ofek16
14.7.2020
Kategorie: Ekonomika

Proč je Izrael úspěšný?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Izrael minulé pondělí vypustil ze základny situované ve středu země na oběžnou dráhu satelit Ofek 16, ministr obrany Benny Gantz prohlásil, že je to velký úspěch izraelského leteckého průmyslu. Poslat na oběžnou dráhu satelit není zcela běžná záležitost, jenom 13 zemí na světě dokáže něco takového a pak jde o typ technologie, kterou je satelit vyzbrojen a o dokonalost komunikace se zemí a třináct zemí se zúží na méně než polovinu a mezi ně Izrael též patří. Izrael rozlohou zhruba Morava, o dva miliony méně obyvatel než ČR, navíc 20% obyvatel patří arabskému sektoru, který brzdí rozvoj státu ve všech směrech, stát obklopen po zuby vyzbrojenými nepřátelskými země a k tomu přistupuje čím dál víc nepřátelštější tvář západních pseudopokrokových pervertů a politických stran, bohužel, jak se vyjevilo i českého zahraničního ministra. Navzdor tomu se stát Izrael v kapacitě vědy, techniky a ekonomiky podobá velmoci.


Osmimilionový stát může být v dnešním světě extrémně úspěšný a soběstačný. To zcela protiřečí evropskounijní rétorice, kterou v Česku operují téměř všichni, bez EU nemůžeme ekonomicky existovat. Často se v Česku argumentuje, že izraelská bezpečnost spočívá na Americe, ale spíš než pravda, je to verbální obrat a ignorování fakt. Izraelská letadla od mírové dohody z Egyptem nemohou nad Sinaj, aby armáda měla informace o vojenských aktivitách sousedních států. Před pár lety existovala dohoda mezi Řeckem a Izraelí o přístupu izraelských letadel do vzdušného prostoru nad Krétu, kde armáda obrany mohla ověřovat letové techniky, trénovat piloty a další, Izrael to měl kompenzovat investicemi do sofistikovanějšího typu průmyslu na Krétě, kde kromě zemědělství a turistiky se nic nevyrábí, byla by to velká vzpruha pro vylidňující se ostrov. Dohoda měla krátké trvání, řecký ministr obrany Venizelos si vzal záminku v nějakém tvrdším střetu Hamasu v Gaze s izraelskou armádou a dohodu zrušil. Řecko v nejtíživější ekonomické krizi své historie a chudák od socanů víceméně bez povšimnutí veřejnosti zruší tak významnou dohodu. Řeckou politiku Venizelos obšťastňuje pořád, ale naštěstí pro stát na pokraji parlamentního minima.

Venizelos není evropskou výjimkou, spíš pravidlem, v Evropě prošlo vržení izraelského satelitu do prostoru celkem bez povšimnutí, o to víc média a parlamenty včetně evropskounujního, trápí utrpení Arabů v Ramallahu a v Gaze, kterou pořád z neznámých důvodů vydávají za okupovanou, což je asi stejně pravdivé jako tvrzení, že severní Korea okupuje jižní Čínu. Evropská unie má dnes sice chátrající vědu a technologie a téměř všechno dováží, ale o to víc v ní vládne pokrokovější pravda, kterou navíc obrozuje islámem a muslimskými imigranty v milionech. Např. v Německu se zavádí do školních osnov lekce koránu, které prý rozšíří mládeži kulturní duchovní obzor. V Izraeli lekce z matematiky!

Desetiletí se nám sugeruje, že bez Evropské unie nejsme nic, neplatí to jen pro Česko, hlásá se to i jinde a např. Francie, kdysi technická, vědecká a průmyslová velmoc se touto autosugescí proměnila v trpaslíka. Evidentně technologický a vědecký růst není v pozitivní korelaci s velikostí politických regionálních bloků, očividně je nesen národními státy jako je jižní Korea, Čína, Rusko, Izrael atd., zdá se, že Spojené státy jsou v retrográdní fázi, možná právě z toho důvodu, že místo národního akcentu a soběstačnosti daly přednost regionálním i nadregionálním politicky vykonstruovaným kooperacím, velkou část výroby přesunuly do Mexika, zbývající do Číny.

Lidé jsou biologicky všude stejní, mají stejný mozek a ruce, ale liší se kulturou a to je klíč k civilizačnímu úspěchu. Židé za 75 let vybudovali v geograficky nepříznivých podmínkách stát, který je soběstačný, ekonomickým obrem, technologickou a vědeckou mocností, stát inovátor ve všech odvětvích. Ostatní kolem a tam bohužel čím dál tím víc patří celá Evropská unie, parazitují na jejich inovacích, ale o to víc nenávisti proti židovskému státu se dá pozorovat v evropskounijních společnostech.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 005 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.