhu, který tvoří investici na vybudování cesty a její správu. “Znamená to, že potřebujeme zhruba 1000 aut denně, ale při tomto zájmu a při faktu, že jsme ještě nedělali žádné značení pro tuto cestu, věříme že se nám tento cíl splní, hlavně když se začne školní sezona.”

 

Watts si pozemek pronajal od farmáře Johna Dinhama předběžně do vánoc a už i požádal o retrospektivní úřední povolení jeho cestu. Tento otec čtyř dětí řekl, že na projektu spolupracuje velmi úzce se samosprávami v Bathu a North East Somersetu, jakož i silniční správou.

 

 

“Podle ministerstva dopravy využívalo cestu A431 7000 lidí denně, takže pokud se nám podaří získat pouze 10% z tohoto objemu, což si myslím, že se také podaří, tak každý bude šťastný.” “Je to win, win, win situace pro každého.” Watts dodává: “Pokud se ale mýlíme, tak jsme stále do toho šli s tím vědomím, že přijdeme o dům.”

 

“Pokud to nevyjde, tak prodáme dům, abychom si byli jisti, že každý dluh byl zaplacen a nikdo na tom nebyl ztrátový.Bylo to naše riziko a jsme připraveni snášet následky neúspěchu, i když si myslím, že nebudeme muset. První tři dny byly úžasné. Potichu jsme otevřeli v pátek, nyní je pondělí a cestu už využilo 2000 aut. Řidiči, kteří používají tuto cestu pravidelně a šetří tím 14 km jedné cesty, si mohou zakoupit 12 jízdovou pernamentku, která stojí 10 liber. “

 

 

 

Cesta A431 mezi Bristolem a Bathou byla uzavřena v únoru po sesuvu půdy, což začalo způsobovat trhliny na cestě. Firmy v regionu to hned začaly pociťovat – včetně obchodu který vlastní Watts se svou 52-letou ženou Wendy. Místní matka dvou dětí Laura Fenton říká, že byla velmi potěšena výstavbou nové cesty, přičemž dodává: “Bylo to velmi náročné zejména s dětmi. Pokud jsem je chtěla zavézt např. k doktorovi do Bathu, byla to velká objížďka. Myslím že to co udělal Mike s tím farmářem bylo úžasné. Už to pomohlo mnoha lidem a vidím že to opravdu mnozí využívají. “

 

No, úřady říkají, že tato cesta nemá plánovací povolení a ani bezpečnostní certifikáty a proto tuto soukromou cestu nepodporují a varují řidiče před jejím používánímMluvčí městské rady prohlásil: “Není to jen o územním plánování, ale také o legálních aspektech vůči řidičům, kteří tu cestu používají a také o jejich bezpečnosti.”

 

Watts oponuje: “V případě nějaké nehody by byly náklady hrazeny stejným způsobem (např. z havarijní pojistky samotných motoristů), jako kdyby jste měli nehodu např. na soukromém parkovišti supermarketu, kde máte upozornění, že jej používáte na vlastní nebezpečí. Stejné upozornění pro řidiče máme i my.”

 

Konečná oprava poškozené veřejné cesty, která bude stát 1,5 milionu liber, by měla být hotová do konce roku 2014.

 

ZDROJ: menejstatu.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...