VOJTECH ROUSKA
8.12.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Proč dráždí hada bosou nohou?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDlouho očekávaná vládní vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je prý už hotová a do konce tohoto týdne vyjde ve Sbírce zákonů. CNN Prima to sdělil dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Je to nějaké podivné. Babišova vláda, které je pan ministr členem, je přece už pár týdnů  v demisi a mohla by si tak dát pohov. V klidu a s nohama na stole nechat Covid covidovat a lidi žít. Ať se s tím poperou její nástupci. Ale oni ne. Ještě na poslední chvíli chytají aktuální bruselský vítr „povinného očkování”. I když jim to teď, ani do budoucna, žádné kladné body přinést nemůže. Spíše naopak.

Rozhlédněte se po Evropě. Bouře proti covidovým restrikcím houstnou a nabírají na síle. Nedejte na zpravodajství ČT, které vám jen jednou a krátce ukázalo „pár výtržníků,” co se poprali s policií v Bruselu. Když nahlédnete do jiných médií, která píší jazyky ostatních kmenů Evropy, narazíte na úplnou smršt zpráv o demonstracích a nepokojích. V takovém Německu, Rakousku, Holandsku, Itálii či Řecku se stává „proticovidová” demonstrace jakýmsi pravidelným, víkendovým koloritem letošního podzimu. Vídeň, Hamburg, Berlín, Hannover, Frankfurt, Postupim, Atény, Milán nebo Turín… to jsou alespoň ta větší z výčtu měst, ve kterých se minulou sobotu a neděli protestovalo.

Asi největší víkendová demonstrace se odehrála pár kilometrů za našimi hranicemi, ve Vídni. Podle oficiálních zdrojů se na ní sešlo na 40 tisíc protestujících. Podle záběrů z místa to vypadalo na 100 tisíc. Stejné číslo uvádějí i pořadatelé. Zajímavá byla ovšem hesla, která demonstranti nesli. Kromě vcelku očekávatelných sloganů, souvisejích s restrikcemi, jako například „Nejsme nevolníci”, anebo „Rozhodnu se sám”, tu byla i hesla ryze politická.  Část účastníků mávala například slogany “Make Austria Great Again” a “New Elections”.

Veliké demonstrace proběhly i v sousedním Německu. Kde, jak známo,  jsou občané pouze vyspělí, ukáznění, uvědomělí a vůbec vzorní. Pevně důvěřují jak své vládě, tak médiím. Tedy… alespoň naši presstituti to tvrdí. Takže v tom vzorném Německu se tento víkend demonstrovalo v  Hamburku, Berlíně, Postupimi, Hannoveru, Frankfurtu nad Mohanem a Trevíru. Docela hromadně. V Berlíně přitom došlo k politováníhodnému incidentu. Jeden novinář byl napaden, když si shromáždění začal natáčet mobilním telefonem. Nic mu nepomohlo volání, že je od tisku. Spíše naopak.

V oficiálním srdci Říše, v Bruselu, došlo k potyčkám demonstrantů s policií, když se (údajně) 8000 protestujících vydalo neomylně k epicentru zla, k budovám EU. Podle některých zdrojů jich bylo až 35 tisíc. Také oni provolávali a nesli zajímavá hesla. Slyšet bylo například skandování “Svoboda! Svoboda!” a k vidění byly třeba i transparenty s nápisem “každodenní fašismus”  nebo “Sjednocení levice a pravice “. Část lidí přitom pochodovala s našitými žlutými hvězdami.

Demonstrace v desítkách dalších měst Evropy nemá cenu popisovat. Všude to probíhalo podobně. Uvedené příklady k načrtnutí trendu bohatě postačují. Co nám tedy víkendové bouře a jejich hesla naznačují? V první řadě je zjevné, že lidé už z velké části prohlédli. Po dvou letech „pandemie” si vyhodnotili, že virus, respektive nákaza Covidem, představuje pro jejich životy a budoucnost menší riziko, než vládní opatření. Že smrtnost viru je nízká, že „se to dá přežít”. Většinově. Naopak vládní tvrzení o „tečkách”, konci Covidu, když se naočkují, se ukázala být sprostým podvodem. Druhá dávka, po ní posilující, pak každoroční přeočkování… Jako zcela neudržitelná se odhaluje vládní politika „bezinfekčnosti” očkovaných, kteří (jak bylo bezpečně zjištěno) nemoc vesele roznášejí. A z toho automaticky vyplývá také neudržitelnost současné evropské politiky diskriminace neočkovaných. Ale to jsou v zásadě technikálie.

