demostaromak012021
11.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Proč jsem podpořil včerejší demonstraci

Sdílejte článek:

ALOIS SEČKÁR

Je mi zcela jasné, že můj příspěvek vyvolá bouři a nejspíš dost kritiky. Chci ale říkat věci na rovinu, proto jsem se rozhodl popsat, jak to cítím.

Včera jsem byl na demonstraci na Staroměstském náměstí a nestydím se za to. Přišel jsem, abych podpořil lidi, kterým vláda ničí živobytí a nedává žádnou smysluplnou alternativu. Obětuj se pro celek, nech své živobytí padnout a trpně vyčkej, až to nějak vyřešíme. Řeší to už 10 měsíců. 10 měsíců chaosu, zmatků a nesmyslných opatření, která nikam nevedou. Nemoc ohrožuje obézní? Zakážeme sport! Zavřeme malé obchody. Zavřeme restaurace. Zrušíme veškerou zábavu. Dětem zakážeme školu. Staré lidi necháme doživořit v izolaci horší než ve vězení. A co je výsledek? Lidi stejně umírají a čísla jsou nejhorší vůbec. Očkování v nedohlednu. Vládě se povedlo jen rozeštvat lidi proti sobě, obnovit zdejší tradici udavačství a svým agresivním přístupem, že kdo se nedá očkovat, bude nepřítel společnosti, vyvolat iracionální odpor proti vakcinaci.

Stihl jsem se trochu poznat s hlavními organizátory a vím, že to nejsou žádní fanatici, kteří by popírali Covid a potřebu s ním něco dělat. Popíráme však nutnost likvidace celých segmentů společnosti, která nyní pod záminkou boje proti nemoci probíhá. Jo, nesouhlasil jsem úplně se vším, co bylo řečeno na pódiu. A jistě, nelíbili se mi úplně všichni účastníci a jejich chování. Ale člověk se vždycky dokonale shodne jenom sám se sebou. Tato vláda je zoufalá a to bylo třeba říct. Musela se konat velká veřejná akce, aby to bylo vidět a slyšet. Mlít pantem na Facebooku umí každý, ale to krachujícím živnostníkům nijak nepomůže. Teď mohli vidět, že nejsou sami a že za nimi někdo stojí. Že nejsou odkázáni jen na hraběcí rady politiků, novinářů, úředníků, programátorů a dalších, co jsou pohodlně na home office za plný plat a vykládají ostatním, jak mají být solidární.

To by mě mimochodem zajímalo, kolik toho ti, co se nad akcí tak pohoršují, museli sami obětovat, že si troufají soudit druhé? Chápu, proč tam někdo osobně nešel, když má pocit, že schůzování v dnešní době není dobrý nápad. Ale tu krystalickou nenávist k zoufalým lidem, kteří se často musí bát, kdy jim na dveře zaklepe exekutor, k těm “neschopným”, co se mají nechat padnout, jak před časem řekl prasident, tu moc ne.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 646 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.