4
16.11.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Proč integrovat blockchain a AI?

Blockchain a umělá inteligence jsou dva nejžhavější technologické trendy současnosti. Přestože se jedná o dva radikálně odlišné trendy, vědci aktivně diskutují o výhodách kombinace obou technologií. Výsledek této symbiózy by mohl v dobrém slova smyslu změnit mnohé oblasti k nepoznání. Správa obrovského množství dat, s nimiž se dnes potýká každá společnost a organizace, by byla mnohem jednodušší.

Umělá inteligence je pojem, který označuje teorii a praxi vytváření robotů (strojů) schopných vykonávat úkoly vyžadující inteligenci. Dnes se tento pojem vztahuje na tři oblasti: strojové učení, hluboké učení a umělé neuronové sítě.

Blockchain je inovativní systém ukládání digitálních informací, v němž jsou data uložena v šifrovaném formátu distribuované účetní knihy. Vzhledem k tomu, že data jsou šifrována a rozdělena mezi více počítačů, je možné vytvořit vysoce zabezpečené databáze, které jsou odolné proti neoprávněné manipulaci a které mohou číst a aktualizovat pouze ti, kteří k tomu mají oprávnění.

Společnost Sypwai udělala vše pro to, aby ve své činnosti spojila obě inovativní niky. Zhruba před měsícem tento britský startup zaměřený na umělou inteligenci oznámil dokončení blockchainového ekosystému. Nyní nabírá na obrátkách fáze testování, kdy se analyzují data, opravují chyby a doplňují chybějící drobnosti. Po dokončení všech nezbytných testů bude SYPWAI připravena oznámit vydání.

Technologické výhody

Vzhledem k tomu, že organizace, které již blockchain používají, ukládají do svých distribuovaných registrů stále složitější soubory kritických dat, bude stále více potřeba inteligentnější analýzy, kterou může poskytnout umělá inteligence.

Z čeho budou těžit společnosti, které nyní přijmou umělou inteligenci a blockchain:

Umělá inteligence, která dokáže důkladně pracovat s velkým množstvím dat, a blockchain, který dokáže zajistit vysokou úroveň zabezpečení, jsou společně ideální kombinací pro správu velkých databází. Například lékařské a finanční údaje jsou velmi citlivé, je obtížné je předat konkrétní společnosti a mít jistotu, že jsou chráněny. Blockchain taková důležitá data snadno ochrání a umělá inteligence je inteligentně a rychle zpracuje. Sypwai také navrhuje, aby se tato data využívala k přesnějšímu doporučování uživatelům.

Další inovací, které lze dosáhnout spojením těchto dvou technologií, je bezpečné zpeněžení dat. Giganti jako Facebook a Google už Sypwai děkují, přestože startup teprve oznámil závěrečnou fázi testů kombinovaného využití blockchainu a umělé inteligence. Monetizace shromážděných dat je pro velké společnosti obrovským zdrojem příjmů.

S tím, jak se algoritmy umělé inteligence stávají díky učení chytřejšími, bude pro datové vědce mnohem těžší pochopit, jak tyto programy dospěly ke konkrétním závěrům a rozhodnutím. Algoritmy umělé inteligence dokáží zpracovat neuvěřitelně velké množství dat a proměnných. Lidé však musí neustále kontrolovat závěry, které umělá inteligence vyvozuje, aby se ujistili, že jsou správné. A vzhledem k obrovskému množství dat, která může umělá inteligence zohlednit, to může být pro člověka náročný úkol. Sypwai ujišťuje, že zaznamenávání rozhodovacího procesu pomocí blockchainu by mohlo být krokem k dosažení úrovně transparentnosti a porozumění pro roboty.

Inovace pro budoucnost

Spojení blockchainové technologie a umělé inteligence je stále směr, který stále skrývá mnoho nevyřešených problémů. Nicméně většina vědecké pozornosti je zaměřena právě na tuto oblast, protože pokrok v tomto směru může výrazně zlepšit náš život.

Vědci a vývojáři SYPWAI se postarali o to, aby do svých aktivit, které se věnují umělé inteligenci, úzce integrovali blockchain. Startupový tým věří, že inovativní budoucnost není daleko a velmi brzy budeme moci všichni plně využívat jejích výhod.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 223 times, 1 visits today)
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...