Důležitější je probuzení politické. Slogany jako “Make Austria Great Again” odkazující na Trumpa naznačují, že občané už mají opravdu plné zuby “evropských” politiků, soužených starostmi o všechny ty jiné, cizí, vzdálené. Podle pravidel globalismu. Že už jim i médiím fakt kašlou na pocity vyhnaných Róhingů, na štěstí diskriminovaného Ujgura, stejně jako na lidskou důstojnost uprchlíka na Lesbu. Ale že žádají politiku, která jim a jejich Rakousku dá perspektivu a vrátí zašantročenou svobodu. Aby jim nikdo v budoucnu nechtěl brát auta, v zájmu záchrany planety, aby jim stát přestal prznit děti multikulti výchovou, aby se znovu dalo volně mluvit, o čem kdo chce a jak chce, aby byl ničema v base, bez ohledu na barvu kůže, aby bylo na ulicích bezpečno a taky aby, na konci měsíce, dokázali zaplatit účty. Tady a teď. V Rakousku. A pak, někdy, časem, možná, až tohle vše bude v pořádku, může zas někdo na chviličku vzpomenout i na Planetu a Lidstvo.

Tomu, že i běžní lidé dobře vědí, odkud zlo pramení, nasvědčuje i změna trasy bruselského pochodu. Který se (skrz kordón policistů) prodral k budovám Evropské komise. Za skandování “Svoboda! Svoboda!” Nicméně tím asi nejděsivějším úkazem, alespoň pro současnou politickou elitu, muselo být volání demonstrantů: „Spojme se, levice i pravice.” To by byl totiž konec.  To by mohlo smést současné, vládnoucí liberály, i s globalisty. Protože tím jediným, čím se udržují u moci, je rozdělení. Rozdělení nás. Padlo by tak ono maňáskové divadlo, hrané pro lid, aby se mu dalo šidítko volby. Iluze, že když zvolí toho či onoho (jasně vyhraněného) politika, tak že tím ve směřování své země něco změní. Ona iluze, kterou u části z nás, podezřívavých východoevropanů, už dávno nabouraly „nešťastné úniky informací”. Jako byly třeba ony známé, dávné záběry, tehdejšího ministra financí, Kalouska na pivu s vůdcem odborů, Duškem. Těsně po skončení tisícové demonstrace odborářů proti opatřením, navrhovaným právě Kalouskem…

Je proto nanejvýš pravděpodobné, že onen současný, celoevropský tlak na povinné očkování, stejně jako disproporční zvýhodňování očkovaných, jsou součástí zmiňované politiky rozdělení. Aby se všude divoce hádali a do krve nenáviděli očkovanci s odpírači… a mezitím se po Evropě potichu nasunul Nový pořádek i s Green dealem. Oni ti Schwabové, Layenové, Sorosové a spol. moc dobře vědí, že jejich vize občané evropských států nechtějí. Ale dokud se budou mezi sebou hádat, tak mají elity „klid na práci”. Kvůli šířícímu se probouzení Evropanů si ovšem musejí pospíšit. Proto přitlačili.

Z této perspektivy se pak podívejme i na ono rozhodnutí Babišovy vlády. O povinném očkování. Před volbami se její předseda (byť nakrátko) jevil jako odvážný bojovník za naše zájmy. Pozval Orbána, v Bruselu se stavěl na zadní, v Glasgow sepsul globalistům klimatický summit a veřejně rozcupoval pitomé nápady environmentalistů… a teď tohle. Na sílu tlačí kontroverzní a veskrze nepopulární bruselskou línii. Pár dní, před koncem mandátu. S plným vědomím, že mu to nastupující Fialova vláda zruší. I kdyby jen proto, aby se odlišila.

Kdy se tedy vlastně, náš pan premier v demisi, choval upřímně? Tehdy, když usiloval o vaše hlasy, nebo teď, když už mu (na nějaký čas) o nic nejde? Uvažujte o tom, až se přiblíží presidentské volby. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 678 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)