access-app-application-apps-267399
23.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Proč Facebook z našeho světa jen tak nezmizí

Sdílejte článek:

Facebook vznikl v roce 2004, založil ho Mark Zuckerberg, student Harvardovy univerzity. Nejdříve byl určen jen pro její studenty, později se rozšířil na další vysoké školy. V Česku byla první zapojenou vysokou školou Masarykova univerzita. Od září 2006 se pak může na Facebook připojit kdokoliv starší 13 let.

Původně měl usnadnit seznamování. Markova představa byla taková, že na Facebook o sobě vysokoškoláci napíšou základní informace včetně toho, zda jsou single, či nikoliv, aby se mohli lépe seznamovat nejen s druhým pohlavím. Role největší sociální sítě světa se od té doby značně proměnila.

Facebook využíváme hlavně pro komunikaci a marketing

Spousta lidí nyní využívá Facebook spíš pasivně. Doba se mění a časy, kdy jsme si tam psali vzkazy na zeď, šťouchali se a zveřejňovali fotky z dovolené jsou již pryč. Facebook.com aktuálně slouží zejména ke komunikaci. Profil na něm máme, protože chceme být ve spojení s našimi blízkými a také značkami či firmami. Právě pro ty je Facebook výborným komunikačním kanálem.

Firmy jsou na Facebooku přítomné ve velkém a kdo plánuje on-line marketingovou strategii, na modrou sociální síť rozhodně nesmí zapomenout. Platit si dnes reklamu na Facebooku je stejně běžné jako nastavovat PPC reklamu ve vyhledávačích. Firma, jež nemá profil na Facebooku, jako by ani neexistovala. Právě tam totiž veřejnost zamíří, když má nějakou konkrétní otázku nebo chce zjistit, co je nového (jaká je prázdninová otevírací doba, kterou specialitu má firma připravenou na měsíc březen apod.).

Facebook se umí přizpůsobovat době

Tohle je hlavní důvod, proč z našich životů jen tak nezmizí. Pamatujete si na Lidé.cz? MySpace? ICQ? Ve svých dobách byly extrémně populární, dnes po nich ani pes neštěkne. Tohle se však Facebooku jen tak nestane, on se totiž umí moc dobře přizpůsobovat požadavkům měnící se doby. Uvědomte si pár následujících příkladů:

  • Lidé ho začali využívat zejména pro komunikaci, tak přišel s oddělenou aplikací Messenger určenou pro psaní si s přáteli.
  • Ve velkém se na něm začaly objevovat firmy, proto zavedl reklamy a vytěžil maximum.
  • Uživatelé na něm přestali sdílet fotky, takže koupil Instagram, aby mu lidé neutíkali ke konkurenci.

Mark Zuckerberg má dnes velký tým specialistů od programátorů až třeba po psychology. Ti moc dobře vědí, jak nás přimět trávit čas na Facebooku…

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 325 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...