access-app-application-apps-267399
23.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Proč Facebook z našeho světa jen tak nezmizí

Sdílejte článek:

Facebook vznikl v roce 2004, založil ho Mark Zuckerberg, student Harvardovy univerzity. Nejdříve byl určen jen pro její studenty, později se rozšířil na další vysoké školy. V Česku byla první zapojenou vysokou školou Masarykova univerzita. Od září 2006 se pak může na Facebook připojit kdokoliv starší 13 let.

Původně měl usnadnit seznamování. Markova představa byla taková, že na Facebook o sobě vysokoškoláci napíšou základní informace včetně toho, zda jsou single, či nikoliv, aby se mohli lépe seznamovat nejen s druhým pohlavím. Role největší sociální sítě světa se od té doby značně proměnila.

Facebook využíváme hlavně pro komunikaci a marketing

Spousta lidí nyní využívá Facebook spíš pasivně. Doba se mění a časy, kdy jsme si tam psali vzkazy na zeď, šťouchali se a zveřejňovali fotky z dovolené jsou již pryč. Facebook.com aktuálně slouží zejména ke komunikaci. Profil na něm máme, protože chceme být ve spojení s našimi blízkými a také značkami či firmami. Právě pro ty je Facebook výborným komunikačním kanálem.

Firmy jsou na Facebooku přítomné ve velkém a kdo plánuje on-line marketingovou strategii, na modrou sociální síť rozhodně nesmí zapomenout. Platit si dnes reklamu na Facebooku je stejně běžné jako nastavovat PPC reklamu ve vyhledávačích. Firma, jež nemá profil na Facebooku, jako by ani neexistovala. Právě tam totiž veřejnost zamíří, když má nějakou konkrétní otázku nebo chce zjistit, co je nového (jaká je prázdninová otevírací doba, kterou specialitu má firma připravenou na měsíc březen apod.).

Facebook se umí přizpůsobovat době

Tohle je hlavní důvod, proč z našich životů jen tak nezmizí. Pamatujete si na Lidé.cz? MySpace? ICQ? Ve svých dobách byly extrémně populární, dnes po nich ani pes neštěkne. Tohle se však Facebooku jen tak nestane, on se totiž umí moc dobře přizpůsobovat požadavkům měnící se doby. Uvědomte si pár následujících příkladů:

  • Lidé ho začali využívat zejména pro komunikaci, tak přišel s oddělenou aplikací Messenger určenou pro psaní si s přáteli.
  • Ve velkém se na něm začaly objevovat firmy, proto zavedl reklamy a vytěžil maximum.
  • Uživatelé na něm přestali sdílet fotky, takže koupil Instagram, aby mu lidé neutíkali ke konkurenci.

Mark Zuckerberg má dnes velký tým specialistů od programátorů až třeba po psychology. Ti moc dobře vědí, jak nás přimět trávit čas na Facebooku…

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 511,00 Kč
Vybráno 44.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 283 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.