vakcinaastrazeneca
17.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

 Proč jsou senioři tak bezohledně klamáni?

Sdílejte článek:

VLADIMÍR KŘÍŽ 

O očkování vakcínou Astra Zeneca i o ní samotné už toho bylo napsáno a publikováno dost. A jak vyplývá z mnoha zpráv, jedná se o poněkud problematický lék, jehož přijetí možná trochu připomíná ruskou ruletu.

Hovoří se o krevních sraženinách a snad i o tom, že někdo zemřel. Možná ne na následky očkování, možná ano. A že také dosti evropských států, třeba Francie, Německo, Španělsko nebo i třeba Slovinsko, pozastavily očkování touto vakcínou, která podle vyjádření některých odborníků může ohrožovat hlavně lidi vyššího věku.

Ovšem tonoucí se i stébla chytá a já docela chápu českou vládu, která jistě v dobrém přesvědčení nakoupila touto vakcínu, aby mohlo být co nejvíce lidí naočkováno. Nechápu ovšem něco jiného.

Před několika dny, kdy lidé začali projevovat veřejně obavy a začali odmítat být ,,pokusnými králíky”, vystoupil premiér Babiš s tím, že přes všecko se u nás bude dál pokračovat s očkováním Astra Zenekou . Ale že s ní nebudou očkováni důchodci. Takže nemusí mít žádné obavy.

Opak je ovšem pravdou. Asi to vláda zapomněla sdělit svým očkovacím centrům. Takže z vlastní zkušenosti. Spadám to kategorie nad 70, tudíž jsem se zaregistroval v očkovacím centru v Jihlavě. Celkem brzy nato, což jsem ocenil, mi přišlo pozvání k očkování. V tom centru.

Bylo mi ovšem divné, proč jsem v druhém termínu pozván až na červen. A tak jsem si zjistil, že mám samozřejmě dostat vakcínu Astra Zeneca . Což jsem s díky odmítl a rezervace zrušil. Mám své důvody, mám určité obavy, které jsou možná jen mé,nevím. Prý mne pozvou později, ovšem opět mi nemůže být zaručeno, že mi opět nenabídnou nechtěnou vakcínu. Nebo mi oznámí až po očkování, že to byla Astra Zeneca , jak to prý provedli jistému starému pánovi, který jinak o ni vůbec nestál.

Tím nechci snižovat význam očkování ani tu vakcínu. Ale vyprávět pohádky o tom, že tento typ vakcíny nebude aplikován důchodcům nad 70 let a pak je tím, třeba v dobré vůli, očkovat, je poněkud podivné. A to poté,kdy se senioři dozvídali o problémech a tuto vakcínu začali odmítat.

Nevím, jak je to jinde, ale v očkovacích centrech by se měli asi nad tím zamyslet. Lži  a klam nikomu  neprospívají a pravda nakonec vyjde najevo.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 320 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)