BLATNYBABIS
4.3.2021
Kategorie: Politika

Proč je naše země tak ve srabu oproti státům okolo?

Sdílejte článek:

PETRA SVEDÍKOVÁ VÁVROVÁ

Taky chodíte pěšky do práce? Je krásně, tak vytáhnete jarní kabát a k němu jarní respirátor, ve kterém se dusíte asi tak po třech sekundách. Co na tom, že půlku cesty nepotkáte ani nohu, nebo ta nejbližší jde po chodníku na druhé straně silnice, nařízení je nařízení, respirátor musí být na čumáku, neb i domy mají oči, že (jojo, lidi na sebe udávají, jsem zděšena, jsem zhrozena, jsem znechucena). S největší chutí byste vytáhli děti na hřiště, ale to nelze, protože je prostě nechcete dusit v roušce. Jo pardon, hřiště jsou stejně zavřená. Takže děkujete Bohu za zahrádku o velikosti dámského kapesníku, případně balkón, terasu, cokoli, kde můžete aspoň minutu bez náhubku dýchat čerstvý vzduch. Dumáte nad tím, jak šílené mají Vaše děti dětství, ty menší už si ani nepamatují, že existuje něco jako dětské herny a zájmové kroužky, robátka vyrůstají dokonale izolovaná, neumí pořádně navazovat kontakty, nemají sociální vazby, o školácích raději ani nemluvím.


Do toho živnostníci, drobní podnikatelé, všichni ti, kteří jsou už rok stíháni vrtochy vlády, která se sadistickou rozkoší vydává nařízení na poslední chvíli (zavřeme od zítřka, ode dneška, od včerejška), aby je za dva dny zase změnila, odvolala a znovu přijala. Většina už to vzdala, někteří ještě bojují, otázkou je, jak dlouho to ještě vydrží. Ano, vláda některým z nich možná dává nějaké náhrady, které ovšem nakonec velmi draze zaplatíme my všichni. Takže jestli si ještě někdo myslel, že jeho se to netýká, tak týká. Ta sestupná spirála šíleného zadlužení republiky, zvyšování daní, zdražování čehokoli atp. semele úplně všechny bez výjimky.

Do toho každý večer vidíme moderátory ve zprávách, jak s tragickou tváří vypočítávají nová úmrtí na koronu (kdyby se takto zveřejňovala třeba úmrtí na rakovinu, to by bylo “žrádlo”, co?), hlavní úderník Hamáček shání armádu, aby kontrolovala nebohé lidičky, co se ještě odváží ven, jak jim drží spona od roušky na nose a ministr zdravotnictví přichází každý den s novým, vždy o trošku šílenějším nápadem (takový zákaz prodeje bot pro dospělé se současným povolením prodeje botiček dětských, to byl top). Do toho slyšíme, že si za současnou situaci můžeme sami, neb nejsme dost poslušní. No…ono to tak trošku nemusí být pravda, že?

Omlouvám se, teprve teď se dostanu k jádru pudla. Ten rozdíl, proč je naše země tak ve srabu oproti státům okolo, je také v tom, že všude jinde jsou volně k dostání léky, které v počáteční fázi onemocnění na koronu docela dobře fungují. Pokud si je vezme nemocný ihned, má dobrou šanci, že neskončí na přístrojích v nemocnici. TAKŽE, MILÁ VLÁDO, OTÁZKA! Proč stále ještě není možné koupit léky s prokázanou účinností volně v lékárnách? Proč nejsou dostupná antivirotika? Proč se prý vůbec neuvažuje o výjimce pro vakcínu Sputnik (neb EU s ní má jakýsi, zřejmě politický, problém), když je jiných vakcín nedostatek? Hodí se Vám snad tento stav? Hodí se vládnout v nouzovém stavu? Hodí se nakupovat bez kontroly? Hodí se rozhodovat jak diktátoři? To nechť si každý odpoví sám.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 637 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
94 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)