23.7.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč je neřízená imigrace nesmysl

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK 23|07|2015

Na stránkách internetu, Facebooku či jiných sociálních sítích se občas objeví pozoruhodný námět k zamyšlení. Jedním z nich je i stručný komentář Štěpána Kotrby, bezpečnostního analytika, který se k tématu imigrace rozhodl přispět následujícím stručným shrnutím:

Do diskuse šílených liberálních levičáků proti islamofobním “fašistům” je dobré přidat “kontroverzní” argumenty pro racionální diskusi o tom, zda, kolik a jaké uprchlíky přijmout v ČR:

1) Kulturní a náboženská ne-blízkost (islám je fakt africkou praxí něco jiného než Mekka … a to nevzpomínám ženskou obřízku) + organizace rodiny (násilí na ženách).

2) Srozumitelnost jazyka a schopnost pochopit pojmy evropské reality (život v africké stepi potřebuje jiné dovednosti než život v Praze, imigranti neumí žádné jiné než jen africké jazyky, jen někteří špatně arabsky – jejich lékařské ošetření i jednání s úřady či policií vyžaduje tlumočníky, ti nejsou v dostatečném množství, někdy nejsou vůbec) kdy se o integraci dá hovořit těžko (co to znamená v souběhu s “inkluzivním” základním školstvím si domyslíte sami).

3) S tím související hygienické návyky – splachovací záchod, mytí rukou a pod. (Nevěřili byste, jaký problém to byl před deseti lety jen u některých z východu).

4) Epidemiologická bezpečnost (tropické nemoci nejsou zanedbatelnou záležitostí, mnoho z nich čeští lékaři ani neznají, tolik odborníků na tropickou medicínu zde není, očkování a preventivní vyšetření je neuvěřitelně drahé).

5) Modely řešení konfliktních situací, podřízení se zákonům a autoritám (schopnost ovládat zbraň dříve než uposlechnout pokynů oprávněných osob vytváří bezpečnostně výbušné prostředí).

6) Odlišný přístup k alkoholu a drogám.

7) Odlišný přístup k civilizaci a veřejnému majetku.

8) Odlišná míra tolerance k okolí – lidé venčící psy (nečistá zvířata), stravování, erotika a nahota žen, móda, sex …

9) Vývoj kriminálních struktur v táborech, vývoj náboženského radikalismu u frustrovaných.

A to nemluvím o probíhajícím džihádu, wahhábismu a potlačované náboženské nenávisti hlavně sunnitů vůči nevěřícím. Argumenty jsou bezpečnostní, ekonomické a sociálně-psychologické. Ne náboženské. Rovněž se zde vůbec nezmiňuje ani obrovské množství negativních zkušeností z celého světa.

imig1

Z diskuse na Facebooku vybírám:

  • Pneumonia, malárie, HIV (2015, UNICEF) … 1900 nových infekcí ročně (UNAIDS 2013). HIV / AIDS byl v Eritreji druhou nejčastější příčinou úmrtí u pacientů starších pěti let … Ještě mnohem horší je Súdán a Jižní Súdán. info UNICEF (například).
  • Pokud k nám budou mířit spolupracovníci našich seriózních neziskovek či církví, kteří se za ně zaručí, nemám problém (kromě Čečenců a jiných postsovětských protiruských národně osvobozeneckých militantů, které sem prosazovala Petra Procházková a její podobní). Afghánského lékaře bych uvítal v první vlně. Ale ti, kteří dorazili na bárkách, lékaři nejsou … Za nejinteligentnější považuji akci katolíků – filtr místního biskupství v Sýrii, křesťanství jako náboženství a integrace u dobrovolníků (rozptýlená) navázaných na náboženskou komunitu pod dohledem farářů. To může fungovat …
  • Výčitka, že mnoho lidí, která problematiku chudých nikdy neřešila, ji najednou používá při diskusích o imigraci je obousměrná. Mnozí z těch, které se dnes ohánějí lidskostí a solidaritou ještě donedávna nevnímali, že lidé, kteří je solidaritu potřebují, jsou mnohem blíže, než je příjemné si připustit. A do toho ty argumenty zastánců, že se k nám vlastně přesouvají elity … co si o tom má pak jeden myslet? Vždyť je zcela jasné, že přes moře se k nám nepřesouvají inženýři a lékaři, nanejvýš tak teroristé.Argument “co vy konkrétně děláte pro bezdomovce” je podobný, jak “tak si těch uprchlíků vezměte k sobě domů, když je zde chcete”. Při diskusích o imigrantech se bavíme o pomoci na úrovni státu. Pokud jsou tedy možnosti starat se o uprchlíky (finanční, kapacitní, lékařské, humanitární), měl by se stát v první řadě postarat o své občany. Ti bezdomovci však mají a musí mít přednost – právě z titulu občanství. Stát by se měl v první řadě postarat o své občany. Asi tak. Takže je první řada potřebných a až potom na druhou řadu.

Jen idiot bude ignorovat rizika, které leží doslova před nosem. Výsledkem racionální diskuse je však poznání, že moře třeba hermeticky uzavřít a na pobřeží afrických států provádět selekci. Prosazování masové neřízené imigrace je řízenou genocidou této civilizace a její podporovatelé jsou pak doslova vlastizrádci.

ZDROJ: Juraj Poláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.