23.7.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč je neřízená imigrace nesmysl

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK 23|07|2015

Na stránkách internetu, Facebooku či jiných sociálních sítích se občas objeví pozoruhodný námět k zamyšlení. Jedním z nich je i stručný komentář Štěpána Kotrby, bezpečnostního analytika, který se k tématu imigrace rozhodl přispět následujícím stručným shrnutím:

Do diskuse šílených liberálních levičáků proti islamofobním “fašistům” je dobré přidat “kontroverzní” argumenty pro racionální diskusi o tom, zda, kolik a jaké uprchlíky přijmout v ČR:

1) Kulturní a náboženská ne-blízkost (islám je fakt africkou praxí něco jiného než Mekka … a to nevzpomínám ženskou obřízku) + organizace rodiny (násilí na ženách).

2) Srozumitelnost jazyka a schopnost pochopit pojmy evropské reality (život v africké stepi potřebuje jiné dovednosti než život v Praze, imigranti neumí žádné jiné než jen africké jazyky, jen někteří špatně arabsky – jejich lékařské ošetření i jednání s úřady či policií vyžaduje tlumočníky, ti nejsou v dostatečném množství, někdy nejsou vůbec) kdy se o integraci dá hovořit těžko (co to znamená v souběhu s “inkluzivním” základním školstvím si domyslíte sami).

3) S tím související hygienické návyky – splachovací záchod, mytí rukou a pod. (Nevěřili byste, jaký problém to byl před deseti lety jen u některých z východu).

4) Epidemiologická bezpečnost (tropické nemoci nejsou zanedbatelnou záležitostí, mnoho z nich čeští lékaři ani neznají, tolik odborníků na tropickou medicínu zde není, očkování a preventivní vyšetření je neuvěřitelně drahé).

5) Modely řešení konfliktních situací, podřízení se zákonům a autoritám (schopnost ovládat zbraň dříve než uposlechnout pokynů oprávněných osob vytváří bezpečnostně výbušné prostředí).

6) Odlišný přístup k alkoholu a drogám.

7) Odlišný přístup k civilizaci a veřejnému majetku.

8) Odlišná míra tolerance k okolí – lidé venčící psy (nečistá zvířata), stravování, erotika a nahota žen, móda, sex …

9) Vývoj kriminálních struktur v táborech, vývoj náboženského radikalismu u frustrovaných.

A to nemluvím o probíhajícím džihádu, wahhábismu a potlačované náboženské nenávisti hlavně sunnitů vůči nevěřícím. Argumenty jsou bezpečnostní, ekonomické a sociálně-psychologické. Ne náboženské. Rovněž se zde vůbec nezmiňuje ani obrovské množství negativních zkušeností z celého světa.

imig1

Z diskuse na Facebooku vybírám:

  • Pneumonia, malárie, HIV (2015, UNICEF) … 1900 nových infekcí ročně (UNAIDS 2013). HIV / AIDS byl v Eritreji druhou nejčastější příčinou úmrtí u pacientů starších pěti let … Ještě mnohem horší je Súdán a Jižní Súdán. info UNICEF (například).
  • Pokud k nám budou mířit spolupracovníci našich seriózních neziskovek či církví, kteří se za ně zaručí, nemám problém (kromě Čečenců a jiných postsovětských protiruských národně osvobozeneckých militantů, které sem prosazovala Petra Procházková a její podobní). Afghánského lékaře bych uvítal v první vlně. Ale ti, kteří dorazili na bárkách, lékaři nejsou … Za nejinteligentnější považuji akci katolíků – filtr místního biskupství v Sýrii, křesťanství jako náboženství a integrace u dobrovolníků (rozptýlená) navázaných na náboženskou komunitu pod dohledem farářů. To může fungovat …
  • Výčitka, že mnoho lidí, která problematiku chudých nikdy neřešila, ji najednou používá při diskusích o imigraci je obousměrná. Mnozí z těch, které se dnes ohánějí lidskostí a solidaritou ještě donedávna nevnímali, že lidé, kteří je solidaritu potřebují, jsou mnohem blíže, než je příjemné si připustit. A do toho ty argumenty zastánců, že se k nám vlastně přesouvají elity … co si o tom má pak jeden myslet? Vždyť je zcela jasné, že přes moře se k nám nepřesouvají inženýři a lékaři, nanejvýš tak teroristé.Argument “co vy konkrétně děláte pro bezdomovce” je podobný, jak “tak si těch uprchlíků vezměte k sobě domů, když je zde chcete”. Při diskusích o imigrantech se bavíme o pomoci na úrovni státu. Pokud jsou tedy možnosti starat se o uprchlíky (finanční, kapacitní, lékařské, humanitární), měl by se stát v první řadě postarat o své občany. Ti bezdomovci však mají a musí mít přednost – právě z titulu občanství. Stát by se měl v první řadě postarat o své občany. Asi tak. Takže je první řada potřebných a až potom na druhou řadu.

Jen idiot bude ignorovat rizika, které leží doslova před nosem. Výsledkem racionální diskuse je však poznání, že moře třeba hermeticky uzavřít a na pobřeží afrických států provádět selekci. Prosazování masové neřízené imigrace je řízenou genocidou této civilizace a její podporovatelé jsou pak doslova vlastizrádci.

ZDROJ: Juraj Poláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč

Celkem za měsíc: 4 719,00 Kč
Vybráno 13.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.