PESDROGY

Proč je pes v islámu nečisté zvíře

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

Náboženské předpisy mívají kromě náboženské stránky také praktické zdůvodnění. To první je jednoduché: Bůh to nařizuje, a tedy se o tom nediskutuje. To praktické bývá někdy složitější, ale dá se najít, když se chce.


Tak např. rituální mytí rukou před jídlem u židů: praktickým důvodem je hygiena. Nebo 6. Přikázání – Nesesmilníš – zabránit šíření infekčních nemocí. Halal potraviny u muslimů mají zase ten důvod, aby muslimové nakupovali jen u muslimů nebo u těch, kteří mají od muslimů certifikáty, které ovšem nejsou zadarmo. Jednoznačně se dá říct, že koupí výrobků Halal se prakticky podporují muslimové a šíření islámu.

Najít praktický důvod, proč jsou psi v islámu považováni za nečistá zvířata, je trochu složitější. Citovat Korán nebo Sunnu rozhodně nemá smysl, protože islám je dualistický, tedy k většině veršů lze najít opačné a ke zdůvodnění čehokoliv se použijí ty, které se právě hodí.

Ale můžeme se na to podívat historicky. A zde si všimneme, že zákaz chovu psů vzniká nedlouho po té, co se začíná zakazovat prodej a užívání opia pro zábavu a nelékařské účely.

Lze citovat:

 „V 18.století se začíná obliba kouření opia nebezpečně šířit i v Číně. ….Čínská vláda na tuto nepříznivou skutečnost reagovala mnoha zákazy a protiopiovými zákony.“(1)
„ Vládě v Pekingu patrně ještě více než zničující účinky drogy vadila skutečnost, že s ní obchodují cizinci. První protiopiový výnos z roku 1729 tak měl trestat zardoušením všechny, kdo prodávali nebo u sebe přechovávali opium. (2)

Univerzitní odborníci říkají o psech v islámských zemích: „Během pouhých několika desetiletí na počátku devatenáctého století začali být psi považováni za ekonomicky zbytečné a nebezpečné pro veřejné zdraví. Výsledek? Několik rozsáhlých kampaní propagujících vyhlazení psů, což vedlo k tomu, že z měst Středního východu tato zvířata téměř vymizela. Navíc se změnil postoj k nim. Už to nebyli potřební a produktivní obyvatelé města, ale naopak byli nyní považováni za nebezpečné, nemocné a postradatelné,“ popisuje expert, profesor historie na univerzitě Yale, Alan Mikhail (3).

Zde je však evidentní, že uváděné důvody jsou smyšlené, protože psi rozhodně pro veřejné zdraví nejsou nebezpeční.

A jak to vypadá se psy v islámu nyní? „V srpnu 2014 na psy uvalil fatvu islámský duchovní Nasír Makarem Šírází, který šéfuje íránskému Ministerstvu dohledu nad islámem. Jak uvedl, domácí mazlíčky je třeba zakázat, protože je slám je považuje za nečisté a ve svých majitelích mohou probudit zlo.“(4)

Dnes je v produkci opia Afganistán první na světě a opiáty se pašují na západ vesměs přes muslimské země. Ukazuje to následující mapka, kde jsou uvedena i množství v tunách.

MAPADROGY

A jak je známo, psi najdou opiáty i tam, kde už nejsou, ale byly tam a zanechaly pachovou stopu.
Proto je tito „obchodníci“ rozhodně nemohou mít rádi. Až tak , že to dostali i do své posvátné ideologie.

Prameny:

(1) http://absolventi.gymcheb.cz/2009/adkral/www/historiep.html
(2)
https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120019041
(3)  https://eurozpravy.cz/magazin/244913-islam-a-psi-proc-je-muslimove-povazuji-za-neciste/
(4) https://pravyprostor.cz/islam-pes-je-zvire-neciste-je-to-dabel/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 555,00 Kč
Vybráno 13.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 496 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.