nice3
15.7.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Proč Evropa umírá? Protože humanita si žádá oběti

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 15|07|2016

Do kolonky oběti terorismu v Evropě po včerejší oslavě svobody v Nice přibude pár nových čísel. Některá i v kolonce děti. Momentálně je to číslo na 84. Zatím.

Děje se to tak rychle, že není čas jim dávat tváře, vypočítávat jejich jména. Namáčet vlajky v krvi byť jen symbolicky na sociálních sítích, nebo dělat pochody jednoty ulicemi. Nasvicovat francouzskou trikolorou významné světové budovy. Znovu. To by se taky nedělalo nic jiného, že.

Skoro 200 lidí zemřelo za poslední dva roky, skoro 1000 zraněných. V Evropě. Rukou islámských vrahů. Tedy, ne tak moc rukou, oni to radši trochu z dálky. Bomba, samopal. Náklaďák.

Francouzský šéf pro vnitřní bezpečnost Patrick Calvar jen před dvěma dny varoval, že Francie je na pokraji občanské války v důsledku násilí, které s sebou přináší migranti

Reakcí francouzského prezidenta Hollanda, který asi mnohem víc času věnoval vlastní aféře jeho osobního, dost předraženého a státem placeného kadeřníka, bylo, že Francie do konce července zruší ve Francii výjimečný stav. Prý že už to není potřeba. 

Varování, že civilní válka v Evropě je na spadnutí a také výzva k ozbrojení, to není nic nového. Přišel s tím už před půl rokem švýcarský generál André Blattmann. Američani před časem varovali, že toto léto teroristé v Evropě chystají útok a několik se jich podařilo odvrátit před a během EURA. No sláva. Další evropské bezpečnostní složky křičí už dlouho, že Evropa se řítí do záhuby, vypočítávají desítky a stovky možných teroristů, které si hlídají ve svých zemích Německo, Francie, o Belgii nemluvě.

Zatímco bezpečnostní experti se shodují, že Evropa je totálně v háji, Evropská unie vytvoří jakýsi SuperFrontex. Ta má za úkol koordinovaněji dovážet migranty do Evropy. Zároveň zavádějí další předpisy a zákony, kterými by kriminalizovali mluvit nepěkně o svých muslimských spoluobčanech. Všimněte si, média ví od samého počátku, že za volantem vražedného vozu seděl 31letý původem z Tunisu, při své vražedné jízdě měl podle Dailymail.co.uk hulákat Allahu Akbar, ale když si v souvislosti s tím budete hledat slovo islám, nic nenajdete. Jen samotnému francouzskému prezidentovi v první rozrušené chvilce trochu ujelo, když vyhlásil, že Francie je celá v ohrožení islamistickým terorismem a je třeba mu čelit. 

Samozřejmě, protože v médiích ještě nic oficiálně neproběhlo, pořád ještě je čas přijít s tím, že toho francouzského Tunisana třeba den předtím vyhodili z práce a on měl jen vztek.V Evropě teď není správná nálada na pořádání referend o výstupu z EU. Docela jistě v Evropě není nálada na přiznání pravdy.

Víte, já si myslela, že až to přijde, až si koupím svou poslední letenku do Evropy, abych byla u toho, až bude Evropa umírat, bude to jiné. Nějak jsem si představovala víc patosu a symboliky až nastane bod, kdy evropská civilizace definitivně zanikne. Třeba chmurný pohled na tisíce hořících věží křesťanských katedrál v jednu neopakovatelnou, tragickou historickou chvilku. Jestli to stihnou, tak v televizích budou třeba hrát národní hymny nebo křesťanské písně. A možná pustí něco od Queenů, třeba Love killes by byla vhodná, protože virus, který zahubí Evropu, by měl mít nálepku Falešná humanita, kdyby měl zbýt někdo, kdo by to zapsal do knih.

Ono to ale mnohem spíš proběhne jako to, co se děje v Izraeli, kde palestinci bodají na ulicích Židy. Ano, palestinci s malým písmenem. Velké si nezaslouží.

Představím si davy, masy skandujících a zpívajících vousatých týpků v dlouhých róbách. Přijde mi, že v těch mých představách jim mám dát do rukou zbraně. Mačety. Pušky.

Mám úplně prázdno v tom, co si představit, že se bude dít na evropské straně. Však víte. Co Evropané. Politici, vojsko, policie, co běžní lidé. Nemám tušení, nenapadá mě nic, čím se ještě Evropa oficiálně i neoficiálně umí bránit. Zdá se, že nám zbyly už jen prohlášení, regulace no a ta statistika.

Asi Evropa prostě jen vyhlásí výjimečný stav, že.

Je mi to líto. Holčičky, která vlastně byla holčičkou, teď už je jen věcí přikrytou kusem hadru s panenkou ležící hned vedle. Je mi líto dalších osmdesáti lidí, jejichž jména vrah neznal, bylo mu jedno, kdo jsou a jací jsou.

R.I.P.

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.