jagr
19.6.2021
Kategorie: Společnost

Proč Jágr odmítl být tváří očkovací kampaně?

Sdílejte článek:

JANA TUTKOVÁ

Jaromír Jágr se nehodlá dát očkovat, jelikož má protilátky po překonání Covid-19. I proto odmítl účast ve vakcinační kampani. Odborníci, kteří honí i těch s přirozenou imunitou do očkování, mají výhrady.

 

Hokejista světového renomé Jágr (49) byl osloven premiérem Babišem, aby se zapojil do vládní kampaně. Seznam Zprávy napsaly, že tuto žádost odmítl s tím, že on sám se nehodlá dát očkovat, protože má dostatek protilátek. A to dobře “šlápl odborníkům na kuří oko”, ti totiž doporučují očkování i pro ty, kteří již Covid-19 překonali. Kromě toho i zcela nevědecky nedoporučují žádné testování před očkováním, byť už jen zjištění, že člověk právě onemocněním prochází, by mělo být logickým důvodem jako při jiných onemocněních, proč očkování odložit.

Náměstkyně ministra zdravotnictví ČR Martina Vašáková si neodpustila komentář, že Jágr podle ní vychází z chybného předpokladu. Vládní odborníci podle portálu Seznam Zprávy tvrdí, že není jasná hranice dostatečného množství protilátek a nikdo neví, jak rychle ty budou ubývat. Výzkumů  je už nepočítaně, které jasně ukazují, že pro imunitu není rozhodující množství protilátek v krvi, ale po překonání se vytváří superiorní paměťová imunita v T a B buňkách, která vydrží na roky až desetiletí.

Portál připomněl, že Babiš s Jágrem již vícekrát spolupracoval, naposledy v kampani jeho politické strany ANO před krajskými volbami. Česká vakcinační kampaň nese název Udělejme tečku za koronavirem s cílem přeočkovat 70% populace. V ČR tlačí ty, kteří onemocnění prodělali do jedné dávky, kterou podle dnešních vědeckých poznatků vůbec nepotřebují. Práveže z ní těm křehčím hrozí ještě i  rizika . Přirozená imunita po překonání je podstatně dlouhodobější a kvalitnější, navíc odolná i vůči jiným variantám na rozdíl od té z očkování.

Přitom očkování není zárukou ochrany, ať už tvorby dostatku protilátek nebo T a B buněk. Pokud bychom opravdu postupovali vědecky a ne ideologicky, tak každý naočkovaný by si dal udělat test na protilátky, nebo nejlépe na  paměťovou imunitu  a podle toho by se posuzovala imunita. Tak by mohl mít jistotu a pocit bezpečí a nemusel by se obávat nakažení od neočkovaných. V případě jako je to dnes, Covid pasy jsou pouze ideologickým nástrojem donucení lidi k očkování, protože očkování nikomu nic negarantuje na 100% – ani při předcházení onemocnění ani při šíření viru.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 333 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)